Teszteltük az új csúcsmobilt: a Huawei P30 Pro porig alázza fotózásban a konkurenciát
Az előlapi kamera 32 megapixelt kapott, ami szép és jó, az alap portré mód túl is akar minket szépíteni, ez majd valakinek be fog jönni, valakit pedig megőrjít, de dicséretes, hogy legalább a szaturáltságát a képeknek előre beállíthatjuk, hogy normál, kicsit túlhúzott vagy egy LSD trip mélységű színvilágot szeretnénk viszontlátni a képeinken. A beépített mesterséges intelligenciát bekapcsolva pedig a telefon felismeri, hogy nagyjából mi található a képen, és ahhoz mérten igazítja a beállításainkat. Ha nagyon közel megyünk a tárgyhoz például, akkor automatikusan szupermakróra kapcsol, vagy ha ételt talál, aszerint alakítja a színezést.

A következő, ami gyomron rúgott a telóval kapcsolatban, az a stabilizátor, ami esküszöm vetekszik egy osmo pocketéval. Egy egyszerű gyaloglás közben videózva szinte teljesen elérhetünk egy olyan hatást, mintha egy sínen gurulna a kameránk. A video legizgalmasabb funkciója még azonban nem indult el, de hamarosan érkezik egy frissítéssel. Egyszerre készíthetünk felvételt a tele és a nagylátó lencsével, egy osztott képernyős megoldásban, ami elég jól nézett ki a bemutatón.
Az akkumulátor és barátai az egy külön tündérmese... Az egy dolog, hogy egy töltéssel két napig simán nyüstölhetjük a telefonunkat (vagy akár 3-4 napig is), de egy óra alatt fel is tölthetjük teljesen. Elképesztő látni, amikor feldugod tölteni, hogy máris pörögnek a százalékok ezerrel.
Ha mindez nem lenne elég, amit már az előző szériában láthattunk, az még mindig zseniális: konkrétan tölteni is tudunk a telefonunkkal, ha a másik eszköz is támogatja a vezeték nélküli töltést. Így ha gondoljuk, csutkára tölthetünk egy iPhone XS-t a a P30 pro-val úgy, hogy abban még bőven marad szufla. Touché.
Az ujjlenyomat-olvasó immár ugye teljesen beépült a kijelzőbe, ugyanakkor korántsem olyan pontos egyelőre, mint ahogy azt más eszköznél megszoktuk, kicsit esetlen, az arcfelismerő azonban csak félhomályban hagyott cserben, így vagy az egyik, vagy a másik feloldja előbb utóbb a telót, egyáltalán nem zavart ez különösebben. Mivel a notch-ban már nem található mikrofon, így elbúcsúzhatunk a sztereo hangzástól, telefonáláskor is a panel rezgetésének segítségével hallhatjuk a hívó felet a kijelzőn keresztül.
A Huawei egyértelműen megalkotta a valaha volt legjobb fényképezőt egy mobiltelefonban. Azt nem mondanám, hogy eljött az idő, amikor a mobilkamerát lealázták a fényképezőket, de sok helyzetben el tudom képzelni, hogy a gépem helyébe léphet a P30. Értékesítése április 1-én indul két féle verzióban: 6GB RAM \128GB ROM 299.990FT-ért és 8GB RAM\256GB ROM 329.990 Ft-ért.