Árván maradt az aranysakálkölyök, még idejében tudtak segítséget hívni
Az Ubba nevet kapta, és egyre csak erősödött. Egy hét elteltével került át a Kisállatkerthez, azaz hozzánk.
Egyelőre család hiányában a kutyáink, és a mi családunk fogadta be.
Később a kisállatkertben kap majd helyet, ahol már félig el is készült a kifutója. Reménykedünk abban is, hogy idővel találunk számára megfelelő társat, hiszen a sakálok szociálisak, és csapatban élnek. Ubba ivartalanításon már átesett, mert csupán feleséget keres, de gyermekeket nem tud vállalni, tekintettel lakhelyére."

Az aranysakál
Az egymáshoz nagyon szorosan kötődő aranysakálok nemritkán élethosszig összetartanak. A nőstények 9 hónaposan, a hímek 2 évesen ivarérettek. Csak a domináns hím és nőstény szaporodik. A 62 napos vemhesség végén a nőstény 3-6 kölyköt hoz a világra. Nagyon hasonlítanak a kutyakölykökre, és hasonlóan sok gondoskodást kapnak. Életük első két hetét a vackon, gyakran egy föld alatti járatban töltik. Eleinte csak tejet kapnak, de a második hét után már az anyjuk által visszaöklendezett, előemésztett táplálékot is. A kan egyre nagyobb részt vállal a fiatalok neveléséből. A néhány hetes kölykök már a vacok előtt játszanak. Puha, szürke-szürkésbarna bundájukat egy hónapos korukban az öregkori szőrzetre váltják.
Kisebb állatokat önállóan is el tud ejteni, így Magyarországon rágcsálóspecialistának mondható.
Felismerését segíti egyetlen más állathoz sem hasonló hangja: elnyújtott üvöltés és rövid, vonyító-ugató hangok követik egymást. Általában napnyugta után üvölt.
A zavarást, kiváltképp élőhelyének megváltoztatását — parlagföldek megművelését, erdőművelést — és az intenzív, célirányos vadászatát nem viseli el, az ilyen helyekről elköltözik. Az emberi üldöztetéstől eltekintve legnagyobb ellensége a farkas - írja a Wikipédia.
Ha segítenél: Szentendrei Kisállatkert Alapítvány 10918001-0000009-63050009