TECH
A Rovatból

Samsung The Frame 2021 – a tévé, ami egyszerre festmény is

Telitalálat azoknak, akik egy csinos lakás ékköveként is akarnak a tévére tekinteni.
Csákvári Péter - szmo.hu
2021. április 21.



Az egyre vékonyodó és okosodó TV-k korában ritkán lehet olyan darabba futni, ami egy kicsit túl is tesz azon ami, és nem csak arra fókuszál, hogy egy levegőben lógó képernyő legyen. A Samsung The Frame 2021 azonban sokkal több, mint egy puszta tévé, ez egy művészeti alkotás, illetve nem is egy, hanem akár több millió.

Az első Frame 2018-ban jelent meg, és úgy néz ki bejöhetett a formula, mert azóta évente érkezik.

A Frame az általa született Lifestyle Tv-k kategóriájába tartozik, ami jelentsen bármit is, de a készülék nem más, mint egy TV-festmény hibrid - ha ezt így ki lehet jelenteni- ugyanis a mai tévéknél megszokott irgalmatlanul vékony káva helyett pont, hogy egy vaskosat kapott, amivel egy képkeretre hajaz.

Bár az előző modellekhez képest vékonyabb, de ez csak az előnyére vált. A keretet ráadásul variálhatjuk is, külön kaphatóak hozzá 5 féle variánsban mágneses keretek, amiket elég csak felpattintani rá, és máris új keretünk van. Ebből szerintem a világos fa a legmenőbb, az életben nem mondja meg róla az ember, hogy egy tévét lát, ha az épp képkeret(művészeti) módban van - mert ez bizony egy külön funkció.

A művészeti módban külön kiválaszthatjuk melyik alkotást szeretnénk a falunkon látni, majd amikor a tévét kikapcsoltuk, az automatikusan átvált egy takarékosabb módba, és hibátlan realisztikával megjeleníti a kiválasztott képünket.

Hogy a hatás valóban működjön, Samsungék alaposan elrejtették a kábeleket, és a TV kapott egy tökéletesen illeszkedő falikonzolt. Felszerelése baromiegyszerű, az ideális kialakítás érdekében oldalra, hátra vagy előre kell dönteni. Minden oldalról tökéletesen belesimul a környezetébe, és mindössze egy pici - a cég által észrevétlennek nevezett, de én azért ha kinyitom a szemem észreveszem - átlátszó kábel mászik le alul, ami valóban nem zavaró. Persze gyárilag talpakat is csomagolnak hozzá, sőt, még állványt is lehet hozzá kapni, amivel zavarba ejtően hasonlít egy festőállványra.

Különösen a festményekkel működik a dolog, ugyanis hibátlanul megjeleníti a műalkotások hibáit, karcolásait, repedéseit, hihetetlenül élethű hatást generálva. Főleg nappal egy világos szobában olyan, mint egy… nos, festmény.

Amikor először hallottam erről a funkcióról csak legyintettem, hogy szuper, de engem nem nagyon érdekel, most meg reggelente fél órát agyalok azon, hogy Cezánne vagy Van Gogh lógjon a nappaliban.

Természetesen a saját képünket is kirakhatjuk ilyen módon sőt, a beépített filterek segítségével még festménnyé is alakíthatjuk őket, amivel konkrétan tök jól el is lehet szórakozni, mégha nem is olyan lesz a végeredmény, mint amit 65”-en kilógatnál a falra.

A móka itt még nem ér véget, akár a tévé mögötti hátteret is beállíthatjuk háttérként, így az beleolvad gyakorlatilag a környezetébe. A beépített fényérzékelőnek hála az alkotások pedig mindig megfelelően látszódnak, mivel felismeri a környezeti fényt és a természetes látvány érdekében automatikusan optimalizálja a képernyő fényerejét és a színárnyalatokat. A készülék mozgásérzékelővel is fel van szerelve, így képes arra, hogy akkor mutassa az alkotást, amikor valaki tényleg láthatja azt, így spórolva nekünk a felesleges áramfogyasztást.

A hangzása is sokat fejlődött az első modell óta, és igazság szerint a hasonló árkategóriájú tévék közül a Frame 21 az egyik legjobb. A beépített mikrofonjából származó adatok felhasználásával a teret betöltő hangzás funkció elemzi a szoba akusztikáját, és a telepítési környezetét is (állványra vagy falra szerelt), és automatikusan alkalmazza a legjobb hangbeállításokat. Bár nyilván ajánlott mellé egy soundbar, a tv saját hangzása is átlagon felüli.

