Etikai vizsgálatot indít Marton László ellen a Színház- és Filmművészeti Egyetem
M. Tóth Géza rektor maga kezdeményezett etikai vizsgálatot Marton László, a Színház- és Filmművészeti Egyetem oktatója ellen azt követően, hogy Sárosdi Lilla színésznő először név nélkül, majd nevesítve is szexuális zaklatással vádolta a tanár-rendezőt. Azóta újabb áldozatok is nyilvánosság elé léptek.

Az Index információi szerint az etikai bizottság az általános rektorhelyettesből, az intézetek delegáltjaiból, a doktori iskola delegált tagjából, a Hallgatói Önkormányzat delegált tagjából és a közalkalmazotti tanács által delegált tagból áll össze. A bizottság működésének részletes szabályait a Szenátus által jóváhagyott ügyrend tartalmazza, ez alapján járnak majd el.
A rektor azt is elmondta az Indexnek:
a vizsgálat önkéntes alapon zajlik majd és olyan egykori hallgatókat is érint, akik ma már a szakmában dolgoznak, így arra számítanak, hogy hosszú lesz a folyamat, míg a lehető legtöbb érintettel beszélni tudnak.
Marton László először tagadott, majd bocsánatot kért, amit Sárosdi Lilla elfogadott ugyan, azonban fontosnak nevezte, hogy ne Marton László „vigye el a balhét”, derüljön ki, kik voltak azok, akik tudtak erről.
Marton László, aki még bocsánatkérése előtt felfüggesztette a Vígszínház-beli főrendezői és egyetemi oktatói tevékenységét, közleményében maga jelezte, hogy továbbra is a Vígszínház és a Színház- és Filmművészeti Egyetem rendelkezésére áll, és javasolta: hallgassák meg vezetői, rendezői és tanári működésével kapcsolatban a társulat tagjait, a színház dolgozóit, illetve volt és jelenlegi tanítványait.
A 24.hu korábban közérdekű adatigénylést adott be, azt tudakolva a Színház- és Filmművészeti Egyetemtől: a rendszerváltás óta hány bejelentés érkezett szexuális zaklatás miatt. Az egyetem válaszában azt írta: "Nyilvántartásunk szerint a Színház -és Filmművészeti Egyetemen, illetve jogelőd intézményében, a Színház- és Filmművészeti Főiskolán az elmúlt harminc évben nem fordult elő szexuális zaklatás."