KULT

Casey Affleck lubickol a nagydumás exsittes szerepében A felbújtókban – ami szuper vicces is lett

Damonnak általában az idősebbik Affleck szokott a partnere lenni. Ám Doug Liman filmjében Cassey Affleck brillírozik, és milyen jól jártunk így!
B.M.; Fotók: youtube.com - szmo.hu
2024. augusztus 16.



Igazán impozáns A felbújtók stáblistája, megtalálja itt magának mindenki a kedvencét. A nagy öreg karakterszínészek is beugranak pár nap forgatásra egy kövér csekkért cserébe.

Találkozhatunk olyan legendás nevekkel, mint Alfred Molina, Ron Pearlman, Toby Jones, Ving Rhames vagy Michael Stuhlbarg

– ők, azok a színészek, akiket a stáblistán, név alapján talán nem ismerünk meg, de amint meglátjuk őket, rájövünk, hogy láttuk őket már vagy 10-15 filmben. Vannak itt sztárvendégeknek tekinthető szereplők, akik nem nagyon értem, hogyan kerültek a film közelébe, de nem zavaró a jelenlétük: a volt politikus Ronnie Cho, az exsportoló Rob Gronkowski, vagy az énekes Jack Harlow tartozik ebbe a klaszterbe.

Illetve vannak természetesen a főszereplőink, Casey Affleck, Matt Damon, kiegészülve Hong Chau-val és egy kellemes Paul Walter Hauser-cameóval. Az Affleck-Damon páros teljesen viszi a hátán a filmet.

A rendező Doug Liman művei sose voltak kiemelkedőek, de szerintem nem álltam még fel úgy egyik elől se, hogy nem szórakoztam volna nagyon jól.

Néha aranyra lel, mint A holnap határa vagy a Barry Seal: A beszállító esetében tette, de ő rendezte az első Bourne-filmet és a Mr. és Mrs. Smith-t is, tehát azért az akcióhoz is ért. Ez meg is látszik.

A kamerakezelés folyamatos, néha érződik egy-egy jeleneten, hogy CGI háttér van a színészek körül, de a film alapvetően nem veszít a lendületéből. Liman lerakott az asztalra egy elismerésre méltó, felszült és szórakoztató autósüldözést is. A legszebb az egészben, hogy miközben főhőseink menekülnek, egy különösen vicces vita alakul ki közöttük, ami remek eszköz arra, hogy a feszültséget humorral oldja fel. Mestermunka a rendezőtől.

Kicsit olyan érzésem van, mintha egy könnyedebb Coen-tesók-filmet néztem volna, amiben rendes akció is történik.

Nem annyira szofisztikált a rendezői eszköztára Limannak, mint az említett rendezőpárosnak, de a stílus közelít egy A nagy Lebowskihoz, vagy Ó testvér, merre visz az utad?-hoz.

A forgatókönyv kicsit együgyű, de működik. A két főszereplőnknek, Rorynak (Matt Damon) és Cobbynak (Casey Affleck) gyorsan pénzre van szüksége. Cobby egy nagydumás, talpraesett figura, aki nemrég szabadult a börtönből és úgy érzi, hogy akikért ült, azoktól elvárna egy kis segítséget a boldoguláshoz.

Rory pedig egy pedáns, alapos, ex-tengerészgyalogos, de szintén nincs pénze.

Ami azért gond, mert elvált, és a gyermekét csak akkor láthatja, ha kifizeti a volt feleség számláját, amit az benyújtott neki. Ez a két abszolúte ellentétes ember egy remek, összeillő párost alkot: az egyik dumál és cselekszik, a másik aládolgozik. Hozzájuk csapódik akarva-akaratlanul Rory pszichiátere, Dr. Donna Rivera (Hong Chau-val), aki próbálja életben tartani a párost.

