SPORT

Djokovic nyerte az Australian Opent, ezzel újra világelső lett

A vasárnapi döntőben a görög Sztefanosz Cicipaszt győzte le három szettben.


Novak Djokovic tizedszer nyerte meg a férfi egyes küzdelmeit a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon, mivel a vasárnapi döntőben három szettben legyőzte a görög Sztefanosz Cicipaszt,

22. Grand Slam-trófeájával utolérte az örökrangsor élén Rafael Nadalt, és hétfőtől újra világelső lesz.

A szerb sztár történelmet akart írni azzal is, hogy saját rekordját tovább javítva tizedszer is a magasba emeli a Norman Brooks Kupát, tovább növelve a távolságot a Melbourne-ben egyaránt hatszor győztes ausztrál Roy Emerson és svájci Roger Federer előtt. A 35 éves Djokovic 27 meccs óta nem kapott ki az Australian Openen - tavaly koronavírus elleni oltatlansága miatt nem indulhatott -, ezzel megdöntve Andre Agassi 26-os tornarekordját, és legutóbb a 2018-as viadal nyolcaddöntőjében kapott ki. A torna toronymagas favoritja 40 meccs óta veretlen volt ausztrál földön, és előzőleg mindössze egy szettet vesztett idén az AO-n.

A 11 évvel fiatalabb Cicipasz második GS-fináléjára készült, az elsőt éppen Djokoviccsl szemben vesztette el a 2021-es Roland Garroson úgy, hogy már kétszettes előnyben volt. Sikere esetén a 2019-es ATP-világbajnok lehetett volna az első görög Grand Slam-győztes. Cicipasz a fináléig összesen három szettet bukott el Melbourne-ben.

A csúcstalálkozó értékét növelte, hogy a győztes hétfőtől leváltja a spanyol Carlos Alcarazt a világranglista élén.

Ami a két finalista egymás elleni mérlegét illeti, Djokovic 10-2-re vezetett kettejük különpárharcában, ráadásul az elmúlt kilenc összecsapásukat ő nyerte. Legutóbb novemberben, a torinói ATP-vb nyitókörében találkoztak, akkor Djokovic 6:4, 7:6-ra győzött.

A 13. csatát - amelyre az esős idő ellenére nyitott tető alatt került sor a Rod Laver Arenában - a szerb magabiztosan kezdte, a szemlátomást ideges athéni sportoló a harmadik bréklabdát már nem tudta hárítani. Djokovic jóformán hiba nélkül játszott, 36 perc alatt hozta az első szettet, amelyben Cicipasz fogadóként mindössze öt pontot nyert.

A görög kihívó a folytatásban jobban összpontosított az adogatásainál, de bréklabdáig továbbra sem jutott el, mert a fontos labdamenetekben rendre hibázott. Az első bréklabdája egyben játszmalabda is lett 5:4-nél, de a 33. GS-döntőjében szereplő favorit egy tenyeres nyerővel hárította. Így jutottak el a rövidítéshez, amelyben Djokovic 4-1-re vezetett, ellenfele egyenlített, de aztán néhány alapütést elrontott, így 1 óra 46 perc elteltével már kétszettes hátrányban volt.

A harmadik felvonás elején meglepetésre Cicipasz brékelt, de rögtön el is vesztette a szerváját, innentől fej fej mellett haladtak, közben Djokovic sorozatban 17 adogatópontot nyert. Az újabb tie-breakben a szerb 5-0-ra meglépett, és - a folyamatos szurkolói bekiabálások ellenére - innen már nem engedte ki a kezéből a diadalt. A finálé 2 óra 56 percig tartott.

A 93. tornagyőzelmét begyűjtő Djokovic pályafutása 22. Grand Slam-trófeája, a Norman Brooks Kupa mellé 2,98 millió ausztrál dollárt (759 millió forint) kap. A 35 éves teniszező lesz hétfőtől - 2022. június 12. után - ismét a világelső, leváltva a spanyol Carlos Alcarazt, és a 374. hetét kezdi meg az ATP-rangsor élén, tovább javítva saját rekordját.

