TECH
A Rovatból

A tökéletes mikrofon aprópénzért - Genesis Radium 600

A lengyel Genesis mestermunkája a legjobb ár-érték arányú mikrofon a piacon.
Csákvári Péter - szmo.hu
2021. június 12.



Mostanában úgy tűnhetett, mintha a semmiből jelentek meg volna a Genesis termékei a gamer kiegészítő piac középkategóriáján, pedig csak az történt, hogy egyre nagyobb bizalmat kapnak, mivel kitöltötték az űrt a gagyi és a luxus közötti nem éppen vékony sávon.

A 2011-ben alapított lengyel cég nem megváltani akarja a gamer világot, viszont egyértelműen kipárnázza azoknak, akik nem érik be a párezres kompromisszumokkal, de nem tudnak\akarnak költeni a high-end cuccokra. A Genesis termékek mostanra kezdenek elhíresülni arról, hogy barátságos árfekvésben elképesztő minőségű termékeket dobnak ki, és ennek egyik legjobb példája a Radium 600 mikrofon, ami még túl is lőtt az árkategóriáján.

Bevallom őszintén, én a képalkotás világában mozgok otthonosan, a hangmérnökökre mindig is varázslókként tekintettem, akik valami földöntúli tudomány birtokában vannak, ahogy pöckölik azt a sok egyforma potmétert azokon az óriási atomerőmű paneleken. Ettől függetlenül fülem az van, és a saját videóinknál sem voltam soha elégedett a hangminőséggel, mert egyszerűen nem akartam erre egy tonna pénzt költeni, van még annyi más. A Radium 600 viszont a kecskét meg a káposztát is itt tartotta, sőt, hozott magával még káposztát!

A Genesis már a csomagolásnál elkezdi meghódítani a szívünket: A Radium 600 egy olyan technika-védő dobozban érkezik, mintha legalábbis egy színpadi kellék lenne.

Nyilván ez csak egy silányabb műanyag verzió, nem egy 5 kilós monstrum, de nagyon pofás, és praktikus a cucc szállításához is.

Kibontás után már látszik az is, hogy ez egy masszív eszköz. Kialakítása, gombjainak elrendezése és súlya csak még egyértelműbbé teszi ezt.

Egészen elegáns, profi megjelenést kapott, érezhetően jó minőségű anyagokból rakták össze.

A mikrofonon egy némítás gombot, valamint két potmétert találunk: egyik a mikrofon, másik a jackkel csatlakoztatható füles hangerejét szabályozza, valamint alul van egy USB bemenet. A masszív talp egy ponton hajlítható és a mikrofon felőli vége forgatható, és bár stabilan tartja a hangrögzítőt, a csavar nagyon könnyen meglazul, és billen az egész. Jár hozzá egy oszlopra rögzíthető, rugalmas karon ülő popszűrő is, ami azokat a fránya P,D,B és T betűket még egészen közelről is megvédi a mikrofontól. A némítás gomb pirosan világít, amikor nincs kikapcsolva, pont ellenkezően, mint egy nem hangtechnikával foglalkozó halandó gondolná. Megnyomása nem jár semmilyen zajjal a felvételben.

Mivel a Radium 600 egy kardioid kondenzátor mikrofon, a hangfelvétel egy oldalon történik, ezért egy apró, fejjel lefelé álló szívecske ikon mutatja a mikrofonon, hogy melyik irányból érdemes beszélni.

A mikrofon 36 decibeles érzékenységgel operál, ami egészen minimális háttérzajt jelent csak, a csukott ablakon keresztüli közepes forgalom zaját, vagy a számítógép ventilátorát például már szépen szűri.

Torzítást, alapzajt nem produkál, elsősorban közelről, de egyébként 3-4 méteres távolságból is jól hallhatóan észleli a hangokat.

A mikrofont elsősorban podcastekhez, streamekhez és konferencia-beszélgetésekhez tervezték, és ezeken a területeken bizony elképesztően teljesít. Avatatlan fülnek nem is jönne le, hogy nem egy félmilliós technikával készül az adott felvétel, ami az online térben valljuk be: bőven elég.

