Diszkóvágás, Lárvacsora – 4 fiatal lány létrehozta az AZVLM összművészeti buliját
– Mi alapján választottátok ki az alkotókat, előadókat?
Luca: Olyan produkciókat igyekeztünk összeválogatni, melyek bevonódási lehetőséget kínálnak a vendégeknek, vagy teljesen egyedi, egyszeri produkciók. Nyilván a saját ismertségi körünk volt a kiindulási alap, de szerencsére ez elég szerteágazó.
Viki: Nyár végén egy pályázati felhívást is megosztottunk, amire nagyon sokan jelentkeztek, sokakat felkértünk a közreműködésre. A pályázat nem zárul le, folyamatosan lehet jelentkezni a következő rendezvényeinkre.


– Inkább csak a budapesti kortárs művészeti életre fókuszáltok, vagy országosan is keresitek a produkciókat, résztvevőket?
Anna: Egyenlőre egy-két kivétellel budapesti művészekkel dolgozunk. Senkit nem szeretnénk kizárni, de sajnos egyelőre nem volt kapacitás a városon kívüli szervezkedésre. Ahogy egyre jobban kialakul az alap működésünk, szeretnénk nem csak országos résztvevő keresést, de vidéki rendezvényeket is szervezni.
Zea: A következő bulinkra külföldi művészeket is bevonni, aztán hosszútávon nemzetközi rendezvényekkel is együttműködni.
– Az interaktivitás ötlete honnan származik? Más külföldi eseményekről vettetek példát vagy bennetek alakult ki egy igény rá, mikor más programokon vettetek részt?
Viki: Imádunk játszani. Az interaktivitás sokszor megijeszti az embereket, egyből arra gondolnak hogy a színpad közepére kell állniuk, rájuk szegeződnek a tekintetek.
Zea: Az év elejét Párizsban töltöttem, pont párhuzamosan azzal, hogy elkezdtük az AZVLM-t. Ott a legtöbb múzeum ingyenes 26 alatt, soha nem érsz végig rajtuk, mindig van valami új. Ráadásul csomó program és játék épül a kiállításokra. Valahogy ott sokkal nagyobb szerepet és támogatást kap a kultúra és az interaktív művészet nem azt jelenti, hogy a felraknak egy porondra szerepelni.


– A komfortzóna elhagyása mindenki számára "kötelező", vagy lehet élvezni a programokat megfigyelőként is?
Anna: Ahogy az eddigiekből is kiderült, semmiképp nem szeretnénk kötelező, nyomasztó helyzeteket teremteni. Megfigyelőként is elhagyhatod a komfortzónád, kizökkenthetnek a látottak vagy hallottak.
– A kalandvágyó fiatalság mellett családok és gyerkőcök számára is érdemes ellátogatni hozzátok, nekik mely programokat ajánljátok?
Luca: Biztos vagyok benne, hogy a Médiajátszótér lesz a gyerekek kedvence. A nagytermet különböző interaktív, elektronikus installációkkal rendezzük be.
Szerintem fontos, hogy a digitális világba született gyerekek találkozzanak a médiaművészetekkel és lássák, hogy a social media platformokon és videójátékokon túl másra is lehet használni a technológiát.
A digitális rajztáblára festést vagy a virtuális bábozást imádni fogják.


– A ramen ki lett emelve az idei happeningnél: ha valaki megéhezik a nagy felfedezés közben, bővített vendéglátás várja az előző alkalomhoz képest?
Viki: A Düreres kajakínálatot tavasszal a Gastro Trash csapata egészítette ki, nagyon fontosnak tartjuk, hogy minőségi étkezésre legyen lehetőség, ne kelljen emiatt elhagyni a terepet. Most a 99 Ramen néven elindult, lakás konyhából növekvő csapat hoz leveseket, 99-nél azért többet..
Zea: A levesbe pedig ízlés szerint lehet szöcskét dobni, Japánban imádják!


– Az áprilisi buli után fesztiválokon is lehetett veletek találkozni, ezek hogy sikerültek? Gondoltatok esetleg ti is többnapos eseményre? Fesztiválra?
Anna: Elég erős nyár volt, nagyon sok helyen ott voltunk. Azt érezzük, hogy annyira telített a magyar kis-, és nagyfesztivál piac, hogy egyelőre nem szeretnénk helyet szorítani magunknak. Ráadásul legtöbbször elég komoly technikai feltételekkel dolgozunk, komoly infrastruktúra kell a megvalósításhoz..
Viki: De imádjuk a természetet és sok ötletünk van kinti programokra is... Meglátjuk!
– Ha jól tudom, az AZVLM szerelemprojektje mellett valamennyien kreatív tanulmányokat/melókat folytattok, elmondjátok mik ezek?
Zea: Mondjuk el egymásról, az mindig sokkal jobban hangzik... Anna Fonós, ezen mindig nevetek, mert elképzelem, ahogy egy gyárban fon, pedig népzenész körökben forog. Eközben experimentális zenében utazik, zajzenészként alkot, ami számomra egy teljesen új terep volt, amikor megismertem. Most is folyamatosan megdöbbent ez a műfaj igazából. Ő meg mindenkit vág ezekben a körökben.
Luca: Viki pedig ismeri azokat, akiket Anna esetleg nem ismer zenei fronton (vagy inkább nem szeret, mert túl hétköznapi). Mindenhol ott van Budapesten. A Csaknekedkislány menedzsere, programokat szervez a Toldiba, a Dürer kertbe és a KERET blognak, dolgozik a Kolorádó és az UbikEklektik fesztiváloknak..
Viki: Az Ubikon mind dolgozunk, így vagy úgy. Luca és az Ockto néven futó kreatív stúdió tervezte az idei arculatot és gyártotta az összes grafikai anyagot a fesztiválnak. Luca elsősorban grafikus, de sok minden máshoz is ért. Ő felel az összes vizuális anyagért, a grafikai feladatok mellett videókat forgat és vág, illetve ő instruálja a fotósokat és videósokat, szerkeszti a képeket és gondolja ki az egységes képi anyagot.
Anna: Zea pedig mindent csinál, ami verbális szkilleket igényel, főleg kommunikációt és marketinget, de pályázatokat is ír. Reklámügynökség, piackutatás... Projektmenedzserként elég sokféle tapasztalata van.


– Tehát az AZVLM sikeressége nagyban négyőtök személyiségén múlik, gondolom, mindenki beletesz egy szeletet. Ti hogy ismertétek meg egymást?
Zea: Mindenki beletesz egy tök másmilyen szeletet és maxon pörög!
Viki: Sok projekten dolgoztunk már együtt, mielőtt összeállt a csapatunk. Közös baráti kör, közös fesztiválok szervezése, aztán egy remek ötlet... És így lett az AZVLM.
– Hogyan fogalmaznátok meg az AZVLM esszenciáját, lényegét?
Anna: A szórakozás legyen sokkal minőségibb!
Viki: És, hogy jó megőrülni!

Fotók: Lukácsi Liza, Varga Orsi /AZVLM No1; négyes fotó a lányokról: Csudai Sándor /WeLoveBudapest