Vége a titkoknak: mindent megtudhatunk a Kennedy-gyilkosságról
Az amerikai elnök, Donald Trump a Twitteren jelentette be, hogy nyilvánosságra hozhatóak a Kennedy-gyilkosság eddig titkosítás alatt lévő nyomozati anyagai.
Subject to the receipt of further information, I will be allowing, as President, the long blocked and classified JFK FILES to be opened.
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 2017. október 21.
A nyomozás lezárása után titkosították az aktákat, ám 1992-ben a hatályát vesztette a titkosító törvény, azzal a kitétellel, hogy 25 évig még nem hozhatók nyilvánosságra az iratok.
Ez a határidő jár le október 26-án.
Az elnök akár úgy is dönthetett volna, hogy további titkosítást kér az aktákra, de Donald Trump úgy vélte, erre nincs szükség. A közzétételre váró dokumentumok között több mint háromezer olyan van, amely még soha nem került a nyilvánosság elé, és több mint 30 ezer olyan, amelyet eddig csak kivonatosan ismerhetett meg a közvélemény.

Polaroid-felvétel a gyilkosság utolsó pillanatáról
A titkosított dokumentumok érdekessége, hogy nem mind a 60-as, 70-es években született, sok közülük 30 évvel későbbről, az 1990-es évekből való. Ennek az az oka, hogy 1991-ben megjelent Oliver Stone filmje, JFK - A nyitott dosszié címmel, amitől újra népszerűek lettek a gyilkosság körüli összeesküvés-elméletek. A kedélyek csitítására újabb vizsgálatok és nyomozások indultak.
John Fitzgerald Kennedy meggyilkolásáról bővebben az 50. évfordulóra készített cikkünkben olvashatsz.