Lehet, hogy én gondolkodom csak így, de Casey Affleck annak ellenére, hogy a való életben milyen ember lehet (repdestek róla a #metoo alatt pletykák, de ténylegesen nem törölték el), hihetetlenül megnyerő, karizmatikus színész. Damon hozza a kötelezőt és tényleg jó párost alkot Affleckkel, de aki eladja a filmet, az egyértelműen Casey. Az egész produkció alatt a két kényszerbűnözőt követjük.

Elsőre arra számítottam, hogy egy komoly rablós, úgynevezett heist-movie-t látunk majd, mint egy Az Olasz meló, vagy Ocean’s 11, de az alkotók hamar feloldják ezt a koncepciót.

Bekerül a filmbe egy nagy adag fekete humor és road-movie hangulat is. A két szerencsétlen főszereplőnk pedig sodródik az árral, mint egy pár balfácán, akik mindent elszúrnak, amit csak lehet, de valahogy mindig megoldják a problémát. Igaz, ez általában újabb butaságokat szül, és bár nem jól átgondoltak a forgatókönyv megoldásai, mindig szórakoztató tud maradni a film.

Azért Ben Affleck befigyel egy producer szerepkörre és Casey Affleck is több munkát vállalt el, ugyanis részt vett a forgatókönyv írásában mint az egyik társíró.

Doug Liman iparos munkát végez, a zenék és az akció rendben vannak, és az egész film bájos kis színfolt a streaming kínálatában,

egy könnyed, „beszólogatós” buddy-road-movie, fekete humorral és rengeteg sztárszínésszel színesítve. Kellemes meglepetés volt a film, akármikor bevállalnám egy péntek esti randifilmnek, csak egy AppleTV+ előfizetés kell hozzá.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Legnépszerűbb

Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
Meghalt Alain Delon
A francia színészlegenda 88 éves volt. 2019-es agyvérzése óta folyamatosan egészségügyi problémákkal küzdött.


Elhunyt Alain Delon francia színművész, írja a France24. A színész 88 éves volt.

2019-ben agyvérzést kapott, azóta mi is többször beszámoltunk egészségügyi problémáiról.

A színész „békésen halt meg Douchy-i otthonában, három gyermeke és családja által körülvéve” – írja az AFP Hírügynökség.

Alain Delon 1935. november 8-án született a Párizshoz közeli Sceaux-ban. Nehéz gyerekkora utána a francia haditengerészetnél szolgált. 1957-ben szerepelt először a filmvásznon, és előnyös külseje miatt szinte azonnal a rendezők kedvence lett. Pályafutása során összesen 107 filmben szerepelt, köztük olyan klasszikusokban, mint a Rocco és fivérei, a Napfogyatkozás, A fekete tulipán, A szamuráj vagy az Egy zsaru bőréért. 1998-ban a Két apának mennyi a fele? című alkotásban együtt szerepelt korának másik francia legendájával, a 2021-ben elhunyt Jean-Paul Belmondóval.

Élete nem volt botrányoktól mentes. Az 1960-as és 70-es években három testőre is rejtélyes módon halt meg: az esetekben máig nem tisztázott, hogy öngyilkosságok vagy gyilkosságok történtek, illetve ehhez mennyi köze lehetett magának Delonnak. A fegyverekkel nemrégiben is meggyűlt a baja: idén év elején mintegy hetvenkét lőfegyvert és több mint 3 ezer lőszert foglaltak le otthonában, amikre nem volt engedélye.

1984-ben az európai parlamenti választásokon nyíltan kiállt a francia szélsőjobboldali politikus, Jean-Marie Le Pen mellett, ami miatt sokan kritizálták, egy ideig tömegek bojkottálták a filmjeit is. 2013-ban ismét támogatásáról biztosította a Nemzeti Front radikális jobboldali pártot. Élete utolsó évtizedében számos alkalommal kritizálta a francia belpolitikát és a társadalmat.

