24 érdekesség a kulisszák mögül, amit tudnod kell a Verdák 3-ról
Június 15-én végre visszatért a mozikba Villám McQueen (Owen Wilson, magyar hangja Tóth Roland), aki sajnos nem képes felvenni az iramot az új generációval és annak legnagyobb versenyzőjével, Vihar Jacksonnal (Arimie Hammer). Hogy újra a topon legyen, barátai és egy Cruz Ramirez nevű technikus (Christela Alonzo) segítsége kell. Ám mielőtt megnéznétek, olvassátok el az érdekességeket, amelyeket a filmről gyűjtöttünk össze.
1.
A Luigi eredeti hangját adó Tony Shalhoub azon kevés színészek egyike, akitől a Disney azt kérte, akcentussal szólaltassa meg a karakterét. A Disney filozófiája, hogy ritkán kérnek erre egy színészt, mivel ez rossz hatással lehet a végeredményre, és kevéssé hat természetesnek.
2.
Az alkotók számos kihalt, elsivatagosodott autóversenypályát kerestek fel Észak-Karolinában, hogy inspirációt merítsenek.
3.
Az animációs szakemberek rengeteg időt fektettek abba, hogy az autók mozgása minél realisztikusabb legyen. Arra is odafigyeltek, hogy bizonyos sebességnél hányat forog a kerék egy másodperc alatt.
4.
Az alkotók a filmben látható verdákból több mint 1500 különböző változatot készítettek.
5.
A filmen 250-nél is többen dolgoztak.

6.
Eredetileg 2018. június 18-án mutatták volna be, de aztán a dátumot megcserélték a Toy Story 4 időpontjával, így került 2017. június 16-ra (hazánkban június 15-re).
7.
Brian Fee rendező elmondta, hogy bár beszélő autókról van szó, a Verdák 3 az egyik legrealisztikusabb Pixar-film. "A való világban játszódik, valódi 'emberekkel' és a problémáikkal."
8.
A film fókuszában Villám Hudson Dokival való kapcsolata és emléke lesz.
9.
A Detroit Auto Show-n a stúdió egy életnagyságú Villám McQueennel promotálta a filmet (fent).
10.
A Verdák-trilógia minden része azokban az években jelent meg, amikor A Karib-tenger kalózai franchise egyes epizódjai.

11.
A Verdák 3 Brian Fee rendezői debütálása. Fee korábban asszisztensként dolgozott a franchise első két részén.
12.
A Toy Story mellett a Verdák a Pixar második olyan franchise-a, amely trilógiává bővült.
13.
A Verdák 3 első előzetesét 2016. november 21-én hozta nyilvánosságra a Disney. A meglehetősen sötét kedvcsinálót világszerte több szülő nem engedte megnézni a gyermekének.
14.
Egy ideig úgy volt, hogy a premierrel egy időben megjelenik egy videojáték is az Avalanche Software gondozásában, de erre végül nem került sor.
15.
Ez az első G korhatárral ellátott (azaz korhatár nélkül megtekinthető) Pixar-film a Szörny egyetem óta.

16.
A filmnek lesz egy főbb visszatérő karaktere az első filmből, mégpedig az abbeli rivális, Joe Komposztor, aki immár közvetítőként dolgozik. A karakter eredeti hangját az Oscar-jelölt Michael Keaton adta, ám ő nem ért rá, ezért helyét Bob Peterson veszi át, akinek ez lesz a 7. Pixar-filmje (korábban szinkronizált a Szörny Rt-ben és a Némó nyomában-ban, valamint e két film folytatásában, a Fel!-ben, és a Toy Story 3-ban). A magyar hangját Ganxsta Zolee adta, de egyelőre nem tudni, hogy ő visszatér-e.
17.
Komposztor mellett egyébként több versenyautó is visszatér az első részből, ám teljesen más kinézettel. Például a 123-as rendszámú No Stall nevű versenyző az első filmben piros volt, itt viszont már kék lesz.
18.
A második részből is érkezik egy karakter, az abban a filmben versenyző Jeff Corvette, akinek hangját a NASCAR-versenyző Jeff Gordon adja
19.
A film 11 évvel az első Verdák (2006) és 6 évvel a Verdák 2 (2011) után jelenik meg.
20.
A történet az első Verdák történetének tükörképe: itt McQueen a kiöregedő versenyautó (akár az első filmben The King), és Vihar Jackson a fiatal tehetség, aki ki akarja túrni az öreget a versenyből (akár az első filmben McQueen).

21.
Ez lesz a 18. egész estés Pixar-film.
22.
A film az Egyesült Államokban két héttel a DreamWorks Captain Underpants filmje után, és két héttel az Illumination Grujának 3. része előtt érkezik a mozikba.
23.
Az új generációs versenyzők közt sok viseli a szinkronhangja keresztnevét, például a szintén NASCAR-pilóta Chase Elliot karakterét Chase Racelottnak hívják.
24.
A film zenéjét az Emmy-díjra jelölt Lorne Balfe szerzi, aki többek közt a DreamWorks-nek szerezte A Madagaszkár pingvinjei és a Megaagy zenéjét, de ő felelt az idei Lego Batman – A filmért is.