9 trükk és jó tanács: így kerülheted el a leggyakoribb utazáskor elkövetett hibákat
Rengeteg jó tippet kapok az olvasóimtól és tettem már meg jómagam is tömérdek badarságot az utazásaim során. Tanuljunk a hibáinkból! Ez egy amolyan "jótanácsok gyűjteménye", ami ténylegesen nem passzol máshoz. Ez a lista folyamatosan frissülni fog, ahogy egyre több hasznos tanácsot kapok.
Megtalálni a megfelelő repülőteret/vasútállomást
Sok városban több vasúti pályaudvar és repülőtér található. Nagyon gyakori, hogy az emberek nem a megfelelő állomásra mennek ki, így biztos ami biztos, ellenőrizzük le kétszer, honnan is indul a repülőnk/vonatunk.
A jó megállóban leszállni
Megbizonyosodni róla, hogy a megfelelő vasútállomás szálltam le, mindig is a legnagyobb nehézséget jelentette számomra. A modernebb vonatokon elektronikus jelzés mutatja, hogy hol álltunk meg jelenleg. A többségükön viszont nincsenek jelzések, így ezek esetében ki kell nézzünk az ablakon a táblákra, hogy lássuk, hol tartunk éppen. A helyzet csak bonyolultabbá válik, amikor a városnak több mint egy megállója van. Ha pedig nem lennék biztos magamban, jobb megvárni, hogy mások mit tesznek. Ha úgy néz ki, hogy mindenki leszáll a vonatról, valószínűleg nekünk is le kell. Végső soron mindig meg lehet kérdezni a körülöttünk lévő embereket.

Duplán ellenőrizni a járat/vonat indulási idejét
A utazás forgatagában könnyen figyelmen kívül hagyjuk a kulcsfontosságú részleteket, mint a repülési/vonatindulási idő. Sokan egy nappal korábban, vagy éppen egy nappal később indulnak el, mert nem nézik meg elég alaposan a jegyüket.
Mosdók a McDonald’s-ban
Mosdót találni Európában gyakran okoz nehézséget. Sok helyen fizetni kell, hogy használhasd őket. Szerencsére ingyenes mellékhelyiségeket találhatunk a McDonald’s-okban. Bár néhányban szükséges vásárolnunk valamit, hogy használhassuk és egyesekben még így is használati díjat kell fizetni. De még mindig megpróbálkozhatunk a szállodákkal. Egyszerűen sétáljunk be, és viselkedjünk úgy, mintha a szálló vendégei lennénk – általában van egy mellékhelyiség a földszinten.
Az üzletek korán zárnak
Ellentétben az amerikai nonstop élelmiszerboltokkal, Európában az üzletek viszonylag korán bezárnak. Ne lepődjünk meg, ha néhány bolt vasárnap zárva tart (sőt akár hétfőn is).

Gyalogtúrák
Tegyünk egy sétát. Csapjunk bele! Na, de most komolyan, csak néhányat válasszunk közülük (gyakran vannak különféle tematikára épülők). Ez a legjobb módja annak, hogy felfedezzük a várost. Én személy szerint jobban kedvelem a gyalogtúrákat, mint a buszos városnézéseket, mert több érdekes dolgot láthat így az ember. Szervezzük a túrát a kirándulás első napjára, így egyből kedvet kaphatunk a városhoz. Vannak különféle ingyenes túrák, és számos olcsóbb, de minőségi gyalogtúra is. Ajánlom a TripAdvisor honlapját, ahol mindenki megtalálhatja a számára legkedvezőbb túrát, bárhová is látogat.
Tudni a tartózkodásunk pontos címét
Sok esetben az útlevelet ellenőrző tisztviselők megkérdezik, hol kívánunk tartózkodni, és szeretnének hallani egy pontos címet. Ha nem tudjuk megmondani, akkor arra kérnek, hogy lépjünk kapcsolatba a hotellel, ahol majd megszállunk. A brit útlevélellenőrző tisztviselők különösen szőrszálhasogatók ezügyben. Általában nem engedik be a turistákat az országba, amíg elő nem állnak némi információval. Jobb nem viccelődni ezekkel a fickókkal.

Házipatika
Sok utazótól hallottam már, hogy a nátha-/influenza-/allergiagyógyszerek Európa egyes részein kevésbé erős hatóanyagot tartalmaznak, így jobb magunkkal hozni a saját, jól bevált házi készletünket.
Hamis pénztárca
Segítségével megúszhatjuk a veszélyesebb helyzeteket. Csak töltsük meg néhány hamis vagy lejárt hitelkártyával, esetleg némi pénzzel. Ha valaki valaha követelné a pénztárcánkat, csak dobjuk le a földre a hamisat, és futás.