UTAZZ

Kecskemét: a zöld ablakú Cifrapalota és a legnagyobb számlapú toronyóra városa

Jókai Mór a „puszták metropoliszának” nevezte. A belvárosban különösen szép és érdekes épületek között sétálhatsz.


Az ország mértani közepéhez legközelebb fekvő nagyvárosunk Kecskemét. Így aztán könnyen elérhető bárhonnan a város, melyet történelme, szép belvárosa, és néhány egészen különleges épülete miatt is érdemes felkeresni.

Kecskemét élhető léptékű, „sétálós” város, sok turista kedvelt úti célja. A városban vásárokat, fesztiválokat rendeznek, légi bemutatót tartanak, van állatkertje, fürdőhelye, és pezsgő kulturális élete. Büszkék arra, hogy itt született többek között Katona József, Kodály Zoltán és Latabár Kálmán.

davsdr

A város megismerését a belvárosban érdemes elkezdeni, mi is így tettünk.

A kellemes sétányok, terek, kis közök mentén gyönyörű épületek, hangulatos parkok várnak.

Különösen szépek a szecessziós épületek, melyek itt elsősorban a népies, magyaros stílust képviselik. A látnivalók közel vannak egymáshoz, így kényelmesen bejárhatók.

Jó időben számtalan terasz csábít egy kis beszélgetésre, fagyizásra, finom falatra és pihenésre. Télen pedig korcsolyapálya, karácsonyi vásár vonzza a belvárosba a kikapcsolódni vágyókat.

davdav

A Városháza

A Kossuth téren álló, 1893 és 1897 között épült Városházát Lechner Ödön és Pártos Gyula tervezte, szecessziós stílusban. Átadása óta a városi hivatalok működnek benne, a díszterem pedig házasságkötő teremként is funkcionál.

sdrsdrsdr

Különlegessége a homlokzatán látható harangjáték, amely napközben minden egész órakor Kodály Zoltán Háry-szvitjét, és a Kecskemét is kiállítja kezdetű népdalt játssza el.

A kecskeméti Református Újkollégium

Az 1911–12-ben épült iskolaépület festett üvegablakait Róth Manó, Róth Miksa öccse készítette. Ma a Kecskeméti Református Általános Iskola és a Kecskeméti Református Gimnázium működik benne.

davdavdav

A Cifrapalota

Az 1902-ben Márkus Géza tervezte különösen szép szecessziós épületben üzletek, lakások, kereskedelmi kaszinó működött, most - 1983 óta - képtár és múzeum. Érdekessége a homlokzatán látható majolika díszítés, melyet a tetőcserepekkel együtt a Zsolnay porcelángyár készített. És tényleg zöld az ablaka.

davsdrsdr

A Képtárban három fontos gyűjtemény van. Az egyik a Nemes Marcell műgyűjtő által adományozott kollekció, melyben múlt századi és kortárs magyar festők alkotásai láthatók, Munkácsy Mihály, Székely Bertalan, Márffy Ödön, Gulácsy Lajos, Rippl-Rónai József, Vaszary János, Czigány Dezső festményei.

A másik a Farkas István – Glücks Ferenc gyűjtemény. A budapesti pékmester az egykori Wolfner-gyűjtemény vásárolta fel, melynek legfontosabb része a Mednyánszky László-gyűjtemény. De láthatóak Anna Margit, Ámos Imre, Barcsay Jenő és Egry József festményei is.

A harmadik és egyben legnagyobb gyűjtemény a miskei Tóth Menyhért életmű, amely 2000 festményből és 8000 grafikából áll.

A Nagytemplom

A kecskeméti Urunk mennybemenetele társszékesegyház 1774 és 1799 között épült Osvald Gáspár piarista szerzetes tervei szerint, klasszicizáló késő barokk (copf) stílusban. A hajót ekkor még zsindellyel fedték le, a toronysisak 1806-ban készült el. 1819-ben azonban leégett, végül 1863-re készült el a ma látható torony.