De ejtsünk pár szót azért a tévéről is, hiszen egy félmilliós képkeretnek azért nem kellene himnuszt írni. A paneltechnológia: 10 bites QLED panel Edge-LED háttérvilágítással, a felbontás nyilván 4K, 3840×2160 képpont. Ez jelenleg a normális, és még nem vágja ki az ember szemét sem. A QLED kijelző nagy valós kontrasztarány elérését teszi lehetővé.

Ötféle méretben érhető el:

43″: ~278 000 forint

50″: ~335 000 forint

55″: ~375 000 forint

65″: ~550 000 forint

75″: ~850 000 forint

A tavalyi modelleknél kicsit olcsóbbak lettek, és egyébként a tudásukhoz képest egyáltalán nem nevezhető túlárazottnak.

Alapvetően egy regény lenne kivesézni minden funkcióját, többek között nagyon jól tudni jönni az osztott képernyő lehetősége, és a több mint 1400 alkalmazást is felvonultatható rendszere is patika, de ami igazán pofásra sikeredett az maga a távirányító, ami napelemmel is tölthető, nagyon könnyű, és csak néhány fontos gombbal rendelkezik, így könnyen átlátható a kezelése is.

A Samsung The Frame 2021 egy telitalálat azoknak, akik egy csinos lakás ékköveként is akarnak a tévére tekinteni, és nem csak egy képernyőt keresnek meccsnézéshez.

Elképesztően néz ki, és ezzel az egyedi művészeti móddal megspékelve ez a tv valóban több, mint egy sima tévé.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Legnépszerűbb

Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


TECH
A Rovatból
Bejelentették: megvan, ki viszi fel a második magyar űrhajóst
Kapu Tibor 14 napot lesz a Nemzetközi Űrállomáson. Az már megvan, hogyan jut ki, de a pontos időpontot még nem jelentették be.


Végleges a megállapodás az Axiom Space-szel, a második magyar űrhajóst az amerikai cég soron következő Ax-4-es küldetésén viszik fel az űrbe – jelentette be Ferencz Orsolya, a Külgazdasági és Külügyminisztérium űrkutatásért felelős miniszteri biztosa.

Kapu Tibor 14 napot tölt majd a Nemzetközi Űrállomáson

– mondta Ferencz. Részleteket nem árult el arról, hogy ott mit csinál majd a magyar űrhajós, de állította: Kapu ez alatt a két hét alatt nemzetközi szinten is versenyképes pozícióba juttatja Magyarországot az űrbizniszben.

A pontos indulási időpontot egyelőre nem lehet tudni, azt az Axiom Space és a NASA közösen fogja meghatározni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
TECH
Magyarországra is megérkezett a fizetős Viber
Havi 999 forintért például szöveggé konvertálhatjuk a hangüzeneteket, megszabadulunk a reklámoktól és korlátlan matricát kapunk.


Magyarországon is elindítja Rakuten Viber a Viber Plus prémium szolgáltatást exkluzív funkciókkal és testreszabási lehetőségekkel - írja a Média1.

A Viber alapfunkciói persze továbbra is ingyenesek maradnak, viszont most már itthonról is elérhető a fizetős prémium szolgáltatásuk, Viber Plus. Ezt 999 forintos havidíjért adják, és

olyan exkluzív funkciókat kínálnak mint a hangüzenetek szöveggé konvertálása, a láthatatlan üzemmód, a hirdetésmentesség, az üzenetek nyom nélküli törlése, egyedi alkalmazásikonok, személyre szabott támogatás, korlátlan számú matrica.

A Viber Plust fokozatosan vezetik be a magyarországi felhasználók számára, akik az alkalmazás jobb alsó sarkában található „Továbbiak” menüponton keresztül érhetik el a szolgáltatást. A frissítés előtt elérhető összes funkció, beleértve a szöveges üzenetküldést és a hívásokat, továbbra is teljesen ingyenesen lesz.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

TECH
Már nem sci-fi: itt az elképesztő sebességű net, amivel egy sebész akár egy kontinens távolságból hajthat végre egy műtétet
A fejlesztés minőségi változást hozhat a hétköznapi emberek életében is, azt is elmondták, hogy mi mindenre képes már most.


800 Gbps sebességű, az átlagos magyar internetnél 4400-szor gyorsabb összeköttetést sikerült kiépítenie a tudósoknak a svájci LHC (Nagy Hadronütköztető) és a vele dolgozó holland adattároló között – derül ki a BBC cikkéből. Joachim Opdenakker és munkatársa, Edwin Verheul azért vágott bele a munkába, hogy az LHC kísérleteinek méréseit minél gyorsabban továbbíthassák, hogy a tudósok villámgyorsan hozzáférjenek az LHC kísérleteinek eredményeihez.

