Mit keres a medve a Vácrátóti Botanikuskertben?
Egyik kedvenc sétálóhelyünk a Vácrátóti Botanikuskert, amely minden évszakban más és más szépséggel várja a látogatóit. A kert felfedezésére több tematikus útvonalat is ajánlanak, és a pénztárnál kérhető a hónap érdekességeit bemutató leírás és kis térkép is hozzá. Most ráadásul nemcsak a júliusi virágok, növények nyomába lehet eredni, hanem medvelesre is van lehetőség. No nem egy élő macit kell keresni, hanem sok izgalmas medvés növényi látnivalót. Ehhez is kapható írásos és térképes segítség, így biztosan eljuthatsz minden fontos helyszínre.


A medve-séta egy közös látogatói program része, melyet most nyáron a Veresegyházi Medveotthon és a vácrátóti Nemzeti Botanikus Kert kínál közösen. A Medve a Kertben elnevezésű együttműködés keretében az egyik intézmény felkeresésével kedvezményes belépési lehetőséget kaphatsz a másik intézménybe is.
A két igen népszerű ökoturisztikai attrakció közel fekszik egymáshoz, így remek egynapos program lehet a felkeresésük. A közös program központi témáját a medvék adják, de nemcsak a Medveotthonban, hanem a Botanikus Kertben is, hiszen itt is találni medvékkel kapcsolatos látnivalókat.
Tudtad, hogy számos növény visel medvéhez kötődő nevet? A növénygyűjteményben ezekre és más, pl. mézelő növényekre irányítják rá most a figyelmet.


„A medvékkel és egyéb ragadozókkal pedig személyesen lehet találkozni a Veresegyházi Medveotthonban, ahol számos tematikus bemutatón, predátor programon és látványetetésen lehet részt venni.
A program egy közös játékkal is kiegészül Eredj a medve nyomába! címmel, ami mindkét helyszín meglátogatása alatt szerzett ismeretek alapján játszható végig. Kitűnő családi program lesz ez is.
A két hely kínálata remekül kiegészíti egymást. A Medveotthon a vadállatok, mentett állatok és az állatvilággal kapcsolatos tudást kínálja, míg a Nemzeti Botanikus Kertben a növények sokféleségével ismertetnek meg.
A medve-program első állomása nekünk a botanikuskert volt, de utána meglátogattuk a macikat is (erről majd később mesélünk).
A tüskés medveköröm, amely Európa mediterrán területein, a Földközi-tenger medencéjének keleti részén, sziklás, füves lejtőkön fordul elő. A fűszernövények ágyásában magaslik az édeskömény. A bíbor kasvirág a gyógynövényes ágyásban is megtalálható, 2020-ban az év gyógynövénye lett. A liliomfélék ágyásában feltűnő fáklyaliliomok és az egyszerűségükben is pompás cserjés hortenziák. Az Iker-tavak vizén pompás tündérrózsák, valamint az évelő gyűjteményben messzire sárgálló sásliliomok. És, hogy mit tartogat a medvés érdekességek gyűjteménye, az legyen meglepetés...