Élete leghíresebb szerelme Romy Schneider volt, de gyakran reppentek fel pletykák állítólagos homoszexualitásával kapcsolatban. 2023 májusában meghalt a rá kísértetiesen hasonlító Ari Boulogne, aki Delon eltitkolt fiának vallotta magát, habár a színész sosem ismerte el az apaságot.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KULT
A Rovatból
Pár óra alatt elkelt az összes jegy Azahriah koncertjére a Budapest Parkban
A három teltházas arénakoncert után ez nem túl nagy meglepetés. A jegyárakra viszont többen is panaszkodtak.


Azahriah szeptemberi koncertjére mindössze négy és fél óra alatt elfogyott az összes jegy a Budapest Parkban, írj a 24.hu.

Kedd délelőtt 10 órakor indult a jegyértékesítés Azahriah szeptember 5-i Budapest Parkos koncertjére, és alig négy és fél óra alatt az összes jegy elkelt.

A hatalmas érdeklődés miatt még délután is körülbelül nyolcezren várakoztak a virtuális sorban, hogy jegyhez jussanak, de délután kettő körül a Park honlapja már teltházas állapotot mutatott.

Sokan panaszkodtak a hosszú várakozási idő és a jegyárak miatt is.

A legolcsóbb, küzdőtéri jegyek 14 499 forintba kerültek, míg a drágább kategóriás belépők ára 22 990 forint volt.

A hatalmas érdeklődés nem volt meglepetés, hiszen Azahriah idén májusban három egymást követő napon is teltházas koncertet adott a Puskás Arénában.

Az eredetileg egyetlen koncertre hirdetett eseményre pillanatok alatt elfogytak a jegyek, ezért először még egy, majd

végül összesen három koncertet is tartott, amelyekre szintén gyorsan elfogytak a jegyek.

A Budapest Park telítettsége és a viszonylag közeli időpont miatt most nem valószínű, hogy hasonló ismétlésre kerülhet sor.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KULT
A Rovatból
„Igazi pesti csibész volt” – Demszky Gábor elárulta Garas Dezső titkát
Nosztalgikus bejegyzésben emlékezik az egykori főpolgármester Garasra. Hogyan kerül a kerékbilincs az asztalra?
Fischer Gábor - szmo.hu
2024. augusztus 15.



Garas Dezső, a Kossuth- és kétszeres Jászai Mari-díjas színész, a Nemzet Színésze, és a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja, 2011. december 30-án, 77 éves korában hunyt el, hosszan tartó betegség után. Az ikonikus művész életútja és tehetsége előtt tisztelegve Demszky Gábor, Budapest egykori főpolgármestere, egy megható és humoros történetet osztott meg a közösségi oldalán, ami eddig nem került nyilvánosságra.

Demszky, aki húsz évig volt Budapest főpolgármestere, és 1998-ban díszpolgári címet adományozott Garas Dezsőnek, egy közös emlékét idézte fel a színészlegendával kapcsolatban. Egy régi fotó kíséretében elmesélte, hogyan játszotta ki Garas a parkolóőröket egy zseniális trükkel.

„Egyszer, valamikor 1998 körül, beállított Rajk Lacihoz, kezében egy kerékbilinccsel. ‘Tudod, ezt mindig felteszem a kocsira, amikor tilosban parkolok, a közterület-felügyelők így békén hagynak, mert azt gondolják, rólam már gondoskodott valamelyik haverjuk’” – írta bejegyzésében Demszky Gábor, hozzátéve: „Igazi pesti csibész volt és remek színész.”

Garas Dezső nemcsak a színpadon, de az életben is olyan karakter volt, akinek humora és leleményessége emlékezetes maradt mindazok számára, akik ismerték és szerették.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KULT
A Rovatból
Itt a Blake Lively-film, amit minden pasinak is látnia kell: ez az It Ends With Us – Velünk véget ér
Az It Ends With us – Velünk véget ér nem tökéletes, de nem is rossz film, és fontos témát boncolgat, amiért mindenképpen érdemes megnézni egyszer.


A cikk SPOILEREKET tartalmaz

Ryan Reynolds és Blake Lively 34 év után az első színészházaspár, akiknek frissen debütáló filmjei, a (Deadpool és Rozsomák és az It Ends With us - Velünk véget ér) egyszerre került a sikerlisták éltére. Utoljára Bruce Willis és Demi Moore ért el hasonló sikert.

Bevallom, meglepett, mekkora várakozás övezi az It Ends With Us bemutatóját. Sajtóvetítésen ritkán látni ekkora tömeget. És feltételeztem, hogy nem csak az ajándék üdítő és popcorn vonzotta a kollégákat. Rögtön érdekelni kezdett, mit tudhat ez a film, amitől már előre ilyen nagy szám. Vagy elég a kígyózó sorokhoz az, hogy Blake Lively a főszereplő? Tény, hogy férjével, Ryan Raynoldsszal korunk egyik legszimpatikusabb sztárházaspárja ők, akik rendszeresen feltűnnek a közösségi médiák posztjaiban is.

Azon pasik közé tartozom, akik nem kapnak ideggörcsöt a romantikus filmek gondolatától.

Ha arról van szó, szívesen megnézek a párommal valami romantikus drámát – igen, akár még kosztümöset is –, a romkomok közt pedig vannak kifejezett kedvenceim is.

A könyvet magát nem olvastam, és előzetesen nem is olvastam utána, „szűz szemmel” akartam beülni, mert egészen más a filmélmény úgy, ha nem tudod, mire számíthatsz. Ezek alapján egy színvonalas, de „sima” romantikus filmre készültem, és az első fél órában ezt is kaptam.

Lily Blossom Bloom (Blake Lively) fiatal, önálló nő, aki hazaérkezik az apja (Kevin McKidd) temetésére. Édesanyja (Amy Morton) azt kéri tőle, mondjon beszédet a búcsúztatón. Csak soroljon fel öt dolgot, amit szeretett az apjában. Lily ki is áll a pulpitusra, bele is kezd a beszédbe, de látjuk a kezében szorongatott papíron, hogy csak a számok vannak felírva 1-től 5-ig. Nem tudott semmi írni. Némi kínos csönd után a lány inkább kisétál a teremből.

Ezzel az erős felütéssel indul a film, és innentől folyamatosan ingázunk jelen és múlt között. A jelenben Lily épp saját vállalkozást indít, virágboltot készül nyitni, eközben megismerkedik a sármos idegsebésszel, Ryle-lal (a filmet rendezőként is jegyző Justin Baldoni) – kikacsintáskén a férfi meg is jegyzi: ilyen pasik csak szappanoperákban vannak.

Eleinte csak kerülgetik egymást, a hezitálást az okozza, hogy Ryle nyíltan megmondja, ő csak szexet akart, kapcsolatra nem vágyik. Lilynek viszont az egy éjszakás kaland nem fér bele. Ám az első pillanattól kezdve olyan erős köztük a kémia, hogy a férfi végül megadja magát és felajánlja: randizzanak. Lilyért hajlandó felhagyni csapongó életével.

Menet közben megismerjük Lily múltját is, azt, hogy miként nézte végig, ahogy bántalmazó apja sanyargatta az anyját, miért lett élete első szerelme egy hajléktalan fiú, Atlas (Brandon Sklenar), és mindezek a fiatalkori élmények hogyan formálták azzá, aki ma.

Lily és Ryle kapcsolata mesésen indul, tényleg, mintha egy romantikus Júlia füzetet lapozgatnánk. De aztán apró szöszök kerülnek a gépezetbe.

Egy háztartási balesetben Ryle puszta kézzel fog meg egy forró tepsit, és amikor elkapja a kezét, a mozdulattal arcul üti a mögötte álló Lilyt.

