Minden férfi ősatyja 340 ezer éves? Lehet, hogy át kell írnunk az emberiség kezdeteinek történetét?
A kutatók külön közösségi adománygyűjtő oldalt is létrehoztak, amin keresztül bárki hozzájárulhat a további vizsgálatokhoz. A munkájuk rendkívül veszélyes, mert a térségben gyakoriak az iszlamista támadások. Ennek ellenére nem adják fel.


Eddigi ismereteink szerint az első anatómiai szempontból modernnek tekinthető emberi maradványok 195.000 évesek, vagyis ez azt jelenti, hogy Perry Y-kromoszóma-vonala jóval azelőtt elvált az emberiség többé részéről, mielőtt fajunk megjelent.
Mi következhet ebből?
Az egyik lehetőség, hogy Perry Y kromoszómáját egy olyan ősi emberi törzstől örökölte, amely azóta kihalt.
Ebben az esetben valamikor az elmúlt 195 ezer évben az anatómiailag modern emberek kereszteződtek egy ősi afrikai emberi lénnyel. E feltételezésre akad is némi bizonyíték. 2011-ben kutatók vizsgáltak meg a nigériai Iwo Eleru lelőhelyről származó emberi fossziliákat. E maradványok az ősember és a modern ember különös keveredését mutatták. Hammer emlékeztet arra, hogy az a bizonyos kameruni falu Nigéria határán fekszik, nem messze Iwo Elerutól.
Chris Stringer, a londoni Természettudományi Múzeum munkatársa, aki részt vett az Iwo Eleru-i elemzésben, úgy véli: az új Y-kromoszóma eredmények miatt több genetikai adatra van szükség van napjaink szubszaharai lakosságától, mert ezek az archaikus leletek arra utalnak, hogy sokkal bonyolultabban zajlott a modern ember fejlődése Afrikában, mint ahogy eddig feltételeztük.