Miért jó Szegeden egyetemistának lenni?
Múltkor már összeszedtük Szeged kedvelt egyetemista szórakozóhelyeit, most azonban annak jártunk utána miért választja valaki a Szegedi Tudományegyetemet, miért jó a napfény városában tanulni gimnázium után. Jelenlegi és volt SZTE-hallgatók meséltek erről nekünk.

Györgyi óvodapedagógusként végzett Szegeden és annyira megszerette a várost, hogy végül otthonra lelt ott: "Azért jó Szegeden egyetemistának lenni, mert a város maga nagyon diák barát. Nem csak a több helyen elérhető kedvezmények miatt, hanem azért is mert a szép időt kihasználva annyi jó helyen lehet ismerkedni legyen ez egy szórakozóhely vagy a szabadban. A város pezseg, folyamatosan megújul. Az egyetemista helyeken kívül tavasszal beindul az élet, fesztiválok egymást váltják. A város vonzott, a szépsége meg az élhetősége.
Elég nagyváros ahhoz, hogy minden elérhető legyen, de nem zsúfolt.
A kedvenc helyem a Zápor Józska volt a maga romkocsma hangulata mindig magával ragadt. Koncertekre a JATE-be jártunk és a SZOTE-ba, ameddig volt."
Kata kémia alapszakon végzett itt, ő a város nyugisságát és az oktatás minőségét emelte ki elsősorban: "Először is, nagyon tetszik maga a város: nyugis, tiszta, modern. Nagyváros, de nem úgy, ahogyan Pest. Például nem félek egyedül hazamenni. A kémia intézet épületeit is nagyon szeretem. Kívül a szép, vörös téglák, belül a modern természettudomány: tiszta előadótermek, laborok; korszerű eszközök, mérőműszerek, berendezések. Az oktatók felkészültek, segítőkészek, kedvesek. A csoporttársakból barátok lettek. Az EHÖK szervezésében megtartott moziestekre rendszeresen eljárok, ahol mindig a legújabb filmeket nézhetjük meg. A szórakozásra és kikapcsolódásra a város rengeteg lehetőséget kínál. Barátnőimmel vagy a Nyugiba ülünk be beszélgetni, vagy az aktuális vásár kirakatai között sétálunk egyet. Egy szó, mint száz, nem bántam meg, hogy Szegedre jelentkeztem!"


Nikó szintén óvodapedagógusként végzett itt: "Szeged csodálatos. Én egy kisvárosból jövök, számomra Szeged elsőre hatalmas, nyüzsgő - de mégis barátságos és biztonságos volt. Nincsenek távolságok, bárhová eljutsz rövid idő alatt, kerékpárral meg főleg – ami az kari épületek tekintetében nagy előny. A város zöld, az egyetemi épületek modernek. Az egész város egyetembarát. Az emberek barátságosak, segítőkészek. Rengeteg lehetőséget biztosít az egyetem a kikapcsolódásra – színház, éjszakai fürdőzés, korcsolyaestek. A városban mindenki megtalálja az egyéniségéhez illő szórakozóhelyet, kocsmát. A belvárosban mindig változatos programokkal készülnek: sör, bor, halászlé, street food fesztivál vagy éppen a hídi vásár.
Hét éve költöztem ide az egyetem miatt és beleszerette. Én már itt is maradok."
Tomi jelenleg testnevelés-edző szakra jár itt. Ő azért is választotta ezt az egyetemet, mert az ország második legjobbja, a város infrastruktúrája fejlett, a diákok komfortja pedig biztosítva van. „Itt a tanulás mellett rengeteg programmal színesítik az egyetemisták mindennapjait a városban, az emberek kedvesek, a tanárok diákcentrikusak, az itteni árak és költségek pedig kedvezőek az egyetemisták számára. Személyiségemből adódóan is a város közelebb áll hozzám a többi nagyvároshoz képest, így az egyetemi élet nehézségei is könnyebben leküzdhetők számomra” – mondja.
Orsi kommunikáció és német szakon végzett az egyetemen. Neki az tetszett nagyon a városban, hogy érezni lehetett az egyetemisták jelenlétét: „Ha Budapesten mászkálsz a belvárosban, akkor nem tűnik úgy szembe, hogy egy egyetemvárosban vagy, a nagy tömegben és a nagyvárosban elvesznek a fiatalok - Szegeden viszont lépten-nyomon felfedezheted, hogy tele van diákokkal a város. Bezzeg a nyári szünet vagy egy hosszú hétvége alatt szinte kiürülnek az utcák.

Az ember az egyetemi évei alatt köti talán a legfontosabb barátságokat és mivel itt közelebb vannak a diákok egymáshoz, könnyebben alapozódnak meg az életünket meghatározó kapcsolatok.”
Egykori oktatóira is jó szívvel emlékszik vissza: „Sok tanárunk amellett, hogy átadta az anyagot, igazi egyéniség volt és gyakran már óra alatt éreztük, hogy az a tudás, amit ő ad, nemcsak a vizsgaidőszakban, hanem későbbi életünk során is hasznosítható lesz. Emellett gyakran jártunk terepre, feledhetetlen emlék marad például a Csillag-börtönben tett látogatás. Kommunikáció szakosként pedig a helyi médiumoknál voltunk szakmai gyakorlaton, és amit forgattunk, az gyakran adásba is kerülhetett.”
Ha te is a Szegedi Tudományegyetemre jársz vagy jártál kommentben írd meg, miért szeretsz ott tanulni.