A 35 méter magasan lévő tűzfigyelő erkélyre nyáron fel lehet menni, és remek kilátás nyílik innen a városra.

Az 1889-ben elkészült óraszerkezete az egyik legrégebbi, ma is működő óra idehaza, a számlapja pedig a legnagyobb. A 242 centiméteres nagymutatójú óra ma is pontos. Az órát minden reggel egy félméteres kulccsal húzzák fel.

davdav

A templom belseje is monumentális, hossza 62 méter, 25 méter széles, és 20-25 méter magas. A falakat Lohr Ferenc és Roskovics Ignác festményei díszítik. A szentélyben álló főoltárt 1778-ban készítették és Krisztus mennybemenetelét ábrázolja. Innen ered a templom elnevezése is.

davdavdav

A templomban jelenleg három harang lakik. A leghíresebb a nagyharang, amely 2483 kilós, C hangú és átmérője 160 cm, Schaudt András öntötte 1852-ben. Egy nótában is megénekelték a „kecskeméti Öregtemplom nagyharangját”, amely 1819. április 2-án egy tűzvészben megolvadt. Ennek emlékére szólalnak meg minden évben az évfordulón a kecskeméti harangok este fél 9-től 9-ig. A harangon egy felirat olvasható latinul, mely magyarul ezt jelenti:

„Amikor április 2-án, azon a gyászos éjszakán, a toronnyal együtt ez a templom és a város nagy része is elhamvadt a tűzvészben, én is megsérültem. A tanács és a kecskeméti római katolikus nép, melyet kellemes hangommal 1694 óta gyönyörködtettem – mivel a balsors először 1819-ben, majd huszonkilenc évvel később újból megrongált – a kedvező sorsfordulat beálltával, megnagyobbítva, a Szentháromság tiszteletére újra öntetett 1852-ben”.

A középső, a 618 kg súlyú Boldogasszony-harang szól délben, a Nándorfehérvári Diadalra emlékeztetve. A legkisebb harangot a Szentlélek tiszteletére szentelték.

Az I. világháború előtt 6 harangja volt a templomnak, közülük ötöt hadi célokra vittek el, csak a ma is meglévő nagyharangot hagyták meg műemlék jellege miatt. Később négy új harangot kapott a templom, de ebből kettőt a németek feldaraboltak és ágyúöntésre elvittek.

A kecskeméti Szent Miklós-templom

A város legrégebbi, ma is álló épülete a Barátok temploma, vagy Ferences templom, amely a 13. század végén épült, gótikus stílusban, de többször is bővítették. Középkori szokás szerint úgy készült, hogy a város védőszentjének, Szent Miklósnak az ünnepén a lemenő nap megvilágítsa a főoltárt.

A templomot a 17. század közepétől a ferencesrendi szerzetesek használták, így kapta a Barátok temploma nevet.

A templom többször sérült, tűzvész pusztította, amely után már kőből építették újjá a tornyot. A romkert helyén temető volt, amit a 18. században zártak le.

davsdrsdrdav

A kecskeméti evangélikus templom

A Belváros egyik meghatározó épületének tervezésével Ybl Miklóst bízták meg. A romantikus stílusú, 34 x 23 méteres alapterületű, 34 méter magas, görög kereszt alaprajzú épületet 1863-ban szentelték fel.

evangelikus

A Zsinagóga

Ma a Tudomány és Technika Házaként működik a régi zsinagóga, melynek építését Fischmann Simon Henrik főrabbi, Fényes Adolf festőművész édesapja kezdeményezte.

A Zitterbarth János tervezte épület 1868-ben készült el mór és romantikus stílusban. A belső berendezés öntöttvas oszlopait, a festett belső teret, és díszes kegytárgyakat már csak a fotók őrzik. Az 1911-es földrengés ezt az épületet is megrongálta, újjáépítésekor egy új kupolát kapott. A 2. világháborúban a német tisztek istállónak használták. Az itt élő zsidóság nagy része meghalt, az épületet végül a város vásárolta meg 1966-ban és átalakították. Ma konferenciaközpont, kiállítótér van benne, de kulturális rendezvényeket is tartanak itt.

davdig

A Katona József Színház

Az eklektikus stílusú színházat a bécsi Fellner és Helmer tervezte, és a millenniumi ünnepségekhez kapcsolódóan avattak fel. Az ünnepségen Ferenc József és Sisy királyné is megjelent.

Az épület főhomlokzatán Kisfaludy Károly és Katona József szoborportréja látható.

davsdr

A színház előtti téren áll a Szentháromság szobor, melyet 1739-40-ben, a városban pusztító pestisjárvány emlékére emeltek, barokk stílusban.

A belvárosi séta után érdemes a külsőbb részeken is szétnézni, de erről majd a következő részben mesélünk.

sdrdig
A város rövid története

A vidéket már i. e. 3000-ben lakták, a népvándorlás idején pedig jártak erre hunok, gótok, avarok is. Később fontos kereskedelmi út haladt erre, volt vámszedő és vásározóhely is. 1368-ban már városként említi egy oklevél.

A török időket átvészelte, mivel a török pasának közvetlenül adózott, de a rácok komoly pusztítást végeztek. Később a város a Habsburgoké lett. Az 1848-as honvédtoborzás fontos színtere volt, itt mondta el Kossuth híres, hadba hívó beszédét. A 19. században a filoxéravész a homoki ültetvényeket megkímélte, ekkor fejlődött fel a szőlő és gyümölcstermesztés.

Kecskemétet is súlyosan megrongálta a 20. század második legnagyobb magyarországi földrengése. Az 1911. július 8-i rengés intenzitása VIII, magnitúdója pedig 5,6 volt, pusztítása nyomán több száz épület megrongálódott.

A 2. világháború után jelentős közigazgatási szerepet kapott a város. Az ország legnagyobb területű megyéjének, Bács-Kiskun megyének a székhelye lett 1950-ben, egyben a Duna–Tisza köze egyik regionális központja, mára megyei jogú várossá alakult.

davdavsdrdav

Érdekességek Kecskemét történetéből

- Kecskeméten született Kelemen László (1762–1814), az első magyar hivatásos színtársulat vezetője

- 1791-ben itt született Katona József, a Bánk bán szerzője

- 1842-44 között a református jogakadémia növendéke volt Jókai Mór, aki a „puszták metropoliszának” nevezte Kecskemétet

- 1843-ban három hónapig vándorszínészként itt szerepelt Petőfi Sándor, aki korábban 1828-31 között az evangélikus elemi iskolában tanult. Vándorszínész korában kilenc verset írt itt. Ő „hírös városnak nevezte Kecskemétet

- Itt született 1882-ben - a mai vasútállomás épületében - Kodály Zoltán

- Kecskeméten nőtt fel Fényes Adolf

- A Művésztelepen élt és alkotott hosszabb ideig Perlrott-Csaba Vilmos, Herman Lipót, Czigány Dezső, Uitz Béla, Kisfaludi Strobl Zsigmond, Korda Vince, Kmetty János és Révész Imre


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Legnépszerűbb

Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


UTAZZ
A Rovatból
Négy új városba indít járatokat a Wizz Air októbertől
A légitársasággal 62 millióan utaztak a március 31-gyel véget ért pénzügyi évben.


A Wizz Air négy új járatot indít az ősszel a budapesti géppark bővítésének köszönhetően:

októbertől közvetlenül elérhető lesz repülővel Genova, Girona, Marrákes, decembertől pedig Memmingen,

írja az MTI a légitársaság közleménye alapján.

Emellett a Wizz Air több népszerű útvonalon is növeli járatai gyakoriságát, egyebek mellett Tel-Aviv, Isztambul, Milánó, Berlin, Madrid, Athén és Glasgow irányába bővülnek a járatok.

