Műanyag hulladékból készült szobrok sokkolnak a Gödöllői Királyi Kastély udvarán
Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar: "Éhes remete nem válogat"

Az installáció azt a küzdelmet mutatja be, ahogyan a vízi élővilág igyekszik alkalmazkodni az ember által megváltoztatott környezethez. A szoborkompozíció főszereplői a remeterákok, akik zömmel kagylóhéjakban húzzák meg magukat. A vízbe kerülő töménytelen mennyiségű szemétről a remeterákok nem tudják eldönteni, hogy azok ártalmasak-e, vagy sem, így előfordul, hogy kénytelenek olyan emberi hulladékban meghúzniuk magukat, mint egy konzervdoboz vagy üdítős flakon.
Gáborecz István: Két véglet
Talán az egyik leginkább elgondolkodtató művet Gáborecz István készítette. A "Két véglet" című alkotás egyik oldalán egy európai, másik oldalán egy afrikai kisfiút láthatunk. Míg az európai gyermek idilli környezetben iszik, addig a másik oldal szomjúhozik, éhezik, de az az olajos hordó, amire néz, mindent elmond.

Kútvölgyi Mónika: Tükörkép
@trashart.hu #tükörkép #davinci #vitruvius #installation #modernart #trashart #mirror #savetheworld #savetheoceans #saveus
20 Likes, 0 Comments - Bouvet Petra (@bouvetpetra) on Instagram: "@trashart.hu #tükörkép #davinci #vitruvius #installation #modernart #trashart #mirror #savetheworld..."
Leonardo da Vinci Vitruvius-tanulmánya szolgál alapjául Kútvölgyi Mónika installációjához. Főszerepben az ember, amely céljai érdekében szinte kiszakad a természetből. A földön fekvő emberi alakot tükörfólia borítja, amelyben - ha odafigyel - akár megláthatja saját magát. Vajon rájön-e végül arra, mit tett?
Szegedi Tudományegyetem - JGYPK, Rajz- és művészettörténeti Tanszék: Tékozlás

A H2O karakterek az ősi forrást szimbolizálják, de formájukat nézvén a magasba törő metropoliszok felhőkarcolói juthatnak eszünkbe, hiszen az óriásvárosok manapság a gazdasági élet központjai. Mindeközben ezek a városok bocsájtják ki a legtöbb szennyeződést környező gyáraikkal és ipari területeikkel. A környezeti katasztrófa pedig mindenkit fenyeget, hovatovább az emberi felelőtlenség csúcsa az, amit a vízzel és a víz ellen művelünk. A mű PET palackokból készült.