Persze bocsánatot kér, de a nőt erősen traumatizálja az eset, hisz rögtön apja jut eszébe. De egyértelműen véletlen baleset történt, így hát az élet hamar visszazökken a régi kerékvágásba. Az életük akkor válik még bonyolultabbá, amikor Lily véletlenül összefut Atlasszel, gyerekkori szerelmével. Atlas Lily sérüléseit látva azonnal arra a következtetésre jut, hogy Ryle veri a lányt, számon is kéri az orvost, és összeverekednek.

Nem szeretnék mindent elspoilerezni azoknak, akik hozzám hasonlóan nem ismerik a történetet. Legyen elég annyi, hogy szép lassan minden árnyalódik, Lily ráébred, Ryle sem az a tökéletes álompasi, akinek hitte.

Muszáj szót ejteni az alakításokról. Blake Lively legfőbb erénye az erős, elbájoló kisugárzása. Szép, mosolygós, sugárzik belőle valamiféle energia, amiért nem lehet nem nézni.

Ugyanakkor hiányoztam játékából a rétegeket. Úgy éreztem, ugyanazon az egy hőfokon viszi végig az egész filmet.

Nem rossz nézni, nem tehetségtelen, még szórakoztató is, de kicsit mégis egyhangú. Ugyanez fokozottan igaz a felnőtt Atlast játszó Brandon Sklenarra, aki mindig nagyon aggodalmasan és komolyan néz – és hát körülbelül ennyi. Ez persze lehet a rendező és a színészvezetés hibája is.

A főszereplők közül Justin Baldoni volt a legjobb, aki képes volt az első ránézésre tényleg közhelyesen sármos, kigyúrt és okos Ryle-ból háromdimenziós szereplőt csinálni, akinek vannak magasságai és mélypontjai. A legjobban Rlye és Lily jelenetei működnek. Szinte sistereg köztük a levegő, különösen a kezdetekben, amikor még csak kerülgetik egymást.

A színészek közül szeretném kiemelni Jenny Slate-et, akit például a Venomban láthattunk korábban. Nem ő szokta kapni a filmekben a főszerepet, de fontos mellékszerepeket játszik, és sosem okoz csalódást. Képes egy azon szerepben komikus és komoly is lenni ripacskodás nélkül.

A film legfőbb erénye az írói munka. Az alapján, amit a könyvről olvastam, Christy Hall jelentősen átírta a történetet. Az egy dolog, hogy dramaturgiai okokból nem minden ott és úgy hangzik el vagy történik, mint a könyvben. Ez általános. De a filmben sokkal árnyaltabban épül fel Ryle és Lily kapcsolata.

Míg a könyvben az olvasottak alapján Ryle az első pillanattól egyértelműen bántja Lilyt, a filmben sokáig a néző is elhiheti, hogy csak sajnálatos balesetekről van szó. És így sokkal izgalmasabbá és életszerűbbé válik az egész történet. És pontosan ezért adtam azt a címet, amit. A párkapcsolati bántalmazásokban, ha nem is kizárólagosan, de azért jellemzően férfiak az elkövetők és nők az áldozatok.

És könnyen képzeljük azt, hogy a bántalmazás ott kezdődik, amikor egy részeges férj minden nap agyba-főbe veri a feleségét.

Pedig hát nagyon sok fokozat van, és az elkövető is könnyen mentegetheti magát azzal, hogy ez csak véletlen baleset volt, csak felkaptam a vizet, előfordul. Fontos, hogy magunkon is felismerjük a jeleket, és ha kell, kérjünk segítséget, mielőtt pokollá tesszük azoknak az életét, akiket szeretünk. Ryle a filmben nem rossz ember, ráadásul egy gyerekkori trauma tovább mélyíti a helyzetét, és a film felvillantja a reményt, hogy képes szembenézni a problémával, és segítséget kérni. Az más kérdés, hogy ez megmentheti-e a házasságát.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk