Saját késével ölte meg a feleségét – ismerte be O. J. Simpson 24 év után
A szenzációs tv-műsorról, amelynek első részét vasárnap vetítik, Az elveszett vallomás (The Lost Confession) címmel a Daily Mail szerzett előzetes információkat.

1994-ben egész Amerikát tartotta izgalomban a korábbi amerikaifutball-legenda, majd filmszínészként is népszerű Orenthal James Simpson ügye, aki megölte feleségét, Nicole Brownt és barátját, Ronald Goldman étteremtulajdonost. O. J. autós üldözését a tv-csatornák egyenesben közvetítették, az 1995. január 24-én kezdődő per 134 napon át vezető hír volt az amerikai médiában, az október 3-i ítélethirdetéskor még a New York-i tőzsde is leállt. Bár mindenki meg volt győződve Simpson bűnösségéről, végül felmentették, mert ügyvédeinek sikerült az ügy koronatanúját rasszistának bélyegezni.
O. J. tehát megúszta az "évszázad média-bűnperét", de 2007-ben mégis elítélték fegyveres rablásért, és bár 33 évet kapott, tavaly októberben feltételesen szabadlábra helyezték.
A Fox felvétele 2006-ban készült, ezért is emlegetik "elveszettnek". A beszélgetésben Simpson elmondja, hogy a gyilkosságokat megelőző hetekben "megharagudott" Nicole-ra a nő kábítószerezése miatt, és barátnőjére, Faye Resnickre, aki a filmben egyszerűen "kurvának" nevez. A feszültség éppen a gyilkosság napján érkezett forrpontjához, amikor Simpson szerint egy orvos elmondta neki, hogy a két nőt valószínűleg hamarosan elvonókúrára küldik.

Aznap este úgy döntött, hogy elmegy az asszonyhoz és felelősségre vonja. Vele volt egy barátja, akit "Charlie"-ként említ. Akkor borult el végleg az agya, amikor meglátott a házban egy számára ismeretlen férfit, Ronald Goldmant. A volt NFL-sztár elmondása szerint Nicole-lal ordítoztak, majd a nő egyszer csak elzuhant, és ekkor Goldman rátámadt egy, a lakásban talált késsel. Ekkor filmszakadás történt nála, és amikor magához tért, csupa vér volt. Charlie-val együtt elmenekült a helyszínről, otthagyva két gyermekét a halott anyjukkal.
A felvétel elején a film készítői hangsúlyozzák: bár a volt bajnok azt mondja, hogy „mindez csak feltételezés” , szavai „egyenértékűek egy vallomással”.
Az ügy a mai napig is folyamatosan foglalkoztatja az amerikai közvéleményt. Két évvel ezelőtt készült az ESPN dokumentumfilmje, az OJ: Made In America, amelyben Mike Gilbert, Simpson egykori játékosügynöke és jó barátja azt állította, hogy O. J. elmondta neki: nem akarta megölni a feleségét, és talán Nicole még mindig életben lenne, ha nem késsel a kezében fogadta volna őt. Később azonban hozzátette, hogy nem hiszi el ezt a történetet, és meggyőződése, hogy Simpson igenis azzal a szándékkal ment a házba, hogy megölje az őt elhagyó Nicole-t.
Az amerikai törvények szerint nem lehet elítélni senkit egy olyan bűntényben, amelyben egyszer már felmentették.
Simpson 2007-ben nagy felzúdulást okozó könyvet írt feltételes módbsn a gyilkosságokról: Ha én tettem volna: íme így történt (If I Did It: Here’s How It Happened) címmel. A megjelenés előtt azonban a Goldman-család egy korábbi polgári per nyomán megkapta a könyv kiadási jogát, így a család saját kommentárjaival látta el. A borítón a „ha” (if) szó alig volt látható, alcíme pedig A gyilkos vallomásai (Confessions of the Killer) lett.