Már 585 milliónál tart a gyűjtés: a kis Noel lassan megkaphatja a világ legdrágább gyógyszerét
A kórházi dolgozók javaslatára a sapkák színesek és tarkák, mert azoktól a szülőknek jobb kedvük lesz, és ez bizony átragad a babákra is. Tímea bevonta 8 éves kislányát is az alkotásba, sokszor a kicsi választja ki a színeket, és ha kedve van, még rajzol is a babáknak. A sapkákat örökbe fogadók is küldhetnek üzenetet az újszülötteknek és szüleiknek, vagy akár a kórházi dolgozóknak.
„Eszembe jutott a saját szülésem, az érzelmi hullámvölgyek a kórházban, a félelmek, a fájdalmak a gyerekágyas időszakban is. Arra gondoltam, ilyenkor valóban milyen jól esik egy-egy szó, biztatás, megerősítés, még ha minden rendben van, akkor is.
Családban, baráti körben is volt koraszülött baba, átéreztem, milyen nehéz lehet édesanyaként az inkubátor mellett ülni. Mekkora öröm minden kis apróság, ami történik, amit kap az ember! Ilyen lehet egy sapka vagy pár kedves szó is egy kártyán” – mesélte Mónika, aki szintén a Sapi Különítmény tagja lett.
A horgoló hölgyek azt remélik, önkéntes munkájukkal másokat is inspirálnak, foglalta össze Ildikó:
„Sokan azt hiszik, ha sok pénzzel nem tudnak segíteni, akkor inkább semmivel, de ez nem így van. Én nagyon látom a munkám miatt, hogy mit lehet elérni százmillió forintokkal, de a jótékonysági programok keretében azt is, hogy ezer forinttal vagy pénz nélkül mennyi mindent lehet tenni.
Az emberi oldal ez utóbbiban tükröződik jobban, és a szeretetben, ami a segítés okán tovább árad. Ha az embernek van lehetősége milliókat adni, az is kiváló támogatási forma, de ha valaki jó szót vagy kétkezi munkát ad, az is ugyanúgy értékes - mindegyik támogatási forma megtalálja a maga helyét. A szemléletformálás a fontos, én úgy látom, ebben bőven van mit tenni Magyarországon.”