Ütnie kell a kisbabáját, hogy az életben maradjon
Ha az utcán meglátnád, hogy egy szülő a kisbabája mellkasát üti, valószínűleg szóhoz sem jutnál megdöbbenésedben. De mi van akkor, ha az ütések egy életmentő kezelés részét képezik?
2016. októberében Sam Carrier és élettársa megtudták, hogy újszülött kislányuk cisztás fibrózisban szenved. Ez a veleszületett genetikai betegség életveszélyes is lehet, ha nem kezelik megfelelően, ugyanis az egyik leggyakoribb tünete az, hogy sűrű váladék rakódik le a légutakban, a tüdő pedig nem jut elegendő oxigénhez, így fokozatosan elhal. A cisztás fibrózis sajnálatos módon gyógyíthatatlan betegség, amely rövidebb élettartammal is jár.


- mondta az édesanya arról a pillanatról, amikor fény derült kislánya betegségére. Samnek azonban nem volt ideje rá, hogy szomorú legyen: meg kellett tanulnia kezelni a tüneteket, hogy gyermeke a lehető legteljesebb életet élhesse.
A kislány kezelésének egyik része a pozitív kilégzési nyomás terápia, amelynek során a babának maszkot kell viselnie, ami a kilégzés során pozitív nyomást ad, hogy ne essenek össze a légutak.

Ennél is embert próbálóbb azonban a fizikoterápia, ez ugyanis azzal jár, hogy a kisbaba mellkasát perceken keresztül ütögetni kell. A kezelés sokkoló látványt nyújt, de elengedhetetlen a folyamatos váladéktermelés miatt.
Carrier videóra vette hát a kezelést, és megosztotta a Facebookon, hogy minél több ember figyelmét felhívja a cisztás fibrózisra.
A videó alatt többen kritizálni kezdték az anyát, mondván, hogy ezzel csak bántja a gyerekét,
de Sam éppen azért osztotta meg a videót, hogy tudatosuljon az emberekben, mivel kell együtt élniük azoknak, akik ebben a betegségben szenvednek.
Persze a kislánynak egyáltalán nem olyan rossz a kezelés, mint amilyennek első ránézésre gondolnánk: sőt, szó szerint fellélegezhet, amikor az anyukája foglalkozik vele. Olyan ez neki, mint amikor végre kiköhögjük magunkat - írta az anyja a videó felett.
A kislány családjának persze más célja is van a videóval: gyűjtést szerveznek egy cisztás fibrózisban szenvedő betegeket segítő nonprofit szervezet számára, hogy tovább kutathassák a betegség lehetséges gyógymódjait.
Erre a linkre kattintva te is adakozhatsz az oldalon, ahol már össze is gyűjtötték az eredetileg kitűzött összeget.


Képek: Facebook
Ha te is segíteni akarsz, oszd meg másokkal is a cikket!