Kunetz Zsombor szerint az egészségügyi törvény tervezett módosítása „egy normális társadalomban a kockakövek felszedéséhez vezetne”
Kunetz Zsombor egészségpolitikai elemző Facebook posztban fakadt ki az új egészségügyi törvénymódosítások miatt, amelyeket szerinte „sunyi módon” készítettek el. Kiemelte, hogy a legfontosabb ezek közül a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló törvény módosítása. Az új szabályozás szerint az állam egy új alapítványt, a Batthyány-Strattmann László Alapítványt hozna létre, amelynek feladata lenne a társadalombiztosítási támogatással nem rendelhető gyógyszerek és gyógyászati segédeszközök alapítványi finanszírozása.
Kunetz szerint az alapítvány létrehozása azt jelenti, hogy
– írta posztjában.

A politikus felhívta a figyelmet arra, hogy a társadalombiztosítási támogatással nem rendelhető gyógyszerek és gyógyászati segédeszközök finanszírozása az alapítvány jóindulatától függhet.
– kérdezte Kunetz.
Kunetz szerint a jelenlegi szabályozás engedett méltányossági eljárásokat az egészségügyben, de az új szabályozás eltörölné a „még” szót, ami azt jelenti, hogy bármely új, akár életmentő eljárás az alapítvány döntésétől függhet a jövőben, azaz attól, hogy
A politikus aggodalmát fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy a jövőben az alapítvány dönthet olyan alapvető gyógyszerek finanszírozásáról, mint például a vérnyomáscsökkentők. „Nem hatósági eljárás keretében dönt a támogatás nyújtásáról vagy annak megtagadásáról” – hangsúlyozta.
Kunetz Zsombor szerint ez a módosítás súlyos következményekkel járhat, és arra kérte követőit, hogy gondolják át, mire fordítják a társadalmi adóbevételek egy részét. „Az új szabályozás életbe lépése esetén a betegek ellátása az alapítvány jóindulatától és a kormány döntéseitől fog függeni” – zárta posztját.