Eredmény, férfi döntő: Novak Djokovic (szerb, 4.)-Sztefanosz Cicipasz (görög, 3.) 6:3, 7:6 (7-4), 7:6 (7-5)

Az elmúlt tíz év döntői:

2014: Stan Wawrinka (svájci)-Rafael Nadal (spanyol) 6:3, 6:2, 3:6, 6:3

2015: Novak Djokovic (szerb)-Andy Murray (brit) 7:6 (7-5), 6:7 (4-7), 6:3, 6:0

2016: Djokovic-Murray 6:1, 7:5, 7:6 (7-3)

2017: Roger Federer (svájci)-Nadal 6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3

2018: Federer-Marin Cilic (horvát) 6:2, 6:7 (5:7), 6:3, 3:6, 6:1

2019: Djokovic-Nadal 6:3, 6:2, 6:3

2020: Djokovic-Dominic Thiem (osztrák) 6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 6:4

2021: Djokovic-Danyiil Medvegyev (orosz) 7:5, 6:2, 6:2

2022: Medvegyev-Nadal 2:6, 6:7 (5-7), 6:4, 6:4, 7:5

2023: Djokovic-Sztefanosz Cicipasz (görög) 6:3, 7:6 (7-4), 7:6 (7-5)

A legtöbbszörös férfi GS-bajnokok:

22: Rafael Nadal, Novak Djokovic

20: Roger Federer

14: Pete Sampras (amerikai)

12: Roy Emerson (ausztrál)

11: Rod Laver (ausztrál), Björn Borg (svéd)

10: Bill Tilden (amerikai)

Djokovic GS-diadalai:

Australian Open: 2008, 2011, 2012, 2013, 2015, 2016, 2019, 2020, 2021, 2023

Roland Garros: 2016, 2021

Wimbledon: 2011, 2014, 2015, 2018, 2019, 2021, 2022

US Open: 2011, 2015, 2018


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Legnépszerűbb

Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SPORT
Iman Helif sminket, rúzst és rózsaszín fülbevalót viselve megmutatta nőies oldalát
Helif szerint nem a ruha teszi az embert, hiszen a ringben nincs szüksége az embernek kiegészítőkre: csupán stratégiára, ütőképességre és erőre. Ebben rejlik karakterének lényege.


Iman Helif nemi hovatartozásával kapcsolatos vita az olimpiai játékok egyik legmegosztóbb témájává vált, különösen a vasárnapi zárás előtt.

Helif a minap egy beautycég Instagram-videójában tűnt fel sminkben, rúzzsal és rózsaszín fülbevalókkal a fülében. Ahogy a videó leírásában olvasható:

„A külseje megváltoztatásával Iman nem arra törekedett, hogy beleilleszkedjen azokba a formákba, amelyekbe a világ be akar zárni minket. Az ő üzenete sokkal mélyebb: a ruha nem tesz szerzetessé, és a külső nem fedi fel az ember lényegét. Lehetsz nőies és elegáns, ha akarsz, de a ringben nincs szükséged díszítésekre vagy magas sarkú cipőkre. Csak stratégiára, erőre és ütőképességre van szüksége, ebben rejlik a karaktere lényege.”

A napokban a párizsi ügyészség nyomozást indított a 2024-es párizsi olimpiai játékok egyik olimpiai bajnoka, Iman Helif elleni internetes zaklatás ügyében. Helif, aki a negyeddöntőben legyőzte a magyar Hámori Lucát is, célpontja lett a támadásoknak. Az ismeretlen tettesek ellen tett feljelentésben két közismert milliárdos, Elon Musk, az X (korábban Twitter) tulajdonosa, és J. K. Rowling, a Harry Potter-könyvsorozat írója is meg lett említve, akik nyilvános platformjaikon éles kritikákat fogalmaztak meg Heliffel szemben.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
SPORT
Tragikus hirtelenséggel elhunyt a friss olimpiai aranyérmes Márton Viviana nagypapája
A tekvandóbajnokot hétfőn még a reptéren várta boldogan nagyapja. Alig egy nappal később már a halálhíre terjedt a bokszvilágban.


Kedd este gyorsan elterjedt a hír a magyar bokszvilágban:

tragikus hirtelenséggel elhunyt Kiss Zoltán, akit mindenki csak Totóként ismert.

A Toto Box Promotion profi istálló tulajdonosa, a párizsi olimpián aranyérmet nyert 18 éves tekvandós,

Márton Viviana nagypapája, alig egy nappal unokája diadalmas hazatérése után hunyt el.

Hétfő délután még Totó is várta az aranygéppel Párizsból hazatérő hősöket, köztük az olimpiai bajnok unokáját, Márton Vivianát. A repülőtéren és a Puskás Aréna szoborparkjában is ott volt, ahol boldogan ünnepelték a hazatérő bajnokokat.

A jelenlévők szerint a 71 éves nagypapa boldogabb már nem is lehetett volna, szinte sugárzott az örömtől, és feszítette keblét a büszkeség.

Senki sem sejtette, hogy mindeközben Totó elkeseredett, megnyerhetetlen küzdelmet folytatott démonaival. Alig egy nappal azután, hogy együtt ünnepelhetett unokájával, a közösségi médiában már halálhírét kellett olvasnunk.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SPORT
A Rovatból
Ismét kórházba került Ónódi Henrietta – tavasszal már átesett egy infarktuson
Továbbra is sok pénzre lenne szüksége az olimpiai bajnok sportolónak, hogy megfelelő ellátást kapjon az Egyesült Államokban.


Ahogy arról korábban mi is írtunk, tavasszal infarktust kapott Ónódi Henrietta, rövid időre leállt a szíve, újra is kellett éleszteni.

Az olimpiai bajnok magyar tornásznő jelenleg az Egyesült Államokban él, családja gyűjtést szervezett a gyógyulása érdekében.

Ónodi állapota azóta is aggasztó, és most újra kórházba került a fellépő komplikációk miatt

– erről a testvére, Barbara adott tájékoztatást.

Az infarktus utáni rehabilitációja egyelőre nagyon bizonytalan, ráadásul az amerikai egészségügyi rendszerben ez jelentős pénzt is felemészt. A kezelés napi kétezer dollárba, azaz heti öt millió forintba kerül, így a család kénytelen volt segítséget kérni: a gofundme.com oldalon indítottak gyűjtést, ahol félmillió dollár, vagyis 180 millió forint a célösszeg. Eddig azonban csak 35 172 dollár jött össze, ami még messze van a szükségestől.

Az ügyet tovább bonyolítja, hogy Ónódi egyedül maradt a válása után, és csak a legidősebb gyermeke nagykorú, így az amerikai szabályozás szerint csak ő dönthet az édesanyja kezeléséről. A családra hatalmas teherként nehezedik Henrietta betegsége, ezért minden segítséget igyekeznek megszerezni. Barbara, Henrietta testvére, így zárta a posztját a gyűjtés oldalán:

„Mindenkit arra kérek, imádkozzon Henriettáért!”

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SPORT
Elkezdték elbontani a Hungaroring épületeit, rá sem lehet ismerni a versenypályára
Felújítják a pályát, ezért elbontják a főépületeket és a célegyenes lelátóit is.


Nagyszabású felújítási munkálatok kezdődtek a Hungaroringen, hogy korszerűsítsék a magyar Forma 1-es pályát.

A munka már az idei Magyar Nagydíj előtt elkezdődött, de a futam után igencsak felgyorsultak az események. Ugyanis

elkezdték elbontani a főépületeket és a célegyenes lelátóit is.

Köztük az igazán tehetősek számára fenntartott Super Gold lelátókat is.

A Hungaroring a Facebook-oldalán szerdán több fotót is megosztott, ami jól látszik, milyen jelentős átalakításon esik át a pálya:

via Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk