Kiderült, mely országokban bíznak legjobban és legkevésbé a védőoltásokban
A kutatók ugyanakkor rávilágítottak arra, hogy számos országban nőtt az elmúlt években az oltások iránti bizalom. Európában például az Egyesült Királyságban, Finnországban, Franciaországban, Olaszországban és Írországban is ezt igazolták a felmérések.
Az alábbi térképen az is látszik, hogy
Magyarországon is növekszik a vakcinákban bízók aránya. 2016-ban még csak valamivel 50 felett volt ez az érték, 2020-ban viszont már 60 százalék körülire nőtt.

Leginkább azonban afrikai és ázsiai országok tartják biztonságosnak a védőoltásokat.
A top 10-es lista első helyén Uganda áll, ahol a lakosság 87 százaléka bízik a vakcinákban, de még a tizedik helyen álló Gambiában is 81 százalékos ez az arány.
A vakcinákban legjobban bízó országok top 10-es listája:
1. Uganda - 87%
2. Banglades - 85%
3. Libéria - 83%
4. Burundi - 83%
5. Namíbia - 83%
6. India - 82%
7. Madagaszkár - 81,5%
8. Szíria - 81%
9. Üzbegisztán - 81%
10. Gambia - 81%
A kutatók szerint aggasztó az oltások iránti bizalom csökkenése világszerte. Úgy látják, a negatív hozzáállást a politikai instabilitás és a vallási szélsőségek befolyásolhatják. Pl. a muzulmán vezetők, akik megkérdőjelezik a kanyaró, a mumpsz és a rubeola elleni védőoltás biztonságosságát is.
Az eredmények szerintük kérdéseket vetnek fel azzal kapcsolatban is, hogy mekkora lesz vajon a hajlandóság a koronavírus-vakcina beadására.
Úgy vélik,
a tudósoknak és az egészségügyi szakértőknek sokkal többet kellene tenniük azért, hogy az emberek jobban bízzanak a védőoltásokban, már csak a COVID-19 vakcina miatt is.
Egyelőre ugyanis úgy tűnik, hogy oltás nélkül a koronavírus nem fog eltűnni.
Forrás: Daily Mail