A nők politika helyett inkább ételekről és italokról beszélgetnek - állítja egy 11. osztályos tankönyv
Durva sztereotípiáktól hemzsegő, a nemek közti kommunikációról szóló feladatok vannak egy 11. osztályosoknak készült online tankönyvben - szúrta ki egy magyartanár Facebook-posztját a Telex.
A tananyag szerint a férfi és női kommunikáció alapvetően eltér egymástól, ezért érthetik félre olyan gyakran egymást. Kérdéses, hogy van-e nyelvészeti relevanciája a kérdéssel foglalkozni, főleg középiskolai keretek között, de az alapproblémán túl a tananyagrészhez tartozó feladatok durva általánosításokat tartalmaznak. Ahogy a tanár fogalmaz, a tankönyv lényegében azt sugallja, hogy
A lap néhány állítást szemezgetett a 17-18 éves tanulóknak szóló könyvből. Eszerint:
- míg a férfiaknál az „igen, nem, hm, ühüm, aha” egyetértést jelent, addig a nőknél csak azt, hogy „figyelemmel kísérik a beszélgetést”, de nem feltétlenül értenek egyet,
- míg a férfiak csak azért kérdeznek, hogy információt kapjanak, addig a nők a kommunikációt magát akarják fenntartani,

- a férfiak gondolatmenete szerint „nem mondom neki sokszor, hogy »szeretlek«, mert megunja”, a női gondolatmenet szerint pedig „nem mondja elégszer, hogy »szeretlek«, már biztosan megunt engem”.
„A tankönyv írója milyen társaságokban járhatott, milyen férfiakat ismer akik nem képesek koherensen és élvezhetően részt venni egy beszélgetésben?” - reagált a tankönyvre a Facebookon az LMP országgyűlési képviselője, Ungár Péter. A képviselő szerint az ilyen tankönyvekkel a nemek közötti egyenlőséget támadja a kormány – miközben a Nemzeti Alaptantervnek nem része az, hogy a gimnáziumokban beszéljenek a fogamzásgátlásról és a biztonságos szexről.