A viharban született telefon, ami csendben lealáz mindent: Huawei P40 Pro
Videóban is brutálisan erősödött a teló. A P40 Pro 40MP-es szuper érzékeny Cine kamerája ultraszéles látószögű lencsével rendelkezik, melynek fokális hosszúsága 18mm-nek felel meg, továbbá egy 1/1.54”-es szenzor támogatja a DSLR kamerák körében népszerű 3:2 képarányt. A szenzor pixeleit külön is lehet állítani aszerint, hogy éppen hosszú, rövid vagy normális exponálást használnak-e a HDR-videók készítésénél. A kamerába épített Pixel Fusion technológia támogatja a tizenhat az egyben pixel binning képfeldolgozást 4.48μm szuperpixelek készítéséhez, melyek akár az ISO51200 értékig is feltolják a fényérzékelést és lehetővé teszik az 7680fps ultralassú videók készítését. Ez utóbbi baromi látványos tud lenni, hiszen akár egy popcorn kipattogását is végignézhetjük lassítva, ha van hozzá türelmünk. 1080p felbontásban pedig a 960fps is brutál, órákig szórakoztam azzal, hogy szétverjek egy diót, vagy ceruzákat dobáljak egy asztalra.


A telefotó kamera 4K time-lapse videók készítésére is képesek. Végül pedig itt van az Audio Zoom funkció ami (kapaszkodjatok) lehetővé teszi, hogy a felhasználók egy audió-forrásra közelítsenek rá és felerősítsék annak hangját. Jepp, jól olvastad.
A Huawei keveset emlegetett de vicces kis gesztusai (kopogás a kijelzőn, stb) újabb elemekkel bővültek, ezúttal már a levegőben is lapozgathatjuk távolról amit lapoznunk kell, valamint képernyőfotót is készíthetünk, ha ökölbe szorítjuk a kezünket. Egy gyengén megvilágított szobában azonban hajlamos a kettőt összekeverni még, de amúgy ínhüvely gyulladást okozna, ha így akarnánk mostantól csak használni a telefonunkat.
Az akksi maradt a P30 Pro-ból is ismert 4200mAh-es szupertölthető, ami 1 óra alatt koppra tölt, és másfél napig dorombol aktív használat mellett (ha csak fotózásra és videóra használtam, bekapcsolva tartva is 3 napja megy, és most van 45%-on). A teló belsejében egy Kirin 990 5G-képes processzor dobog az eddigi legátfogóbb 5G-sávtámogatással. A P40-sorozat támogatja az 160MHZ Wi-Fi 6 Plus technológiát, mellyel az adatok átvitele akár 2400Mbps sebességgel is lehetséges, így mondhatni netezni aztán lehet vele. Sokkal, de sokkal gyorsabban tölti be az oldalakat ugyanazon a wifi hálózaton, mint az elődje.

Röviden: nem kell bef*sni. Ezidáig ugye a Play Store helyett lévő Huawei App Galleryről nem elérhető a Facebook, a Messenger és az Instagram sem. Ha nem volna semmi más mód ezek telepítésére, azt mondanám tényleg passzolnom kell. Viszont ha a régi telefonunkra telepítjük a Phone Clone alkalmazást (a Huaweiekben alapból fent van) onnan szépen átklónozhatjuk ezeket, és hiba nélkül működnek (a frissítés más kérdés, de úgy gondolom, ha átklónozzuk az újabb verziókat is később…) A Gmail fiókunkat át tudjuk tolni a belső levelező kliensre, nem olyan kényelmes bár, de ott lesznek a levelek. A Youtube már rafkósabb klienseket kíván, de egyszerűen felmehetünk a honlapra is, az működik. Én azt mondom, ezekkel már el lehet boldogulni, ha cserébe egy atomerőmű van a kezünkben, ami egyben egy mozgó filmstúdió, profi (nem úgy) kamera, és minden apró kis fejlesztése baromi kényelmessé teszi a használatát. Még az is bejött, hogy eltűnt az Android alsó három kis (háromszög,négyzet,kör) ikonja, átadva a helyet magának a kijelzőnek. Hamar megszokja az ember, és akkor már a múlt idegesíti. Ha csak attól félsz, hogy nem tudod használni a fő applikációkat: ne tedd. Biztos, hogy nem találsz majd meg mindent egyelőre, amit szeretnél az egyéb applikációk között sem, de a Huaweit ismerve ez nem lesz így sokáig. Az ára 394 900 forintról indul és április 7-től kapható.