Sokkal nagyobb kár a gazdasági válság, mint az, hogy sokan súlyosan megbetegednek, vagy meghalnak - gondolja a többség
"Túl van a vírussokkon a társadalom" - derült ki a Népszava megrendelésére készített felméréséből, melyet a Publicus Intézet készített a koronavírus-járvány kapcsán.
Míg márciusban az embereket 76 százaléka vélte úgy, hogy intenzív járvánnyal kell majd szembenéznie Magyarországnak, májusban már csak a negyedük gondolta így.
A mostani kutatás alapján 58 százalék szerint lesz második hullám hazánkban, és 25 százalék szerint vélhetően ő maga is megfertőződik a koronavírustól.
A válaszokból az is kiderült, hogy a többség sokkal nagyobb kárnak tartja a gazdasági recessziót, mint azt, hogy sokan súlyosan megbetegednek, vagy meghalnak.
"A veszély ideiglenes elmúltával azonban már az emberek 49 százaléka úgy gondolja, hogy a kabinet nincs a helyzet magaslatán a koronavírus-veszély kezelésében (ez az arány márciusban még 41 százalék volt). Ráadásul a többség (mintegy 60 százalék) úgy gondolja – ahogy azt a Népszava korábban megírta – hogy a kabinet a járványra hivatkozva bevezetett rendkívüli jogrendet arra használta, hogy amit nem sikerült eddig különböző ügyekben véghez vinnie, azt most megtegye. Ez pedig bizalmatlanságot szül,
aminek legplasztikusabb példája az a hit (az emberek majdnem 60 százaléka így gondolja), hogy a kormány a politikai érdekeinek megfelelően befolyásolja/alakítja a járvánnyal kapcsolatos statisztikákat" - írja a lap a kutatás eredményei alapján.
Az egészségügyi rendszer megítélése is romlott a járvány múltával. Márciusban és áprilisban az emberek 95 százaléka gondolta úgy, hogy az egészségügyben dolgozók mindent megtesznek a betegekért és a fertőzöttekért, májusban már csak 71 százalékos vélekedett így. "Félreértés ne essék, ez nem a gyógyítók kritikája, hanem a rendszeré" - figyelmeztet a Népszava.
Fotó: illusztráció, forrása: Pixabay