Miért nem ugrottál le? A megmentett öngyilkos-jelölt válaszol a trollkodóknak
A 39 éves férfi egy hídról akarta levetni magát az M61-es számú autópályán, de egy mentőegység észrevette őt. Rögtön riasztották a rendőröket is, akik lezárták az autópályát, majd úgy tűnt, lebeszélték a férfit végzetes tettéről.
A megmentett, névtelenséget kérő öngyilkos-jelölt később felment egy közösségi oldalra és megdöbbent, hogy milyen durva kommenteket írtak azok az autósok, akiket bosszantott a forgalomlezárás, és hogy mennyire nem törődtek az ő állapotával – írta a Mirror.
A rendőrök ugyanis bevitték egy kórházba, ahol egyedül hagyták egy szobában, ahonnan megszökött, és néhány óra múlva ismét a hídon volt. Ugyanazok a rendőrök vitték őt vissza ismét a kórházba, de akkor már mellette is maradtak egész éjjel.
A férfi hónapokkal később elmondta: nagyon bántja, hogy rendőröket kellett vezényelni miatta a hídra és hogy forgalmi akadályt is okozott. De még rosszabbul érezte magát a kommentektől.
„Ugorj csak, nekem haza kell érnem”, „Vonszolják el, mielőtt munkába indulok”, „Mondják meg neki, hogy döntse el, mit akar” és hasonló mondatokat olvashatott az oldalon esetéről.
Éppen ezért felhívást intéz a közösségi média felhasználóihoz: kétszer is gondolják meg, mielőtt egy meggondolatlan kommentet írnak és legyenek tisztában egy-egy ilyen beszólás beláthatatlan következményeivel.
„Szégyen, hogy a társadalom így érez. Még mindig nagyon sok a bélyeg a mentális problémákkal küzd embereken” – írta férfi, aki elmesélte, hogy amikor kijött a kórházból, találkozott két barátjával, akiknek elmesélte történetét. Volt velük egy lány, akit addig sosem látott, és aki csak annyit mondott: „Tehát akkor te dilis vagy”. De nemcsak neki szánt kommentek esnek neki rosszul, hanem a többi, hasonló helyzetben lévőknek címzettek is. Különösen fájónak tartja, ha azt írják: „Légy férfi”, mintha a lelki problémák csak nőiesek lehetnének.
Történetünk szereplője pszichiátriai kezelést kapott, jelenleg pedig otthon van felügyelet alatt. Már fiatalon érzelmileg instabil személyiségként diagnosztizálták, amely egyrészt hirtelen dühkitöréseket okoz nála, másrészt pedig nagyon mélyen átéli, amit mások gondolnak róla. Most elmondta, hogy intenzív terápiát javasoltak neki, de soha nem kapta meg, bár évekig várt rá. Úgy érzi, hogy a mentális betegek többsége egyszerűen elveszik a brit egészségügy útvesztőiben. Ugyanakkor nagyon hálás megmentőinek, különösen annak a rendőrnőnek, aki próbálta meggyőzni, hogy ne legyen öngyilkos és később is többször meglátogatta őt.
Ha úgy érzed, segítségre lenne szükséged, hívd a krízishelyzetben lévők részére rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123-as telefonszámot, akár mobiltelefonról is!