Tippek mosáshoz, hogy a ruháid még sokáig szépek maradjanak
A mi korosztályunk már nagyon szerencsés, hiszen a mosás ideális esetben egy könnyű folyamat: kiválogatod a szennyes ruhát, beteszed a mosógépbe, majd a program lejárta után jöhet a teregetés. Sőt, sok háztartásban már szárítógép oldja meg ezt a feladatot is. Egy-egy különlegesen kényes ruhadarab vagy nagyon makacs folt kivételével számunkra már szinte ismeretlen fogalom a kézi mosás. Azonban így is van pár egyszerű dolog, amire ha odafigyelsz, ruháid jobban megőrzik minőségüket és színüket. Ha a lenti ötleteinken kívül szeretnél még Otthoni tippekről olvasni, látogass el a Provident blogjára!
Körültekintően válassz programot
A legtöbb mosógépen már nemcsak az anyagot és a hőfokot tudod állítani, de különféle programok segítenek, hogy biztosan a célnak megfelelő hőfokon, fordulatszámon moshasd a ruháidat. A programokat mindig a szennyezettségnek vagy a textíliának megfelelően tudod kiválasztani. Hiszen míg a gyapjút maximum 40 fokon ajánlott mosni, hogy ne menjen össze, addig például a törülközőket, ágyneműt érdemes minél magasabb hőfokon mosni, mert sok baktérium csak 60 Celsius fok felett pusztul el.

A mosógépet is mosni kell
Nemcsak a ruhákra fér rá a tisztítás, de bizony időnként magát a mosógépet sem árt kitakarítani. Ilyenkor elég, ha üresen lefuttatsz egy tisztítóprogramot fertőtlenítőszerrel. Bár vannak direkt erre a célra kifejlesztett termékek, ha szeretnéd olcsón és egyszerűen megoldani a fertőtlenítést, használhatsz szájvizet is. Ebben az esetben egy fél pohárnyit tegyél a mosószer adagolójába, mely elpusztítja a gombát, a káros baktériumokat és a penészt is.
Teszteld az új ruhákat
Kevés idegesítőbb dolog van, mint amikor mosás után jössz rá, hogy az újonnan vásárolt piros nyári ruhádnak hála az összes fehér póló, fehérnemű halvány rózsaszín árnyalatot kapott... Bár manapság már nem feltétlen kell színenként válogatni a mosást, - hanem inkább az anyagok szerinti válogatást javasolják - a feltűnőbb színű új szerzeményeket érdemes mosás előtt tesztelni. Elég, ha beáztatod egy lavór meleg vízbe, így hamar kiderül, engedi-e a színét, és ha nem, akkor zöld utat kapott a ruha, hogy a többivel együtt moshasd.

Azok a fránya zoknik
A zoknik szinte mindig keresik a párjukat, mintha egy másik galaxisba kerülnének mosáskor, hogy aztán hetekkel később ismét felbukkanjanak. Természetesen a másik felük nélkül... Ha nálad is gyakran maradnak pár nélkül a zoknik, akkor érdemes beszerezni pár mosható zsákot és abba gyűjteni, majd dobni őket a mosógépbe, így könnyebb lesz teregetéskor párosítani őket.
Mosóhálót a kényesebb daraboknak
Nemcsak a zoknikat érdemes külön zsákban mosni, hanem a kényesebb darabokat sem árt, ha külön mosóhálóba teszed, hogy ne kezdje ki őket a mosás. Például a finom melltartó, fehérnemű könnyen beleakadhat a dobba, a fémszál megsérülhet és felsértheti a többi ruhát, vagy akár a gépben is kárt tehet. Ezért ajánlott beszerezni pár mosóhálót, hogy ebből biztosan ne legyen gondod később.
További Otthoni Tippekért látogass el a Provident blogjára!