Az enyészet fenyegeti Neil Armstrong holdraszálló ruháját
A washingtoni Smithsonian National Air and Space Museum illetékesei szerint az Apollo 11 parancsnokának a holdraszálláskor viselt ruhája, amely 21 különböző műanyag-rétegből áll, hasonlóan a múzeum más műanyagból készült tárgyához, bomlani kezdett. 2006 óta nem is állították ki, mert már akkor annyira törékennyé vált, de a kurátorok remélik, hogy sikerül egy különlegesen klimatizált vitrint készíteni neki, amelyben megmutathatják a közönségnek jövőre a holdraszállás 50. évfordulóján – írta a Daily Mail
Az ideális kiállító vitrinben 17,2 Celsius foknak kell lennie, 30%-os páratartalomnak, és olyan szűrőkkel is ellátnák, amelyek kiszűrnék az anyagokat bomlasztó élőlényeket és az ugyancsak rongáló hatású ibolyántúli fényeket. Ezen kívül oxigénmentes környezetet is kell teremteni a legendás szkafandernek az oxidáció elkerülése végett. Abban bíznak, hogy Armstrong holdruhájának romlását még sikerült időben megállítani. Sajnos az űrruhákat nem tartós viseletre tervezték – állapították meg a múzeum kurátorai.

A Smithsonian történetében egyedülálló módon az intézmény közösségi gyűjtési kampányt kezdeményezett a Kickstarteren.
A Reboot The Suit elnevezésű kampány nyomán máris 719 ezer dollár adomány érkezett a világ minden tájáról.
1969. július 21-én greenwich-i idő szerint hajnali 2 óra 56 perckor Neil Armstrong lépett első emberként a Hold felszínére, majd 20 perccel később Buzz Aldrin követte őt. Az Apollo 11 utasai körül Aldrin és az anyaűrhajóval a Hold körüli keringő Michael Collims ma is élnek, Armstrong 2012. augusztus 25-én hunyt el, 82 éves korában.
