Támogatást kaphatnak a rászoruló futballisták, maszkot és segélyt is ígért a HLSZ
Az Index írása szerint "az NB I.-ben korábban nem fogadták el a kollektív fizetéscsökkentést, de a másodosztályban több klub is bércsökkentést jelentett be. Így tett a Nyíregyháza, a Győr, a Gyirmót és a Dorog is. Siófokon egyelőre nem fogadták el ezt a futballisták, emiatt csődközelbe kerülhet a klub".
Az MTI csütörtökön arról írt, hogy Horváth Gábor, a Hivatásos Labdarúgók Szervezetének főtitkára szerint nem kötelező érvényű a FIFA javaslata, hogy a labdarúgók június 30-án lejáró szerződését addig hosszabbítsák meg, amíg a bajnokságot be nem fejezik, és az átigazolási időszakot is tolják el az új évad tényleges elindulásáig.
"Ez csak egy ajánlás a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség részéről. Egy két fél közötti szerződés módosításába egy harmadik fél semmilyen módon nem tud beleszólni, az csak kizárólag a két félen múlik. Többféle lehetőség van, egyoldalúan azonban jogszerűen nem lehet módosítani, csakis közös megegyezéssel"
- mondta az MTI-nek Horváth Gábor, aki hangsúlyozta, hogy a játékosok természetesen partnerek abban, hogy befejeződhessen a szezon.
Arra a kérdésre, elképzelhető-e, hogy a HLSZ közbenjárására minden Magyarországon játszó futballista június végéig tartó szerződését egységesen így hosszabbítják meg, azt felelte, hogy a játékosok érdekképviseleti szervezete konstruktív módon ugyan tud segíteni ebben, de ilyen jellegű jogosítvánnyal nem rendelkezik.
Horváth Gábor hangsúlyozta, a HLSZ-nek kezdettől fogva az volt az állásfoglalása, hogy a játékosoknak is részt kell vállalniuk a koronavírus-járvány miatti leállás okozta terhek viseléséből. Hozzátette: ennek azonban arányosnak kell lennie, nem úgy, mint például az NB II-es Siófoknál, ahol információi szerint a klubvezetés 60-70 százalékkal kívánja csökkenteni a labdarúgók alapfizetését.
Arra a kérdésre, hogy a bajnokságok kényszerű felfüggesztése hány élvonalbeli, NB II-es és NB III-as klubnál idézhet elő csődveszélyes helyzetet, Horváth azt felelte, hogy szerinte a vírus okozta helyzet miatt egynél sem. "A klubok az elmúlt években olyan kedvező anyagi helyzetbe kerültek, hogy nagy többségükben néhány hónap leállást át kell tudniuk vészelni. Ahol mégsem, ott valami egyéb, külső problémának is lennie kell, vagy pedig a klubvezetők a csőd hangoztatásával próbálnak előnyt szerezni a játékosokkal szemben" - fűzte hozzá Horváth Gábor.
Fotó: illusztráció, forrása: Pixabay