Ezzel a megjelenéssel, minőséggel, durván 32.000 forintos árával ez a mikrofon a legjobb választás, ha normális mikrofont szeretnénk.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Legnépszerűbb

Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


TECH
A Rovatból
Bejelentették: megvan, ki viszi fel a második magyar űrhajóst
Kapu Tibor 14 napot lesz a Nemzetközi Űrállomáson. Az már megvan, hogyan jut ki, de a pontos időpontot még nem jelentették be.


Végleges a megállapodás az Axiom Space-szel, a második magyar űrhajóst az amerikai cég soron következő Ax-4-es küldetésén viszik fel az űrbe – jelentette be Ferencz Orsolya, a Külgazdasági és Külügyminisztérium űrkutatásért felelős miniszteri biztosa.

Kapu Tibor 14 napot tölt majd a Nemzetközi Űrállomáson

– mondta Ferencz. Részleteket nem árult el arról, hogy ott mit csinál majd a magyar űrhajós, de állította: Kapu ez alatt a két hét alatt nemzetközi szinten is versenyképes pozícióba juttatja Magyarországot az űrbizniszben.

A pontos indulási időpontot egyelőre nem lehet tudni, azt az Axiom Space és a NASA közösen fogja meghatározni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
TECH
Magyarországra is megérkezett a fizetős Viber
Havi 999 forintért például szöveggé konvertálhatjuk a hangüzeneteket, megszabadulunk a reklámoktól és korlátlan matricát kapunk.


Magyarországon is elindítja Rakuten Viber a Viber Plus prémium szolgáltatást exkluzív funkciókkal és testreszabási lehetőségekkel - írja a Média1.

A Viber alapfunkciói persze továbbra is ingyenesek maradnak, viszont most már itthonról is elérhető a fizetős prémium szolgáltatásuk, Viber Plus. Ezt 999 forintos havidíjért adják, és

olyan exkluzív funkciókat kínálnak mint a hangüzenetek szöveggé konvertálása, a láthatatlan üzemmód, a hirdetésmentesség, az üzenetek nyom nélküli törlése, egyedi alkalmazásikonok, személyre szabott támogatás, korlátlan számú matrica.

A Viber Plust fokozatosan vezetik be a magyarországi felhasználók számára, akik az alkalmazás jobb alsó sarkában található „Továbbiak” menüponton keresztül érhetik el a szolgáltatást. A frissítés előtt elérhető összes funkció, beleértve a szöveges üzenetküldést és a hívásokat, továbbra is teljesen ingyenesen lesz.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

TECH
Már nem sci-fi: itt az elképesztő sebességű net, amivel egy sebész akár egy kontinens távolságból hajthat végre egy műtétet
A fejlesztés minőségi változást hozhat a hétköznapi emberek életében is, azt is elmondták, hogy mi mindenre képes már most.


800 Gbps sebességű, az átlagos magyar internetnél 4400-szor gyorsabb összeköttetést sikerült kiépítenie a tudósoknak a svájci LHC (Nagy Hadronütköztető) és a vele dolgozó holland adattároló között – derül ki a BBC cikkéből. Joachim Opdenakker és munkatársa, Edwin Verheul azért vágott bele a munkába, hogy az LHC kísérleteinek méréseit minél gyorsabban továbbíthassák, hogy a tudósok villámgyorsan hozzáférjenek az LHC kísérleteinek eredményeihez.

„Volt ott pacsizás”

– idézi a lap Opdenakkert. Februárban tesztelték először a rendszert, amelynek 1650 kilométer hosszan kell adatokat küldeni, Genfből Párizson, Brüsszelen keresztül egészen Amszterdamig. A jeleket optikai megoldással továbbítják – ilyen távolságon példátlan az elért 800 Gbps sebesség. Opdenakker erről azt mondta:

„A távolság miatt ennek a fénynek az erőssége csökken, így különböző helyeken kell erősíteni.”

Az LHC 2029-re tervezett frissítése még több adatot fog generálni, a mostani mennyiség ötszörösét. Az új rendszer minden jel szerint ezzel is megbirkózik majd. Ennek pedig hamarosan a hétköznapokban is érezni lehet majd a hatását:

Az eredményeik nyomán nagyságrendekkel nőhet a hétköznapi emberek által használt internet sebessége is.

Ez pedig nemcsak gyorsabb és megbízhatóbb internetkapcsolatot jelent majd, de például erősebb adatvédelmet is lehetővé tesz. Emellett olyan orvosi fejlesztések alapja lehet, mint a robotsebészet, amikor egy sebész akár egy kontinens távolságból hajt végre egy műtétet, távirányított gépek segítségével.

Bár a 800 Gbps sebesség brutálisan gyors, vannak ennél is durvább eredmények. Egy japán kutatócsoport például elérte a 22,9 Pbps sebességet, míg az Aston Egyetem kutatói 402 Tbps sebességet értek el egy 50 kilométer hosszú optikai szálon. Ezek a rekordok azt mutatják, hogy a technológia szédítő tempóban fejlődik, és a jövőben még nagyobb sebességekre lesz képes.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

TECH
Szeretnéd végigcsinálni a Mario Bros videójátékokat? Van egy rossz hírünk: a matematikusok szerint lehetetlen
Több bizonyíték utal arra, hogy a játék a végtelenségig tart, így matematikai értelemben nem csinálható végig egyik Super Mario-játék sem.


Egy nemrég megjelent tanulmány szerint a „New Super Mario Bros. óta megjelent 2D Mario játékok közül egyiket sem lehet végigcsinálni, kivéve a Super Mario Wondert.” A tanulmányt az MIT Számítástudományi és Mesterséges Intelligencia Laboratóriumának Hardness Group kutatócsoportja készítette – írja az IFLScience.

A felvetett probléma lényege, hogy a játék esetében lehetetlen előre kiszámítani, hogy bizonyos pályák teljesíthetőek-e, ennek meghatározására csak egyetlen mód akad: az, hogy ténylegesen is megpróbáljuk végigjátszani őket.

Ugyanakkor még a Super Mario Wonder esetében is

„vannak olyan bizonyítékok, amelyek arra utalnak, hogy megoldhatatlan a játék, [...] ám még nagyon új, ezért további kutatásokra van szükség a játék mechanikájának jobb megértéséhez, hogy újabb állításokat tehessünk”

– magyarázta Erik Demaine, az MIT számítástechnika professzora.

Nem egyszerű bizonyítani egy játék esetében, hogy valóban teljesíthető-e az. „Az alapvető ötlet az volt, hogy Braid – az MIT egyik hallgatója – minden adott szintet az adott pályán lévő ellenségek számával ábrázol.”

A tanulmány szerint minden pályán – függetlenül attól, mekkora is az – tetszőleges számú ellenség kerülhet elő. Aminek eredménye az lehet, hogy a játék (ahogyan az éjjel...) soha nem ér véget, mert az algoritmus állandóan újabb pályákat és ellenségeket fog generálni.

A kutatócsoport létrehozott egy számlálógépet, ami képes volt bonyolult számításokat végezni, és ezáltal a tudósok ki tudták mutatni, hogy ezen pályák megoldhatóságának kikalkulálása olyan nehéz feladat, amit még a legnagyobb teljesítményű számítógép sem tud megoldani véges időn belül.

„Az alapgondolat az, hogy csak akkor tudod megoldani az adott Mario pályát, ha ez a konkrét számítás befejeződik. És tudjuk, hogy nincs mód annak meghatározására, hogy ez bekövetkezik-e, így arra sincs mód, hogy meghatározzuk, megoldható-e a pálya”

– jegyezte meg Demaine.

Azt nem tudni, vajon a szórakoztató játék közben hányan gondolnak bele abba, hogy milyen elképesztő matematikai problémával állnak is szemben, az azonban biztos, hogy a problémán dolgozó kutatók tovább vizsgálják a lehetőségeket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk