14 híres film, amit 2018-ban már értelmetlen lenne leforgatni
Rengeteg olyan film van, aminek az ötlete ma már senkinek nem jutna eszébe, hiszen a technikai vívmányoknak köszönhetően ezek ma már nem életszerű helyzetek.
A BuzzFeed azonban összeszedett pár filmet, amiknél lehet, hogy te is sajnáltad volna, ha az okostelefonok miatt esetleg nem készülnek el.
Apád-anyád idejöjjön! (1998)

A filmben Annie és Hallie születésüktől kezdve külön élnek, egyikük a biológiai anyjukkal, másik pedig az apjukkal, és csak egy nyári tábor során jönnek rá, hogy ikrek.
Ha abban az időben lett volna Facebook, akkor sokkal hamarabb megtudták volna, hogy testvérek, hiszen biztosan rákerestek volna a szüleikre.
A szerelem hullámhosszán (1993)

Az Oscar-díjra jelölt alkotásban Sam és Annie lassú egymásra találását követheted végig, miután Sam fia, Jonah betelefonál egy rádióműsorba azzal a céllal, hogy párt találjon apjának.
Manapság a fiú valószínűleg inkább regisztrálta volna apját valamelyik randioldalra, majd Sam és Annie gyorsan megbeszéltek volna egy kávéházi találkozót ahelyett, hogy hosszan szervezik első találkozásukat az Empire State Building tetejére.
Psycho (1960)

Hitchcock klasszikusának főhőse átlagos titkárnő egészen addig, amíg el nem lop egy kisebb vagyont, és utána menekülnie kell. Az út során betér az elhagyatott helyen fekvő Bates Motelbe, azonban manapság ezt már biztosan másképp csinálta volna.
Először is, akár online is foglalhatna szobát, ha pedig ezt mégsem teszi, akkor is megnézheti a szállás oldalán (vagy a Tripadvisoron) hagyott, valószínűleg negatív kommenteket, mielőtt kivesz egy szobát.
16 szál gyertya (1984)
A filmben megtörtént eset biztosan nem fordulhatna elő napjainkban, hiszen az okostelefonunk mindig mindenre emlékeztet minket. Nem úgy, mint Samantha barátait, akik közül mindenki elfelejti a lány születésnapját a vígjátékban.
Micsoda nő (1990)

Az egyik legismertebb romantikus film is hamar véget ért volna a mai technikai világ vívmányainak köszönhetően. Edward ugyanis biztosan nem állt volna meg megkérdezni Viviant, merre jár, hanem a telefonján gyorsan begépelte volna a címet a GPS-be, és azonnal hazatalált volna.
Reszkessetek, betörők! (1990)

Kevin azonnal ráírt volna a szüleire, hogy otthon hagyták, vagy gyorsan felhívta volna őket mobilon.
Dirty Dancing (1987)

Ebben az időben sokkal könnyebb lett volna megszervezni a titkos találkákat, ha csak rá kellett volna írni a másikra, nem pedig előre megtervezni mindent.
Viszont így nem is lett volna túl sok izgalom Bébi és Johnny történetében.
Rómeó és Júlia (1996)

A Rómeó és Júlia klasszikus példája annak, hogy a chat és az okostelefonok korában ez a történet nem egészen így zajlott volna, és nem is lett volna minden idők egyik legtragikusabb szerelmi története.
Júlia megíratta volna Rómeónak, hogy csak színleli a halálát, majd közösen megtervezhették volna menekülésüket és boldogan élhettek volna, amíg meg nem halnak.
A szerelem hálójában (1996)

Kathleen és Joe most már biztosan nem egy régimódi chatszobában ismerkedtek volna meg, hanem olyan oldalon, ahol látják egymás arcát és rögtön tudták volna, hogy kiről van szó.
A filmben ugyanis egymás ellenfeleit alakítják az üzleti életben, és ha látják a másikat, biztosan nem írtak volna rá.
Harcosok klubja (1999)

Tyler nem tudta volna megmenteni Marlát, mivel a nő felhívta volna a narrátort mobilján. Az egyértelmű, hogy Tyler sosem látta volna a hívást, és nem vette volna fel a telefont.
Mrs. Doubtfire – Apa csak egy van (1993)

Ha Miranda 2017-ben venne fel házvezetőnőt, először biztosan rákeresne a Google-ön arra, aki jelentkezik hozzá. Így pedig hamar rájött volna, hogy Mrs. Doubtfire nem is létezik.
Forrest Gump (1994)

Egészen másképpen alakult volna ez a film is, ha Forrest már az elején megnézi a telefonján, pontosan hol is lakik Jenny.
Akkor hamar kiderült volna, hogy csak egy saroknyira, Forrest pedig nem ült volna le a padra elmesélni mindenkinek a történetüket.
Drágán add az életed (1988)

McClane detektív biztosan felhívta volna a 911-et a mobilján már jóval azelőtt, mielőtt megöli Tonyt, és elveszi az övét. Az erősítés valószínűleg hamar odaért volna így, és nem halnak meg annyian.
Óz, a csodák csodája (1939)

Nos igen, a klasszikus. Dorothy 2017-ben beütné a címet a Google térképébe, és rögtön tudná az utat Smaragdvárosba (feltéve persze, ha ez a terület is szerepel a Google adatbázisában.)