„Volt ott pacsizás”

– idézi a lap Opdenakkert. Februárban tesztelték először a rendszert, amelynek 1650 kilométer hosszan kell adatokat küldeni, Genfből Párizson, Brüsszelen keresztül egészen Amszterdamig. A jeleket optikai megoldással továbbítják – ilyen távolságon példátlan az elért 800 Gbps sebesség. Opdenakker erről azt mondta:

„A távolság miatt ennek a fénynek az erőssége csökken, így különböző helyeken kell erősíteni.”

Az LHC 2029-re tervezett frissítése még több adatot fog generálni, a mostani mennyiség ötszörösét. Az új rendszer minden jel szerint ezzel is megbirkózik majd. Ennek pedig hamarosan a hétköznapokban is érezni lehet majd a hatását:

Az eredményeik nyomán nagyságrendekkel nőhet a hétköznapi emberek által használt internet sebessége is.

Ez pedig nemcsak gyorsabb és megbízhatóbb internetkapcsolatot jelent majd, de például erősebb adatvédelmet is lehetővé tesz. Emellett olyan orvosi fejlesztések alapja lehet, mint a robotsebészet, amikor egy sebész akár egy kontinens távolságból hajt végre egy műtétet, távirányított gépek segítségével.

Bár a 800 Gbps sebesség brutálisan gyors, vannak ennél is durvább eredmények. Egy japán kutatócsoport például elérte a 22,9 Pbps sebességet, míg az Aston Egyetem kutatói 402 Tbps sebességet értek el egy 50 kilométer hosszú optikai szálon. Ezek a rekordok azt mutatják, hogy a technológia szédítő tempóban fejlődik, és a jövőben még nagyobb sebességekre lesz képes.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

TECH
Szeretnéd végigcsinálni a Mario Bros videójátékokat? Van egy rossz hírünk: a matematikusok szerint lehetetlen
Több bizonyíték utal arra, hogy a játék a végtelenségig tart, így matematikai értelemben nem csinálható végig egyik Super Mario-játék sem.


Egy nemrég megjelent tanulmány szerint a „New Super Mario Bros. óta megjelent 2D Mario játékok közül egyiket sem lehet végigcsinálni, kivéve a Super Mario Wondert.” A tanulmányt az MIT Számítástudományi és Mesterséges Intelligencia Laboratóriumának Hardness Group kutatócsoportja készítette – írja az IFLScience.

A felvetett probléma lényege, hogy a játék esetében lehetetlen előre kiszámítani, hogy bizonyos pályák teljesíthetőek-e, ennek meghatározására csak egyetlen mód akad: az, hogy ténylegesen is megpróbáljuk végigjátszani őket.

Ugyanakkor még a Super Mario Wonder esetében is

„vannak olyan bizonyítékok, amelyek arra utalnak, hogy megoldhatatlan a játék, [...] ám még nagyon új, ezért további kutatásokra van szükség a játék mechanikájának jobb megértéséhez, hogy újabb állításokat tehessünk”

– magyarázta Erik Demaine, az MIT számítástechnika professzora.

Nem egyszerű bizonyítani egy játék esetében, hogy valóban teljesíthető-e az. „Az alapvető ötlet az volt, hogy Braid – az MIT egyik hallgatója – minden adott szintet az adott pályán lévő ellenségek számával ábrázol.”

A tanulmány szerint minden pályán – függetlenül attól, mekkora is az – tetszőleges számú ellenség kerülhet elő. Aminek eredménye az lehet, hogy a játék (ahogyan az éjjel...) soha nem ér véget, mert az algoritmus állandóan újabb pályákat és ellenségeket fog generálni.

A kutatócsoport létrehozott egy számlálógépet, ami képes volt bonyolult számításokat végezni, és ezáltal a tudósok ki tudták mutatni, hogy ezen pályák megoldhatóságának kikalkulálása olyan nehéz feladat, amit még a legnagyobb teljesítményű számítógép sem tud megoldani véges időn belül.

„Az alapgondolat az, hogy csak akkor tudod megoldani az adott Mario pályát, ha ez a konkrét számítás befejeződik. És tudjuk, hogy nincs mód annak meghatározására, hogy ez bekövetkezik-e, így arra sincs mód, hogy meghatározzuk, megoldható-e a pálya”

– jegyezte meg Demaine.

Azt nem tudni, vajon a szórakoztató játék közben hányan gondolnak bele abba, hogy milyen elképesztő matematikai problémával állnak is szemben, az azonban biztos, hogy a problémán dolgozó kutatók tovább vizsgálják a lehetőségeket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk