Ki és miért vesz manapság polaroidos kütyüt? Mire jó ez egy felnőtt embernek? – a Polaroid új élete
Én is feltettem magamnak ezeket a kérdéseket a teszt előtt, aztán amint kézhez kaptam ezt a két különleges darabot, azonnal benne voltam a játékban.
1987-ben születtem, így az én gyerekkoromnak aktív szereplője volt a Polaroid. Tinédzserként még arra is rákaptam, hogy ha megtetszett valaki a TV-ből, azt a gépemmel fényképezzem le. Internet nélkül ez volt a leggyorsabb megoldás. Aztán persze a szüleim felvilágosítottak, hogy ez nem egy olcsó móka, és hogy legközelebb majd akkor vesznek bele filmet, ha különleges alkalmat kell megörökíteni. Például azt a farsangot, amikor Barbie babának öltöztem...

Szóval a múltam egy részére csak a Polaroid albumunk emlékszik, így számomra ez a retro móka nyilván az érzelmesebbek közé tartozik.
Pár éve, amikor újra divatba jöttek az Instax kamerák, én is kaptam egyet ajándékba, de gyorsan kiderült, hogy nem tudja felvenni a versenyt a korral és a telefonommal. Túl nagy volt ahhoz, hogy a táskámba beférjen, ezért csak akkor került elő, ha kifejezetten becsomagoltam egy utazásra, vagy ha otthon bohóckodtunk vele. Nem is kötődnek hozzá túl markáns emlékek. Egyszerre, egy témára lőttük el a 10 darabos csomagokat.
Így amikor most újra volt lehetőségem ráfordulni a Polaroid vonalra, nem a klasszikus, fényképezős modellek után érdeklődtem, hanem inkább azok a készülékek izgattak, amik a meglévő fotóimat tudják feldolgozni és kézzelfoghatóvá tenni.
Az eszköz és az alkalmazás használata baromi egyszerű. Figyelni kell rá, hogy a telefonunkon jól fel legyen húzva fényerő, és érdemes a toktól is megválni, hogy a telefon jobban rá tudjon feküdni a Polaroid Lab tetejére. Nekem egy védőfólia is van a képernyőmön, és könnyen lehet, hogy egy picit ez is homályosított a minőségen, de összességében nekem nagyon tetszett a végeredmény. Pontosan azt a retro vibe-ot adja, amit a Polaroidtól elvárok.
Ára: 43 990 ft
+ papír a szerkezetben kb. 6000 ft (8 db)
Webshop: https://pdb.hu
A Bluetooth-os zsebnyomtató a telefonunkon található bármely képet kinyomtatja, és fel is ragaszthatjuk bárhová az elkészült művet, mert ez egyben egy matrica is.
Ehhez is egy alkalmazást kell letöltenünk, és ez is villámgyorsan és pofonegyszerűen működik.
Nekem sokkal-sokkal jobban tetszett az egész folyamat és a végeredmény is, mint amit reméltem tőle.


Először is a megjelenése pazar. Ha kiteszed az asztalra, tuti ráugrik mindenki.
Aztán az alkalmazásban remek színező és díszítő elemek vannak. Lehet feliratozni, keretezni, árnyalni, emojikkal telepakolni a fotót. És ha így nyomtatod ki a matricát, akár egy egészen extra ajándék is lehet valakinek belőle.
A nyomtatási folyamat is élvezetes. Egyenként pakolja rá a színes rétegeket a papírra a masina, és közben meg is mutatja nekünk a fázisokat.



Én a végeredménnyel is őszintén elégedett vagyok. Egy "matricanyomtatótól" abszolút nem várok többet.
A szórakoztató faktor pedig nagyon erős ennél a kicsikénél.
Két dologra is szeretném használni a közeljövőben: egyfelől a családnak küldök majd haza valami vicces szöveggel ellátott matricát magamról. Hadd ragasszanak, ahova csak akarnak, ha már ez a fránya vírus így megnehezíti a találkozókat. Másfelől egy szülinapi buliban is le szeretném még tesztelni az élményt.
Nekem vita nélkül ez a verzió lett a kedvencem. Azt is el tudom képzelni, hogy ajándékba is adok majd egy ilyen szépséget.
Ára: 35 990 ft
+ papír a szerkezetben kb. 6000 ft (20 db)



Képet persze egy egyszerű nyomtatóval is lehet készíteni, ha annyira kézbe akarja venni az ember a múltat...
Persze. Lehet úgy is. De a Polaroid azért más. Annak lelke van!
A matricás verzió meg egy egészen új dimenzió!
És a végső kérdés:
Szükségem van erre? Nem. Nem feltétlenül...
De akarom!
A nyomtatókat a Pálvölgyi-Digital Budapest biztosította.
