"Mi van, mégse kellettem?" – a legkínosabb és legromantikusabb sztorik, ezért más vidéken tinderezni, mint a nagyvárosban
Talán már senkinek sem kell bemutatni a Tindert, amely 2012-es megjelenése óta letarolta a világot, és az egyik legnépszerűbb társkereső alkalmazássá nőtte ki magát. Ha valakinek mégsem ismerős, íme egy kis gyorstalpaló:
A helymeghatározás alapján működő mobilappot több milliárdan használják ismerkedésre, mivel rendkívül egyszerű a használata.
A regisztrációhoz csupán le kell töltened a telefonodra, az alkalmazás pedig a Facebookod alapján feltüntet néhány adatot a profilodhoz, amit kiegészíthetsz néhány képpel és rövid bemutatkozással is. Beállíthatod, hány kilométeres távolságban és hány éves korig keresel potenciális párt, aztán csak válogatnod kell a Tinder által feldobott profilok között.
Ha már első látásra nem jön be az illető, balra húzással léphetsz tovább a következőre. Ha a leírás és a képei alapján szimpatikusnak találod, jobbra húzhatod, ha pedig te is bejössz neki, az app értesít arról, hogy egyezés, vagyis match van köztetek. Ezután kezdődhet az ismerkedés üzenetváltásokon keresztül.

Minél többen laknak egy településen, annál nagyobb a valószínűsége, hogy többen használják az appot. Éppen ezért Budapesten vagy a nagyobb megyeszékhelyen élőknek bőven akad választási lehetőségük.
A vidéki kisvárosokban és falvakban viszont egészen más tinderezni, több okból is:
• Minél kisebb az adott település lakossága, annál kevesebb profilt dob ki az alkalmazás a közeledben.
• És annál nagyobb az esélye annak is, hogy ismerősbe, rokonba, barátba, akár az exedbe ütközöl a Tinderen.
• Ugyanez fordítva: sokan érzik kínosnak, ha ismerősük, rokonuk, vagy barátjuk rájön, hogy tindereznek. Ez azért van, mert vidéken sokkal inkább számít cikinek az, ha valaki internetes társkeresőt használ ismerkedésre.
• Egy idő után elfogynak a közeledben lévő lehetséges partnerek, ezért kénytelen vagy kiterjeszteni a távolságot – akár 100, de végső elkeseredésben akár 200 vagy több kilométeres körzetre is.
• Vagy lemondasz arról, hogy a korodbeliekkel ismerkedj és a kor beállításánál nagyobb intervallumot adsz meg.
• Ha össze is jön 1-2 sikertelen randi, tuti, hogy később még összefutsz vele valahol, akár a legváratlanabb helyeken is.
• Ha viszont sikerül egy jó randipartnert találnod, könnyen lehet, hogy csak a közös ismerősökről tudtok beszélgetni.
• És az is simán megtörténhet, hogy a tegnapi randipartneredet – akivel jól sikerült az első találkozás, és már meg is beszéltétek a következőt – másnap vagy pár nap múlva már egy másik illetővel látod kéz a kézben.
A felsorolt tapasztalatokat olyan vidéki ismerőseim, barátaim mesélték, akik hosszabb-rövidebb ideig használták már a Tindert. Néhányuknak ezek ellenére is bevált az app, míg másoknak inkább csalódás volt. Az általuk elmondott élmények alapján azonban egy biztos: pozitív és negatív meglepetések egyaránt érhetik az embert.
Ha kíváncsi vagy a személyes sztorikra is, lapozz!