Állati naptár készült a Macskák szereplőivel: menhelyi kutyákkal pózoltak a színészek
A Vigyél Haza Alapítvány végérvényesen megcáfolta azt a sztereotípiát, hogy a macskák és a kutyák ős-ellenségek - és ezt most egy bájos naptárral bizonyítják.
Az alapítvány ugyanis minden évben egyedi naptárt készíttet, amivel arra buzdítja az állatbarátokat, hogy fogadjanak örökbe kutyákat.
Az idei fotózásra a Madách Színház társulatából, a Macskák szereplői közül vállalkoztak néhányan arra, hogy egy-egy kedves, keverék kutyával együtt szerepeljenek a naptár fotóin.
A közreműködő művészek: Bakó Máté, Foki Veronika, Fortuna Zsanett, Gallusz Nikolett, Kalapács József, Kecskés Tímea, Kiss Ernő Zsolt, Malek Andrea, Puskás Péter, Sári Éva, Serbán Attila, Simon Boglárka és Weil Róbert.
A naptár készítése során valamennyi közreműködő és a Vizslafotózás csapata térítés nélkül segített.





T.S. Eliot angol költő Macskák könyve című versciklusát zenésítette meg zseniálisan Andrew Lloyd Webber.
A Macskák című musical a londoni West End-en 21 évig, a New York-i Broadway-n pedig 24 évig volt műsoron.
A Madách Színház Macskák előadását Szirtes Tamás rendezte. Az előadás legközelebb 2020 szeptemberében látható a BOK Csarnokban.
A készülő naptáron azt szeretnék bemutatni, hogy az állatok szeretete, a zenét és színházat képviselő embereket is összeköthet. Akik megvásárolják a naptárt, úgy segítenek másokon, hogy egyúttal igényes ajándékot vesznek.
Az alapítvány a naptár eladásából származó bevételt, kizárólag és közvetlenül az árva állatok gyógyítására fordítja.
A nptár várhatóan november végétől kapható. A korábbiakat erre a linkre kattintva nézhetitek meg.
A Vigyél Haza alapítvány az elmúlt évek során, hazánk egyik meghatározó állatvédő szervezetévé vált.
Nem csupán a közel ezer megmentett kutya érdekében dolgoznak, de kreatív kampányaikkal az felelős állattartásra és az örökbefogadás fontosságára irányítják a figyelmet.
Innovatív megoldásaikkal – mint például az országosan működő, ingyenes mikrochip leolvasó hálózat, a Vigyél Haza kutyakereső mobil applikáció vagy a kezdeményezésükre készült Kutyakötelesség kézikönyv – valamennyi, gazdátlan, vagy elkóborolt kutyán segítenek.
A fotózásról videó is készült: