Ők a legbefolyásosabb magyar nők
Összeállt a legfrissebb lista a legbefolyásosabb magyar nőkről a Forbes Magyarország jóvoltából - írja a 24.hu.
Az üzleti döntéshozók között a MÁV Zrt. első embere a listavezető: Dávid Ilona, aki anno a Sparnál kezdte könyvelőként, 18 ezer fő munkáltatója és az elérhető legfrissebb (2015-ös) adatok szerint 153 milliárdos árbevételű vállalatot irányít.

Dávid Ilona - Kép: Wikipédia
Második helyre a Henkel ügyvezető igazgatója, Fábián Ágnes, míg a dobogó harmadik helyére Hegedüs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója került. Negyedik helyen a Spar hálózatának élén álló Heiszler Gabriella van, aki két éve irányítja a 414 milliárd forintos árbevételű társaságot.
Az üzleti döntéshozó hölgyek húszas listáján mások mellett olyan topmenedzserek kaptak helyet, mint Heal Edina, a Google Magyarország country directora (5.), Bánhegyi Zsófia, a Magyar Turisztikai Ügynökség frissen kinevezett vezérigazgató-helyettese, a Magyar Telekom volt kommunikációs igazgatója (8.), Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Nyrt. PR, kormányzati kapcsolatok és kommunikációs igazgatója (10.), Tátrai Bernadett, a Fundamenta Lakáskassza Lakás-takarékpénztár elnök-vezérigazgatója (12.), Lippai-Nagy Írisz, az Amerikai Kereskedelmi Kamara ügyvezetője.
A média legbefolyásosabb női vezetője ismét Vidus Gabriella, az RTL Magyarország első embere lett.
Őt Halkó Gabriella követi, aki amellett, hogy gazdasági és stratégiai igazgatói pozíciót tölt be a TV2-nél, Apropó Média nevű cégével a köztévé legnagyobb beszállítója is. A harmadik helyezett Kaminsky Fanni lett, aki a miniszterelnök Facebook-oldalának szerkesztése mellett egyéb kommunikációs feladatokat is ellát. A listára felkerült a piacvezető női magazin (Nők Lapja) lapigazgató főszerkesztője, Vékási Andrea (4.), a frissen csatornát váltott sztárriporter Kálmán Olga (5.), illetve a „magyar Facebook” legnagyobb női véleményvezére, a 880 ezer követővel rendelkező Rubint Réka (10.) is.
A közéleti lista vezetője ismét Lévai Anikó, Orbán Viktor felesége lett.
Őt Szemerkényi Réka követi, aki Washingtonban nagykövetként képviseli Magyarországot (a közeli felmentéséről szóló hír lapzárta után érkezett). A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnöke; Karas Mónika a harmadik. Helyet kapott rajta az Országos Bírói Hivatal elnöke, egyben Szájer József fideszes EP-képviselő felesége, Handó Tünde (4.), és az utóbbi időben médiabefektetéssel is foglalkozó Schmidt Mária, a Terror Háza igazgatója (5.) is. Hetedik helyezett a listán a hazai sportéletet felkavaró háromszoros olimpiai bajnok, Hosszú Katinka lett.
Érdekesség, hogy a listára egyetlen parlamenti párt képviselője sem került fel, helyett kapott ugyanakkor egy új politikai szervezet, a Momentum elnökségi tagja (8.), Orosz Anna, illetve két jogvédő civilszervezet vezetője (Kapronczay Stefánia, TASZ és Pardavi Márta, Magyar Helsinki Bizottság).
A kultúra területének legbefolyásosabb asszonya Havas Ágnes, a Magyar Nemzeti Filmalap vezérigazgatója.
Őt Spengler Katalin követi, aki férjével, Somlói Zsolttal a hazai kortárs műgyűjtés fontos alakjai. A kelet-európai akvizíciós bizottság tagja a londoni Tate Modernben és a párizsi Centre Pompidou-ban is.
A bronzérmes Magyarország legnagyobb prózai színházának igazgatója, Eszenyi Enikő lett, de komoly befolyással bír a Forbes szerint Törőcsik Mari (4.) is, aki legutóbb Jordán Tamás szombathelyi újraválasztása kapcsán hallatta hangját. Hatodik a listán Virág Judit, az egyik legjelentősebb hazai aukciósház alapítója, tulajdonosa.
A tízes lista utolsó két helyére két producer, Pataki Ági és Rosta Mária került. Előbbi filmes projekteket visz, utóbbi inkább színpadi és koncertprodukciókat, legutóbb Alföldi Róbert Passiójának producere volt.