Összefogott a falu, és megmentették 500 éves kocsmájukat az ingatlan-befektetőktől
Filmre illető történet, amelynek hangulata leginkább Az angol, aki dombra ment fel és hegyről jött le című népszerű vígjátékra emlékeztet a lokálpatriotizmus hihetetlen erejéről.

A mi hőseink a Somerset grófságbeli Southstoke faluban fogtak össze, hogy megmentsék a Málhás Lóhoz címzett kocsmát (Packhorse Inn), amely 2012-től több tulajdonosváltáson ment keresztül.
A falu 470 lakosának sikerült összegyűjteniük egymillió fontot e célra, hogy kivásárolják azoktól az ingatlan-befektetőktől, akik azt tervezték, hogy lakásokat építenek a helyén. E terv felbőszítette a helyieket, akik nem hagyták annyiban, hogy kisemmizzék őket kedvenc ivójukból.

Előbányásztak egy 2011-es, ritkán alkalmazott törvényt, amelynek értelmében a pubot közösségi tulajdonnak lehet minősíteni. Miután a törvény úgy rendelkezik, hogy ilyen ajánlat esetén a tulajdont egy éven belül el kell adni, volt idejük összegyűjteni a szükséges összeget. A tulajdonos azt ígérte, hogy ha összejön 500 ezer font, nekik adja el - írta a a Daily Mail.
Végül összesen 1.025.000 fontot eredményezett a „közösségi gyűjtés”.
A visszavásárlás után azonban még hátravolt a teljesen elhanyagolt épületnek és környékének megtisztítása, az önkéntesek több mint 1000 munkaórát töltöttek a patinás pub helyreállításával.
A Packhorse Inn tehát 2018 márciusában újra kinyithatott, az első pint sör a 87 éves Brian Perkinst illette meg, akinek szülei üzemeltették hajdanában a kocsmát, és ő maga is itt született, sőt, itt tartotta esküvőjét is ma 88 éves feleségével, Edith-tel.

A pub ajtajában egy kőtábla arra utal, hogy az épületet 1674-ben emelték, történészek szerint azonban már 1498-ban itt működött a sörház.
Falai között bujtattak a 16. században katolikus papokat, akiket azzal gyanúsítottak, hogy I. Erzsébet királynő életére törnek. A 19. században gyakran látogatták útonállók, a második világháború idején pedig amerikai katonák is oltották itt szomjukat, ahogyan arra még Brian Jenkins is emlékszik.