Tényleg ennyit drogoznak, szexelnek és ennyire üresek a tinik?
A Ginny & Georgia című sorozat már hetek óta a top 10-ben van a Netflixen, két hete pedig még jó pár napig vezette is a listát. Mondhatnánk, hogy ez az új Szívek szállodája, hiszen itt is egy anya-lánya kapcsolat történetét követhetjük, de nem mondjuk. Az alkotók azt gondolták, hogy ha sokat beszélnek benne viccesen, akkor már hasonlít is az említett klasszikusra, és a rajongók be fogják nyalni.
A mára klasszikus Gilmore Girlshez képest viszont van egy nagy különbség: sokkal ridegebb a világa (na meg az anyának van egy kisfia is). Simán lehet, hogy konzervatív nagyiként hangzik, amiről írok most, de valamilyen szinten rácsodálkoztam pár dologra. Amúgy meg a Netflixnek bejöttek a számítások a nézettséget tekintve.
Ami a legszembetűnőbb, hogy annyira próbál mai lenni a sorozat, hogy nehéz nem elgondolkodni azon, tényleg ennyire máshogy élnek a tinik, mint mondjuk 20 éve? Ebből könnyű kitalálni, hogy kábé húsz éve voltam tini, de szerencsére szembe jött pár az évek során, mivel hat évig tanítottam.
Jó, hát változnak az idők, ezt eddig is tudtam... de erős általánosításnak érzem.

Legalábbis annak a nem túl intellektuális csoportnak a körében jellemző mindez, mellyel a főszereplő, roppant szimpi lányt összehozza a sors. És ha te is úgy működsz, mint én, akkor annak drukkolsz, hogy a Szívek szállodájabeli Roryhoz intelligenciájában is hasonlító, jó tanuló, félvér lány találjon magának olyan barátokat, akik egy szinten vannak vele agyban és szívben.
A kreátor Sarah Lampert elmondása szerint a szereplők közül sokat a saját középiskolai ismerőseiről mintázott. Annak ellenére, hogy erősen valóságszagú a széria tinivilága, mégis gyakran úgy érezni, hogy erősen eltúloztak bizonyos motívumokat az alkotók.
A történet két főszereplője egy 30 éves anya és annak 15 éves lánya, viszont Georgia, az anyuka már önmagában sem egy átlagos nő. Olyan laza, mint egy bűnöző, és úgy beszél a gyerekeivel a pasijairól és a szexről, mintha a barátai lennének. Az első részben azért menekülnek egy újabb városba, mert az utolsó pasija épp meghalt (kiderül, hogy ő maga tett róla, hogy így legyen, mert molesztálta a lányát), a megörökölt pénzből pedig vesznek egy házat. Ez a gyilkosság-szál olyan lazán van kezelve, hogy kapcsiból kinyílhat a bicska a zsebünkben. Persze később sem válogat a módszerekben Georgia, hogy a gyerekeit és magát védje. A múltját mondjuk megismerjük, és valamennyire érthetőek a motivációi, de erősen elrajzolt figura.

Kiderül az is, hogy állandóan költöznek, mert az anyának mindig új pasija van. Mindkét gyereke más apától született. Lánya, Ginny okosabb az osztálytársainál, igazi kis zseni. Már most felnőttebb a saját anyjánál gondolkodásban, ami szintén Szívek szállodája-párhuzam. Amiből vérlázítóan sok van és nem eredetibb, mint az eredeti.
A túltolás a karakterek megrajzolásában is megjelenik, az anya személyiségébe annyi mindent próbáltak beleépíteni, hogy gyakran érezni a hiteltelenséget. Egyszerre okosra és butára próbálták megírni, ami miatt furcsán váltakozik a két véglet között, ettől hiteltelen sokszor. A lánya egyértelműbb és létezőbb személyként van felrajzolva, ezért könnyebb is vele azonosulni, így az ő történetszála átélhetőbb is ettől, ráadásul a színésznő (Antonia Gentry) is telitalálat. A két főszereplő kidolgozottságának különbsége miatt olyan érzés, mintha kapcsolgatnánk több sorozat között a jelenetváltások során. Az egyik egy real karakter, a másik pedig egy elrajzolt animációs filmszereplőnek hat.

Ennek ellenére a történet profin halad előre, ami a fordulatokat illeti: pont akkor jön egy fordulat, amikor éppen le akarnánk kapcsolni. A sorozatot inkább érdekesnek nevezném, mint kidolgozottnak. A fiatalok pedig érthető, hogy miért kattantak rá, mert úgy beszél róluk, hogy nem rejteget el semmit, nem próbálja finomabban bemutatni őket, mint a valóság.
Ez az a generáció, ami már tényleg a pornón nőtt fel, egy kattintásra volt tőlük már 8 évesen is a neten minden, amit szülőként nem szeretnénk, hogy kialakulatlan személyiséggel lássanak. Valószínűleg ezért van, hogy a felmérések szerint a fiatalok között egyre többen küzdenek szexuális problémákkal, és az a menő, ha minél több fétist vonnak be, hiszen nagyon fontos ebben az időszakban, hogy ki mit gondol róluk. Ők már az smart phone-világba nőttek bele, nekik elképzelhetetlen a világ a közösségi média és okostelefonok nélkül. Ennél azért van jobb sorozat, ami ezt hitelesebben bemutatja, de látleletnek látlelet ez is.