Közleményük szerint a bővítés következtében a téli szezonban a légitársaság budapesti kapacitása az előző év azonos időszakához képest több mint 30 százalékkal nő. Ennek eredményeképpen a Wizz Air piaci részesedése 41 százalékkal emelkedik, erősítve a légitársaság piacvezető szerepét Magyarországon.

A hamarosan 17-re bővülő budapesti gépparkkal az idén összesen csaknem 7 millió utast szállíthatnak Budapestre és Budapestről. A közlemény idézte Valeria Bragarencot, a Wizz Air kommunikációs menedzserét, aki szerint a folyamatos hálózatbővítés bizonyítja, hogy a cég továbbra is elkötelezett a magyar piac iránt.

A Wizz Air jelenleg 220 Airbus A320 és A321 típusú repülőgépből álló flottát üzemeltet. A légitársaság 62 millió utas preferált választása lett a március 31-gyel véget ért 2024-es pénzügyi évben.

A Wizz Air korábbi közlése szerint bevétele 134 százalékkal, 3,896 milliárd euróra emelkedett a tavaly március 31-én zárult üzleti évében. A kamatok, adófizetés és értékcsökkenési leírások előtti eredmény (EBITDA) 134,3 millió eurót ért el, míg a megelőző üzleti évben 23,3 millió eurós veszteséget könyveltek el. A cég nettó vesztesége a 2021/2022-es 642,5 millióról 535 millió euróra csökkent.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
UTAZZ
A Rovatból
Rejtett gyöngyszem Budapest közelében - a zsámbéki Szépia Bio & Art Hotel****-ben jártunk
Ebben a festői szépségű környezetben igazi élmény feltöltődni.


Városnéző túrákra nemcsak Budapesten mehetünk, hanem a fővároshoz közeli helyeket is érdemes akár több napra felkeresni.

Az egyik ilyen a festői szépségű Zsámbék, ami valódi ékszerdobozként bújik meg a Zsámbéki-medence északnyugati szélén.

Budapestről alig 30-45 perc alatt érhetsz oda autóval, de Kelenföld vasútállomásról és a Széll Kálmán térről tömegközlekedéssel is jól megközelíthető hely, így az autóhiány sem állhat a kirándulás útjába.

A város tele van látnivalóval, kulturálisan gazdag, békés-romantikus hangulatú utcáin felüdülés volt a séta. Leghíresebb látnivalója a Zsámbéki Romtemplom, amit rövid ott tartózkodásunk okán mi sem szerettük volna kihagyni. A premontrei kolostort még a 13. században építették, és az évek során a pálosok is megfordultak itt, de török kézen is volt, majd a 17. század végén a Zichy család tulajdonába került, végül az 1763-as földrengés során teljesen leomlottak a falai. A templomrom műemlék, de bárki által látogatható és fantasztikus élmény.

Teljesen magába szippantja az embert a történelem, ahogy a monumentális falak, tornyok között sétál.

Habár a látványosság talán az egyik legszebb nevezetesség egész Magyarországon, a látnivalók sorának itt nincs vége. Nekünk most csak egy kisebb délutáni sétára volt lehetőségünk, de miután eltöltöttünk az évszázados romok között egy kis időt és kirándultunk kicsit a városban rájöttünk, hogy egy teljes nap is kevés lenne, hogy felfedezzünk mindent. Éppen emiatt is fogunk még megannyiszor visszalátogatni ide!

Szépia Bio & Art Hotel****

Pihenni és feltöltődni érkeztünk a városba, emiatt esett a választásunk a térség első számú 4 csillagos wellness és konferencia szállodájára, a Szépia Bio & Art Hotel****-re, ami Zsámbék központjában található. 2009 májusában nyitotta meg kapuit és az M1-es autópályától mindössze 5 km-re található szálloda azóta a régió kedvelt tréningszállodájává vált. Hét konferenciatermének adottságaiból adódóan ideális helyszín konferenciák, tréningek, bankettek, állófogadások, bálok, esküvők és egyéb céges illetve családi rendezvények megtartására. Az emeleten külön bár áll a vendégek rendelkezésére és az erkélyről gyönyörű kilátás nyílik a zsámbéki Romtemplomra. Nemrég egy projekt keretében új szárnyat alakítottak ki, ezáltal 27 szobával bővült a hotel, ezzel is lehetőséget adva a nagyobb társaságok elszállásolására.

Persze nem csak társaságok részére ajánlott itt a pihenés! Szuper kikapcsolódás párok, családok részére is, hiszen a sokszínű wellness és a rengeteg sportolási lehetőség a család minden tagja számára felejthetetlen élményeket ígér.

 

Művészet

A szállodához érve az első pillanattól fogva érezni lehet a sajátos hangulatát. Az épület modern és stílusos, mégis otthonos atmoszférával rendelkezik. A belső terekben a művészet és a design szerves egységet alkotnak, és minden sarokban inspiráló alkotásokra bukkanhatunk. A hotel egyfajta élő művészeti galériává válik, ahol a vendégeknek lehetőségük van megcsodálni és belesimulni a kreatív kavalkádba. Látogatásunk során kiderült, hogy a művészeti vonalat többek között a tulajdonos család művészettel is foglalkozó tagjainak festményei, műalkotásai biztosítják. Állandó és időszaki kiállítások is vannak itt és a szálloda üzletében megvásárolhatók a helyi képzőművészek alkotásai.

Szobák

A környezettel és design elemeivel azonnal elvarázsolt a szálloda, de engem a szobába lépve ért az igazi meglepetés. Minket az újonnan kialakított szárny egyik Deluxe szobájában szállásoltak el, ami a modern berendezésével, hangulatos színvilágával és kényelmes ágyával azonnal elnyerte a tetszésünket. Az erkélyünkről pedig csodás kilátás nyílt a kültéri medencére és a több hektárnyi zöld területre.

Az egész évben könnyen megközelíthető hotel, 65 db két ágyas szobával rendelkezik, melyből 26 db deluxe, 18 db standard, 14 db standard plusz, 4 db bio komfort, 1 db superior, valamint 2 db mozgáskorlátozott vendégek számára van kialakítva.

Aktív kikapcsolódés és sokszínű wellness

Én az aktív pihenők táborát erősítem, emiatt izgatottan vártam házon belül milyen sportolási lehetőségek tárháza nyílik meg előttem. Nem ért csalódás, annyi lehetőség volt, hogy ott tartózkodásunk alatt ki se tudtam próbálni mindent. Ha edzeni támadt kedvünk használatba vehettük a wellness részlegben található fitnesz termet. Emellett a szálloda kertjében található négy salakos teniszpálya is rendelkezésünkre állt, amelyből egyébként kettő a téli szezonban fűtött légsátor alatt üzemel. Itt található a füves futballpálya is, ahol éppen kisgyerekek játszottak. Bent két squash pálya, az első emeleten pedig két bowling pálya és egy csocsó várja a sportolás szerelmeseit. A szálloda bárja itt található a bowling pálya mellett, ez a Bowling Bár, ahonnan üdítőt, kávét és alkoholos italokat is tudtunk kérni.

Mivel azért mégiscsak pihenni érkeztem, az úszómedencéket sem hagytuk ki. A szálloda sokféle lehetőséget kínál a testi-lelki felfrissülésre is. Található a komplexum külső területén egy 21-23 fokos kültéri medence, amely a nyári időszakban üzemel. Továbbá egy 10 méter hosszú beltéri medence (28-30 fokos), jacuzzi, merülő medence, finn szauna, gőzkabin, infrakabin és sószoba is kialakításra került.

Nyárfás Étterem

A vacsorát és a másnapi reggelit is a szálloda éttermében, a hangulatos Nyárfás Étteremben töltöttük, illetve volt szerencsénk, hogy érkezésünk során az ebédet is itt fogyasszuk. Nem győztük végigkóstolni a svédasztalos kínálatot. Semmit nem akartunk kihagyni, hiszen már az első fogás után világossá vált, mennyire precízen összeállított, finom ételekről van szó.

A Nyárfás Étterem 130 fő befogadására alkalmas, mely kibővül még a külső terasszal, ami további 60 fő számára biztosít helyet. Az étterem tágas belső tere már önmagában kedvet csinál az étkezéshez. Jó idő volt, így kihasználtuk, hogy tavasszal már a teraszon is elfogyaszthattuk az ételeinket. Volt választék, mind a reggelinél, mind pedig a vacsoránál, és ez abszolút nem ment az ízek rovására. Érezhető volt, hogy kiemelt figyelmet szenteltek az egészséges táplálkozásnak, a reform konyhát kedvelőknek, a vegetáriánus életmód követői, sőt a vonalaikra vigyázó vendégek is bátran fogyaszthattak.

A Szépia Bio & Art Hotelben eltöltött nap tökéletes egyensúlyt teremtett a kényelem, a kényeztetés és az aktív kikapcsolódás között. A szálloda modern felszereltsége, a barátságos személyzet és a festői környezet mind hozzájárultak ahhoz, hogy teljesen feltöltődve és elégedetten távozzak. Ha egy különleges élményre vágysz Budapest közelében, Zsámbék és a Szépia Bio & Art Hotel kihagyhatatlan úti cél.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

UTAZZ
A Rovatból
Antalyai rémálomjárat: így várt 39 órát egy anyuka két kisgyerekkel Ferihegyen a Törökországba induló repülőgépre
Az első becsekkolás még rendben zajlott. Nem tudják viszont, hogy hogyan térítik majd meg a taxiköltségeket, a szállást és a késés miatti egyéb kellemetlenségeket.


Mint már mi is beszámoltunk róla, 39 órás késéssel indult egy repülőgép a Liszt Ferenc Repülőtérről Törökországba.

Az utasok között ott volt Katalin is, aki két fiával indult nyaralni, és most, hogy végre megérkeztek az antalyai hotelbe, a Blikknek mesélt a nem mindennapi utazásról.

Katalin, valamit öt és tízéves fia először látják a tengert. Egy szokványosnak mondható nyaralásra indultak az ITAKA Utazási Iroda szervezésében, amikor elkezdődtek a problémák.

Az első becsekkolás rendben zajlott, de hamarosan kiderült, hogy hosszú várakozás vár rájuk.

Az első órákban a feszültség fokozódott, a harmadik óra után az utazók utalványokat kaptak, amiket a reptéren válthattak be. Katalin így emlékszik vissza:

„Elkezdték osztogatni ezeket a kis papírokat, de alig 1-2 üzletben lehetett ezt levásárolni, amik egyébként este 9-kor vagy 10-kor zártak, és nyilván le voltak rabolva. Tehát ott álltam este fél kilenckor, és a gyerekeimnek tudtam venni vacsorára egy kis kekszet, meg csokit.”

A műszaki meghibásodás híre hamar elterjedt, de biztos információt senki sem kapott. Az indulási időpontot folyamatosan tolták, és Katalin a bőröndök kirakodásánál már tudta, hogy aznap nem repülnek:

„Mondtam a férjemnek, hogy ez a repülő ma már nem megy velünk sehova. Akkor közölték is velünk, hogy mindenki szedje össze magát, és mehet vagy egy szállodába, vagy ha akar, akkor haza. Másnap 11:20-kor indulna a repülő, így szombaton 9:20-ra legkésőbb ismét kint kellett lenni a reptéren, hogy újra becsekkoljunk.”

Katalinék másnap felkészültebben érkeztek a reptérre, de az utasok száma már csökkent, sokan feladták az utazást.

„A hangulat folyamatosan nagyon ingadozó volt, mindenkit feszültté tett ez a helyzet, azonban a gyerekek kezelték a legjobban”

– mesélte Katalin. Fiai meséket néztek és összebarátkoztak a többi várakozó gyerekkel.

