Teljesen összeomlott a siket és majdnem teljesen vak lány, mert elvették a kutyáját a reptéren
Molly Watt teljesen összetört miután fekete Labradorját, Isabellát karanténba zárták, miután a londoni Heathrow repülőtéren leszálltak.
A fiatal lány siket és már csupán 5%-osan lát egyik szemével, így úgy érezte, hogy megállt az élete mikor Isabellát elvették tőle és
2 napig karanténban tartották.
A nő Berlinből érkezett Londonba, ahol a kutyáját elvették tőle. Mint kiderült, az odafelé vezető úton hibázott a British Aiways személyzete, mert hibás útlevéllel engedték ki az állatot az országból.
Sírva fakadtam. Amennyire csak tudok független vagyok. De összetörve és megalázva éreztem magam, mikor azt mondták, hogy elviszik Isabellát
– nyilatkozott Molly a Mirrornak.
A látásomat vették el tőlem. Annyira szerencsém volt, hogy az édesanyám velem volt, ha nem lett volt, nem is tudom mit tettem volna.
A 23 éves lány úgy érezte magát, mintha egy bűnöző volna mikor elvették tőle vakvezető kutyáját. A reptér munkatársaitól tudta meg, hogy Isabellának hiányzik a galandféreg elleni oltása, amelyet az állat útlevelén állatorvosi pecséttel együtt kellett volna igazolnia.
A lányt az rázta meg igazán, hogy a Heathrow munkatársai megkérdezték tőle, hogy fel tudná-e olvasni Isabella kapcsolattartójának adatait az állat útleveléről, mikor a több órás várakozás után végül elvették tőle a kutyát.
A brit belügyminisztérium szóvivője azt nyilatkozta az eset kapcsán, hogy a reptér felelőssége az állat dokumentumait ellenőrizni, és ha bármilyen eltérés felmerül, akkor nem engedhetik fel az állatot a repülőgépre.
I have my beautiful girl back & I am elated ❤️❤️ never again @britishairways pic.twitter.com/WpngwxwJr9
— Molly Watt Talks (@MollyWattTalks) 2017. szeptember 4.
A British Airways bocsánatot kért Molly-tól, és jóvátételt ajánlott a fiatal lánynak, Theresa May miniszterelnökasszony pedig kivizsgáltatja az ügyét.
A lány, édesanyja, Jane és Isabella több órán keresztül vártak a reptéren, miközben többen is odajöttek hozzájuk, hogy szemügyre vegyék a kutyát. Molly, aki Usher szindrómával él, látását és hallását is elveszítette, azt mondja, hogy a reptér több munkatársa is azt mondta nekik, hogy „sosem látták a kutya útlevelét”.
A lány saját elmondása szerint az első határőr hölgy, akivel találkoztak semmit sem mondott nekik. „A határőr felvette a telefonját és annyit mondott, hogy „sosem láttam azelőtt itt ilyet.” Először azt hittem, hogy valami véletlenül történhetett, mert már hallottam olyanról, hogy emberek vakvezető kutyaként próbálják meg az állataikat utaztatni.”
Molly egy alapítványt hozott létre, a hozzá hasonlóan Usher szindrómával élőknek, és tanácsadóként dolgozik. A lánynak 16 éves kora óta van segítő kutyája, és Isabellával pár hónapja kezdték meg közös életüket.
Molly sokat utazott előző kutyájával is, de sosem tapasztalt ehhez hasonlót. A British Airways-zel is utazott már és a kezdeti nehézségekből tanulva, most már mindig felveszi velük a kapcsolatot mielőtt a reptérre menne, hogy egyeztesse igényeit a légitársasággal.
A lány szerint a problémára az lehetne a megoldás, ha a reptér munkatársait jobban kiképeznék, hogy a mi a teendő, mikor valaki vakvezető vagy segítő kutyával érkezik hozzájuk.
A British Airways felajánlotta, hogy kifizetik Molly helyett a 480 fontos (160 ezer forintos) karantén-díjat, de a lány bevallotta, hogy a pénz helyett jobban aggódik amiatt, hogy fiatal kutyáját milyen trauma érhette miután ennyi időt egy ismeretlen helyen tartották.
A Heathrow szerint, viszont a reptérnek kötelessége biztosítani, hogy az országba csak olyan állatok lépjenek be, akik nem hordoznak semmilyen betegséget. Az állategészségi szabályok pedig a segítő kutyákra ugyanúgy érvényesek, mint más állatokra. A reptér dolgozói úgy látták, hogy a szükséges dokumentumok hiányában kénytelenek a kutyát elzárva tartani, hogy megtudják minden rendben van vele.
It's all about this beautiful girl who should be at my side #guidedog Isabella ❤️ pic.twitter.com/F3e6USCSfl
— Molly Watt Talks (@MollyWattTalks) 2017. szeptember 2.
A reptér szerint, mikor kiderült, hogy csupán adminisztratív okai voltak annak, hogy Isabella útlevelében nem szerepelt a galandféreg elleni oltás, dolgozóik megtettek mindent azért, hogy a kutya amilyen gyorsan csak lehet visszakerüljön gazdájához.
Forrás: Mirror