Charlie angyalai – Kristen Stewart filmje ezért egy nagy hiányérzet
Elizabeth Banks írta, rendezte és szereplője is eme akcióeposznak. Ez azért volt kockázatos lépés a Sony stúdiótól, mert Ms. Banks eddig összvissz egy vállalható vígjátékot tett le az asztalra: a Tökéletes hang 2-t. Nem volt rossz film, de kiemelkedő sem volt. A Charlie angyalai egyértelműen szerelemprojekt volt a részéről, minden porcikájában az ő filmje. Így egyértelműen őt hibáztathatjuk a film bukásáért.
Kezdjük a film egyértelmű pozitívumával: a casting erősre sikerült. Kristen Stewart meglepően jól eladja magát kemény csajként, Naomi Scott jó „fish out of water” karakter, míg Ella Balinska kicsit kilóg a filmből, mind magasságával, mind színésznői képességével, de azért nem vészesen rossz. Elizabeth Banks hozza a laza főnököt, Patrick Stewart felveszi a csekket a 15 perc munkáért és kb. mindenki iparos munkát végez.
A karakterek közötti kémia jobbára működik,
próbálnak nagyon „modernek” lenni és emiatt az erőltetetten emancipált, túltoltan feminista felhang miatt majdhogynem inkább szexista a film. Elhangoznak olyan párbeszédek a színésznők között, mint: "Éhes vagyok! Persze hogy éhes vagy! A nők mindig éhesek!", vagy az egyik jelenetben egy karakter elalél az ügynökség gardróbjának méretétől... gondolom, ezek poénok akartak lenni, de én nem igazán nevettem.
Ezen kívül az egész film egy fércmunka, gyenge sztori, béna szövegek, nem vicces, unalmas és még csak nem is látványos. Az első 10 percben ki lehet találni, ki a gonosz a „csavaros” kém-akcióban. Egy-egy pillanatig szórakoztató csak, amikor az akciójelenetek felvezetik, az menő. Ugyanakkor a tényleges koreográfia a vásznon nem mutat jól, darabos, látszik, hogy kaszkadőrök végzik a tényleges mutatványokat, vagy számítógéppel varázsolják a színésznőket szorult helyzetbe. Nagyon sok a nagytotál a harcoknál, majd közeli a színészekről és utána ismét nagytotál.

Ez a tipikus kaszkadőrök-színészek-kaszkadőrök-váltogatás iskolapéldája.
Nem feszes, de jól megkomponált szcénákat látunk, mint egy Mission Impossible-ben, vagy egy John Wick-ben - csak éppen gyenge kísérlet egy jó akciófilm imitációjára. Szerintem az ilyen típusú filmek már ezt a szintet meghaladták 2019-ben.
Nem fogok spoilerezni, elégedjünk meg annyival, hogy van egy szerkentyű, amit a filmben nem magyaráznak el, hogyan működik, miért találták ki, csak klisék segítségével bemutatják, majd kiderül, hogy fegyverként lehet felhasználni, természetesen Noami Scott látja a problémát a cégen belül, ezért elmondja a Towsend-ügynökségnek, akik küldenek „angyalokat” megoldásként.
Innentől indul egy macska-egér játék ezért a „MacGuffin”-ért.
(Ezt a szót arra használjuk, amikor valami a filmben csak azért van benne, hogy a történetet előrevigye, tényleges funkciója nincs - ez a forgatókönyvírói módszer Alfred Hitchcock miatt lett népszerű és előszeretettel használják a mai napig) Persze főszereplőink bejárják a világot küldetésük folyamán, van egy nagy „red herring” is, azaz egy direkt félrevezető csavar a sztoriban, hogy mindenkit megzavarjon. Rémisztően sok klisét használt fel az író csapat.

A vicces részek erőltetettek, egy-két poén volt csak a történet folyamán, amin a közönség felnevetett, azok is inkább a rosszindulatú fekete humornak voltak köszönhetőek, amit speciel én értékelek, de sokaknak nem biztos, hogy fekszik.
Az egyik főszereplőnk például konkrétan meggyilkol egy csupán munkáját végző ártatlan embert

és csak úgy túllépnek az egészen, mert „nyomulós” pasi volt, aki biztos megérdemelte. Igazából nem tett semmit, amiért halál járt volna neki és a szereplők csak úgy tovább lepnek a dolgon, sőt, még viccelődnek is rajta. Nem ítélkezem, hiszen ezek voltak a film legszórakoztatóbb párbeszédéi, de hogy semmi következménye nem volt az emberölésnek, az picit felháborító.
Összefoglalva: kínos és gyenge próbálkozás. Nem nagyon lehet letudni annyival, hogy ez egy akciófilm, ami kikapcsolja a néző agyát, mert próbáltak viccesek és menők lenni, és még akár jó is lehetett volna.... és mert a színészgárda nem rossz,
ugyanis mindettől függetlenül mindezt inkább kellemetlen nézni, mint szórakoztató.
Alig két órás a film, azonban nézése közben olyan, mintha a többszöröse lenne.
Nagy kár Charlie-ért, kiváló ügynök volt.