Katalin egy másik Antalyába induló géphez ment, ahol látta, hogy egy óra késéssel ugyan, de az utasokat beszállítják:

„Ott megkérdeztem »ez meg mi«? És mondták, hogy hát egy órát késnek, de mennek Antalyába. Azt is hozzáfűzték, hogy úgy tudják, mindegyik utas szintén az ITAKA Utazási Iroda szervezésében érkezett. Ekkor gurult el a gyógyszer mindenkinél...”

Vasárnap délelőtt 11-ig adtak maguknak időt, hogy ha nem indulnak, alternatív nyaralást keressenek. Végül vasárnap 7:01-kor már a gépen ültek és várták az indulást. A család épségben megérkezett és már élvezik a hotel kényelmét. Bár a nyaralás csak négy napig tart, örülnek, hogy végre ott vannak.

Katalin azonban már előre izgul a pénteki visszaút miatt,

nem tudják, hogyan térítik meg a taxiköltségeket, a szállást és a kellemetlenségeket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

UTAZZ
Kalandok földön, vízen, levegőben – a Mátrában, az Oxygen Adrenalin Parkban jártunk
Gyakran fejtörést okoz a családoknak, hogy milyen helyen tudnának egy programdús, kicsiknek és nagyoknak egyaránt érdekes napot eltölteni. Gondoltunk egyet, és felkerekedtünk, hogy leteszteljük a Mátra hegyeinek ölelésében, Sástón található Oxygen Adrenalin Park attrakcióit. Spoiler: nem csalódtunk!


Különleges környezetben, egy volt kőbánya helyén terül el az Oxygen Adrenalin Park, aminek már a neve is árulkodó – itt ugyanis bőven akad izgalom. Első utunk rögtön a canopy-hoz vezetett. Az oda-vissza 230-230 méter hosszan átívelő alpesi csúszdán kb. 30 m magas drótkötélen csúsztunk a szakadék fölött, ahonnan csodálatos panoráma nyílik a tájra. Aki inkább a szomszédos függőhídról csodálná meg ezt a kilátást, az ezt is megteheti, de vigyázat, a híd kissé mozog!

A legnagyobb adrenalinlöketet egészen biztosan az óriáshinta szolgáltatja. A 20 méteres szabadesés után percekig a katlan felett hintázhatunk. Ez a Közép-Európában egyedülálló játékelem semmihez nem hasonlítható élmény, mindenképpen érdemes kipróbálni.

Ha ezek után sem untuk meg a pörgést, és még mindig szeretnénk egy kis sebességet magunkénak tudni, akkor irány Magyarország legmagasabban fekvő bobpályája, ahol a panorámát is megcsodálva, majd az erdőben kanyarogva csúszhatunk le a majd’ 1 km-es pályán, akár párban, akár egyedül.

Az Oxygen Adrenalin Parkban a víz közelségét sem kell mellőzünk, a fákkal szegélyezett tavon nem csak a tavirózsák kaptak helyet, hanem számos játékelem is: elektromos jetski, kalózhajó, vízi akadálypálya, tutaj és sokak kedvence, a water roller.

A kisebbek olyan további élményelemekkel is szórakozhatnak, mint a quad, a toronycsúszda vagy a légvár, de ez közel sem minden – ide ki sem fér az a sok-sok játék, ami a gyerekek rendelkezésére áll.

Az étteremben elfogyasztott finom ebéd után még felültünk az Oxygen Expressre, a félóránként közlekedő kisvonatra, hogy egy utolsó pillantást vessünk a Parkra.

Végül stílszerűen a libegővel távoztunk, így újfent a panorámában gyönyörködve ereszkedtünk le a közeli Sástóhoz.

Tipp: Július 13-án, szombaton immáron már kilencedik alkalommal rendezik meg a Libegők Éjszakáját, így ekkor a Mátra Libegő meghosszabbított nyitvatartással, 10-24 óráig üzemel. Részletek a Facebook eseményben.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk