Megvalósulhat a Jurassic park? 40 ezer éve kihalt állatot hoznak vissza az életbe
Óriási tudományos szenzációnak számít az a szinte teljes épségben megtalált fiatal lótetem, amelyet Szibéria leghidegebb városa, Jakutszk közelében ástak ki. A csikó 30 méter mélyen feküdt a földben, egy állandóan fagyott kráterben, ezért hibernálódhatott ilyen tökéletesen.
A sörénye, a szőre, a farka is megvolt, és miután lemosták, kirajzolódott fakósárga színe, és egy fekete csík, amely végigfut a gerincén és a farkán.
Egy orosz és dél-koreai tudósokból álló csoport most nem kevesebbre vállalkozott, mint hogy életre klónozza a körülbelül 40 ezer éve kihalt lófajtát.
"Szerencsére rengeteg épen maradt szövetet találtunk az állatban, izomszöveteket is, reméljük, ki tudunk nyerni annyi DNS-t, hogy sikerüljön klónozni" - mondta az egyik tudós.
A kísérlet egyébként egy ennél is ambíciózusabb terv előszobája: az orosz kutatócsoport a szintén errefelé is élő gyapjas mamutot is szeretné klónozni, amely tízezer évvel ezelőtt halt ki, és nagyobb volt, mint egy elefánt.
Scientists take cells from an extinct 40,000-year-old frozen foal in a bid to clone its species back to life https://t.co/oakW62mTcp
— Daily Mail Online (@MailOnline) 2018. szeptember 5.
Investment sought for $5.9 million cloning centre to bring back mammoths and other extinct species. Project to be unveiled at 4th Eastern Economic Forum next month and likely to contain laboratories sunk into the permafrost https://t.co/YpeIHs2bBK pic.twitter.com/BsnLf21aIY
— The Siberian Times (@siberian_times) 2018. augusztus 30.