22 meghökkentő utazási élmény, amelyre senki sem számított
Bármilyen országban járunk külföldön, lesznek dolgok, amikre rácsodálkozunk: akár pozitív, akár negatív értelemben. Magyarként sok országban meglepődünk azon, hogy mennyivel fejlettebb a miénknél, de világszinten azért nem rossz a helyzetünk. Az alábbi listában nyugati turisták gondolatai olvashatók különböző országokról.
Rocky mindenütt:
„Egy évet éltem Japánban. A sulimban volt egy „Rokki” nevű rádió, ami a nap 24 órájában a Rocky főcímdalát játszotta egész héten.”
Nem mindenütt szigorúak a KRESZ szabályai:
„Kinevetett egy taxisofőr Romániában azért, mert bekapcsoltam a biztonsági övet.”

Van, ahol még ennyire sem:
„Németországban tanulok, nemrég beszélgettem egy bangladeshi cserediákkal itt, aki nem értette, hogy ebben az országban miért áll meg mindenki a piros lámpánál, ha egyik irányból sem jön autó vagy gyalogos.”
Azok a gonosz európaiak…
„Hogy képzelik, hogy felszámolják a ketchup árát Németországban?”
Ami nálunk álom:
„Néhány éve Tokióban voltam turista, és teljesen meglepett az utcai szemeteskukák hiánya. Ottlétem során láttam összesen kettőt. Egy egész városra! És ettől függetlenül teljesen tiszták az utcák.”

Vad Közép-Európa:
„Azt látom, hogy a csehek mindig csak sört isznak. Az idegenvezetőnk szerint sokan az ebédszünetükben is inkább a sört választják a meleg étel helyett, mivel az „folyékony kenyér”.
Az M3-as metrón biztosan nem lenne ilyen gondja:
„Mennyire hangosak az emberek az USA-ban! - Egy kisebb svéd városból származom, ahol a metrón a metró hangja a leghangosabb. Felszállni a New York-i metróra igazi kihívás volt; arcon ütött az emberek zaja. Ja és nem csak a zaj, az amerikai hagymák is iszonyatosan nagyok!”
A munka az munka:
„Láttam embereket, akik motorokon szállítottak bárányokat Marokkóban.”
Energiatakarékos Európa:
„Amikor 2003-ban Németországba látogattam, furcsa volt számomra, hogy megáll az a mozgólépcső, amin éppen nem áll senki. Amerikában nincs ilyen, ott szüntelenül mennek.”

Őszintén: melyik főváros belvárosi részén nem?
„A londoni éjszakában a járdán is elég gyakran látsz emberi piszkot.”
Ha szólít a természet…
„Egyszer Pekingben láttam egy férfit öltönyben-nyakkendőben, aki egy nagy irodaház előtt bement a bokrok közé, letolta a nadrágját, és elintézte a nagydolgát. Erre nagyon nem voltam felkészülve.”
Káros élvezetek:
„Amerikában újratölthető Dr. Pepper volt a McDonald’s-ban. A mennyországban éreztem magam.”

Olaszországban és Görögországban is:
„Spanyolországban MINDEN bezár ebéd után egy rövid időre.
Bármennyire is meglepő:
„Kínában lehet venni zacskós sört.”
Az amerikai patriotizmus:
„Furcsa, hogy minden amerikai házon kint van a nemzeti lobogó.”
Sokkoló élmény:
„Mikor Japánban bementem egy fürdőbe, a vízbe lépéskor csúnyán begörcsölt a lábam. Azt hittem valami rohamom van, de megtudtam, hogy kis mennyiségű áramot vezetnek a vízbe, mert az hosszabbítja a látogatók életét. Szó szerint ez volt a legsokkolóbb élményem abban az országban.”

Igazi innováció a Walmarttól:
„Lesokkoltak azok a forgó zacskó-tartók a Walmartban, amikor először megláttam őket.”
A különböző WC-kultúra:
„Az izraeli WC-ket kétféleképpen húzhatod le: van egy olyan, ami épphogy csinál valamit, meg egy másik, ami téged is beszippant, ha nem mész elég messzire tőle.”
Egy amerikai Nagy-Britanniában:
„Nagyon kicsik a gyümölcsök Nagy-Britanniában. Egy ottani alma körülbelül két amerikaiba férne bele. Többet meg kell enni belőlük!”

Igyál még!
„Tragikomikus, hogy megy az alkohol-kiszolgálás Baliban. Míg otthon, Ausztráliában kidobnak a helyről, ha kezdesz lerészegedni, Baliban attól függetlenül, hogy a földön fekve hánysz, kiszolgálnak, ha kifizeted az italt.”
Végülis nem nagy teher felmosni:
„Dél-Koreában nincs elkülönített zuhanyzó egy fürdőszobában sem. A szoba közepére folyik a víz, általában a sarokban folyik le.”
Meglepetés-adók:
„Amikor rájössz, hogy az amerikai árakba nincsenek beleszámolva az adók…”
via Dose
Ha tetszett a cikk, nyomj egy lájkot!