CÍMLAPFOTÓK
A Rovatból

Tunézia: élet az Iszlám Állam árnyékában

Fotóriporterünk, Kálló Péter tavasszal járt Tunéziában, ami már akkor is az ISIS által fenyegetett államnak számított. Nézzétek meg képriportját!


Kálló Péter képriportja

A június 26-i tunéziai mészárlás megdöbbentette a világot, a vérfürdőnek 38 halálos áldozata van. A közvélemény joggal kapta fel a fejét a terrorcselekmény kapcsán, hiszen tunéziaiak mellett európai turisták haltak meg értelmetlenül.

Már idén tavasszal is történt egy terrortámadás Tunisz egyik leghíresebb látványossága a Bardo Múzeum falai között. Ekkor több külföldi lap is hírül adta, hogy az iszlám Állam terrorbrigádjai észak-afrikai területeken is hirdetik a kalifátus uralmát. Ennek alapját az képezi, hogy a tunéziai hatóságok nemrég az ISIS-hoz köthető fegyverraktárt találtak Tataouine városában, melyről egyébként a híres Tatuin bolygó kapta a nevét. A sajtó tévesen összefüggésbe hozta a várost a Csillagok háborúja forgatási helyszíneivel, túldramatizálva a helyzetet, pedig a valóságban a kettő egymástól több száz kilométerre van. Azt leszámítva, hogy állítólag a lakosságból viszonylag sokan csatlakoztak az Iszlám Államhoz, nem ennyire drámai a helyzet.

1_1170x779

2_1170x779

3_1170x779

5_1170x779

Tunézia megítélése már a tavaszi merénylet után is a fokozott biztonsági kockázatot rejtő országok körébe sorolódott, pedig a turizmus az egyik legfőbb bevételi forrása az országnak. Gyakorlatilag a nyugati part végig beépült nyugat-európai – német, francia és többek között magyar – turisták befogadására alkalmas, jól őrzött, all inclusive szállodákkal. Ezek a turisták persze sokkal több érdeklődést mutatnak a napi háromszori étkezés, mint az ország bármely értéke iránt, pedig a Csillagok Háborúja forgatási helyszínektől kezdve egészen a Szaharáig érdekes látnivalókat kínál az ország. De ez egy másik történet.

Nagyon sok idő kellett, míg az arab tavasz, majd a Bardo múzeumban elkövetett merénylet után az ország visszanyerte a külföldiek bizalmát. És most egy vagy két ember, – akik mögött persze lehet tudni, hogy sokkal többen állnak, – és egy ostoba péntek délután miatt az ország egyik legfontosabb bevételi forrása újra bizonytalanná vált.

6_1170x779

7_1170x779

8_1170x779

9_1170x779

11_1170x781

Az elmúlt egy évben többször is jártam az újságcikkek által is említett területeken, közel a líbiai határhoz, a sivatagban. Bulvárosan mondva “az ISIS szomszédjában”. Amellett, hogy embereket fényképeztem, beszélgettem velük, esküvőn voltam, fesztiváloztam, gyönyörű helyeket láttam és azt tapasztaltam, hogy az ott élők is ugyanazt akarják, mint minden normális ember. Boldogulni az életben. Legtöbbjük élből elítéli az Iszlám Államot, a fent említett ok, az értelmetlen pusztítás miatt.

Tunéziát sosem soroltuk a gazdag országok közé, az átlagkereset kb. 40.000 Ft. Ez nagyon kevés, és azt gondolom, hogy az elvakult pusztítás csak ront ezen az átlagon. Közhelyes, hogy a bizalmat nehéz visszaépíteni, és könnyű elveszíteni, de ez jelen esetben sajnos igaz. Nehezen fog az ország kilábalni az őt sújtó válságból és félő, hogy ez az embereket még inkább a radikalizálódás útjára tereli.

13_1170x781

14_1170x781

15_1170x779

18_1170x779

19_1170x781

20_1170x779

22_1170x779

23_1170x779

24_1170x779

26_1170x779

27_1170x779

28_1170x779

31_1170x781

32_1170x781

0_1100x734

És a végére egy ráadás kép, a Bardo Múzeumból, közvetlen a tavaszi merénylet után:

KAP_2539_1170x781

A fentebb már említett tavaszi terrortámadás Tunisz egyik leghíresebb látványossága a Bardo Múzeum falai között történt. A képet a múzeumban készítettem, közvetlenül a merénylet után. Az üvegvitrin falán jól látszik a golyó ütötte lyuk.

Ha tetszettek a képek, nyomj egy lájkot!


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Legnépszerűbb

Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


CÍMLAPFOTÓK
A Rovatból
A legerősebb képek a pénteki gyerekvédelmi tüntetésről - 50 ezren gyűltek össze a Hősök terén
A péntek este tartott eseményen az áldozatokért és a gyerekért tüntettek a Hősök terén. Durván nagy volt a tömeg: az internetadó elleni tiltakozás óta nem tüntetett ennyi ember Magyarországon.


Az áldozatokért és a gyerekért tüntettek péntek este a Hősök terén. Az eseményen teljesen megtelt a tér, a felszólalók között volt többek között Azahriah, Pottyondy Edina és Osváth Zsolt is.

Durván nagy volt a tömeg: az internetadó elleni tiltakozás óta nem tüntetett ennyi ember Magyarországon.

Itt írtunk arról, hogy bántalmazott áldozatok idéztek fel a Hősök terén zajló nagyszabású tüntetésen olyan mondatokat, amik az egész életüket meghatározták.

A tüntetés után nagyjából 200 tiltakozó nekifeszült a rendőröknek a Fidesz székháza előtt.

Itt vannak a legerősebb képek a tüntetésről.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
CÍMLAPFOTÓK
A Rovatból
Fideszes celebgaléria: így érkeztek Orbán évértékelőjére a közönség tagjai
Fotósunk lencsevégre kapott néhány érkező ismertebb résztvevőt.


A Várkert Bazárban tartotta évértékelőjét Orbán Viktor miniszterelnök. A közönség soraiban szokás szerint a kormány tagjai, a Fidesz képviselői és pártemberei, valamint a párt holdudvarának tagjai foglaltak helyet.

Fotósunk lencsevégre kapott néhány érkező ismertebb résztvevőt:

Harrach Péter száll ki az autóból

Demeter Szilárd

Nemcsák Károly

Miklósa Erika

Hidvéghi Balázsék érkeznek

Nagy Feró (a szavai szerint "Fidesz csicska")

Ókovács Szilveszter is megjött

Kálomista Gábor producer érkezik

Huth Gergely


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

CÍMLAPFOTÓK
Megint zúgott Budapesten a „ruszkik haza!” – az orosz követség előtt tüntettek a háború kitörésének évfordulóján
A résztvevők a Városháza térről vonultak az Andrássy útra, ahol mécseseket gyújtottak. Látványos fotókon a szombati tüntetés.


Ruszkik haza! Legyen béke és szabadság! címen szolidaritási menetet szerveztek Ukrajnáért szombaton Budapesten, az orosz invázió kezdetének második évfordulóján.

A résztvevők a Városháza téren gyülekeztek, ahonnan az Andrássy útra, Oroszország budapesti nagykövetségéhez vonultak. Itt aztán felszólalt Karácsony Gergely főpolgármester, Baranyi Krisztina, Ferencváros polgármestere, Petrovszka Viktória, az Egység Ukrán Egyesület elnöke, Vova Geizer zenész, az ukrán Shablya együttes frontember és Cseh Katalin, a Momentum EP-képviselője is.

Az esemény házigazdája, Tompos Márton, a Momentum országgyűlési képviselője

a beszédek végén arra kérte a felszólalókat, hogy álljanak a színpadra és együtt énekeljék el a magyar és az ukrán himnuszt.

Ezután a résztvevők mécseseket gyújtottak a kihelyezett emlékfalnál.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

CÍMLAPFOTÓK
A Rovatból
A szocialista szellem vasútja, Bástya elvtárs és a magyar narancs, ami már nem is miénk – Így fogadták Magyar Pétert Felcsúton, a hatalom szívcsakrájában
Rengetegen voltak kíváncsiak a Tisza Párt alelnökére, aki a híres kisvasút egyik megállójában mondott beszédet. Előkerült egy molinó Bástya elvtárssal, és felcsendült a szokásos Kossuth nóta is. Képriport Felcsútról.


Fejér megyében folytatta a héten az országjárását Magyar Péter. A Tisza Párt alelnöke pénteken délután Felcsútra, a „hatalom szívcsakrájába” is ellátogatott, ahol a híres kisvasút megállójában mondott beszédet. Ezután fel is szálltak az általa csak a szocialista szellem vasútjának nevezett járműre.

Magyart rengetegen várták a Fejér megyei településen, ahol többek között arról beszélt, hogy ma Magyarország egy családi részvénytársaság, illetve, hogy „Gyurcsány és Orbán közösen az Európai Unió második legszegényebb országává tették hazánkat”. A politikus megkérte a jelenlévőket, hogy június 9-én küldjenek jelet a hatalomnak, mutassák meg, hogy a magyar emberek már nem félnek.

„Ma este a 15. megyébe látogatunk el, eddig több mint 140 településen jártunk. A szellem kiszökött a palackból, és már nem lehet visszazárni!”

– mondta Magyar Péter, mire a tömeg elkezdte skandálni, hogy „Nem félünk!”.

Magyar Péter a beszédét itt is a jól ismert Kossuth-nótával fejezte be, majd felültek a kisvasútra, amire egy hatalmas molinót is kiraktak, amin Bástya elvtárs képe volt, illetve egy felirat: „a magyar narancs kicsit savanyúbb, kicsit sárgább, de már nem is a mienk”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk