A Föld mellett elhaladó objektum lehet, hogy idegen űrhajó - vélik a tudósok
Az Oumuamua az első ismert aszteroida, amely a csillagközi térből belépett a Naprendszerünkbe. Október 19-én figyelték meg teleszkóppal, Hawaiiról. 60.000 mérföld/órás, vagyis körülbelül 96 500 km/órás sebességgel halad, és akár több százmillió éve is utazhat.
De nem ez benne az igazán furcsa!
Amint azt Paul Chodas, a NASA földközeli objektumok tanulmányozásával foglalkozó központjának az igazgatója elmondta, úgy vélik, hogy az objektum mintegy 400 méter hosszú lehet, viszont nagyon keskeny, a szélessége úgy 40 méter körül van a becslések szerint.
Ilyen szokatlan formájú aszteroidákat a mi naprendszerünkben nem látni.

Az 'Oumuamua aszteroida művészi ábrázolása - forrás: Wikipédia
Egyes kutatók felvetették, hogy ez a forma rendkívül előnyös lenne egy csillagközi űrhajónak, mert minimalizálja a veszélyét, hogy csillagközi gázokba vagy porba ütközzön, miközben végighalad az univerzumon.
A rejtélyes tárgy nagy sebességgel halad. Úgy tűnik, nem ejti foglyul a Nap gravitációs mezeje, hanem áthalad a naprendszerünkön és elhagyja azt.
A SETI program Breakthrough Listen csapata a Nyugat-Virginiában található Green Bank teleszkóppal vizsgálja az Oumuamuát, amelynek neve hawaii nyelven azt jelenti, hogy „felderítő”, „hírnők”.
A földönkívüli élet lehetőségének kutatására felállított SETI az 1960-as évek óta több mint 98 projektet indított világszerte, de még nem sikerült semmilyen meggyőző bizonyítékot találni a földönkívüli civilizációk létezésére.
Forrás: Independent