Íme a legjobb nem zenei programok a Szigeten
A Sziget idén nagyobb hangsúlyt fektet az artisztikai programokra, így a Fesztiválköztársaság területen bárhol könnyedén belefuthattok például utcazenészekbe, vagy színházi előadásokba. Lássunk néhány példát, mire számíthattok jövő hétfőtől vasárnapig!
A Cirque du Sziget egy külső látványában a régi vándorcirkuszok hangulatát idéző sátor lesz, ahol az újcirkusz műfaj számos képviselőjével és a ReCirquel társulattal találkozhattok. Utóbbiak idén is kifejezetten a Szigetre készülnek egy a szó szoros értelmében vett új produkcióval.

A Nagy utcaszínházak magával ragadó élményt nyújtanak az egyedi, fantáziadús világukkal és olyan szereplőkkel, mint az abroncsos szoknyás udvarhölgyek, akik modern, elektronikus zenei kísérettel hívnak eklektikus időutazásra. Vagy éppen a nyelvi gátakat áthidaló lovagok, akik a ténylegesen tüzet okádó sárkánnyal küzdenek meg a hatalomért. Ausztrál és francia csapatok csábítják a koncertek után pihenni térő közönséget a képzelet világába.

A Fidelio Kultúrzónában óriási stíluskavalkád várható, ahol a kultúrabarátok egy emberként lelkesedhetnek a kortárs színházért és -táncért, az operáért, a kabaréért vagy éppen az „egyszálgitárért”. A helyszín egyik különleges produkciója a LabOPERAtórium, egy áltudományos operakísérlet hangfajokkal a legnépszerűbb szerzők: Bernstein, Bizet, Delibes, Donizetti, Mozart, Offenbach, Puccini, Rossini, Verdi műveiből. A díszletet Lakatos Márk tervezte.
Ha a kikapcsolódás helyett inkább agytekervényeiteket mozgatnátok meg, a Rubik Szigeten és a Logikai Játékok Sátrában a helyetek. Rubik Ernő, aki nemrég ünnepelte 70. születésnapját, 40 évvel ezelőtt alkotta meg találmányát Budapesten. A színes konténerekből álló Rubik Sziget több, mint egy installáció: ez egy olyan attrakció, amely szórakoztató módon mutatja meg a Sziget látogatóinak, hogy milyen sikereket adott a világnak a Rubik kocka.


A Rubik Sziget mellett felállított, sokak által kedvelt Logikai Játékok Sátrának programjából természetesen nem hiányozhat a sakk, a térbeli malom vagy amőba. Idén emellett igazi bűntények után is nyomozhattok a XXI. század technológiáját felhasználva, dr. DNS csapata jóvoltából. A Tarot Labirintusban pedig önismereti szerepjátékon keresztül, komoly döntési helyzetek elé állítják a kalandvágyókat a tarot kártya élő, megszemélyesített szimbólumainak segítségével.

A Sziget közönségének gerincét adó fiatalok, akik szerte Európából, sőt azon túlról is érkeznek, már olyan korban nőhettek fel, amikor Európa keleti és nyugati felén élni földrajzi adottság csupán. Nekik az a természetes, hogy nincsenek határok, hogy szabadon utazhatnak, tanulhatnak, barátkozhatnak. A Kelet-Európa Vurstli arra vállalkozik, hogy nekik mutassa meg azt a kort és azt a mára egyre értelmetlenebbé és szürreálisabbá váló viszonyrendszert, amiben szüleik és nagyszüleik még mindennapjaikat élték.
Izgalmas vizuális kísérletre és egyben kordokumentálásra készülnek a szervezők negyedszázaddal a rendszerváltás után, fiatal európai művészekkel, akik már egy közös Európában élnek, ahol nincsenek határok és nincsenek falak. A Kelet-Európa Vurstlit körülvevő határsáv egy szakasza idén maga lesz A FAL, melyet 25 ajtó szimbolizál. Ajtók, amiket csak ki kell nyitni, falak, amiket csak le kell bontani... Két oldalán fiatal képzőművészek hagynak emlékképet és korrajzot magukról, valamint szüleik, környezetük emlékeiről. Ki keletről, ki nyugatról.


A Magic Mirror mára már fogalom. A fesztivál queer helyszínén délutánonként fesztivál-díjas filmek, beszélgetések, táncbemutató. Esténként koncertek, varieté, hajnalig tartó partik. Sőt, a Táncdalfesztivál is ide költözött. Idén a berlini Fal leomlásának 25. évfordulója alkalmából berlini produkciókkal működik együtt. A filmvetítések idén is a Berlinale-val, az évenként megújuló Varieté a kultikus Base Berlin csapatával közösen kerülnek megrendezésre.
Ha részt vennél valamelyik programon, nyomj egy lájkot!