Alaposan kiosztották Kanye Westet a feketék rabszolgaságáról szóló kijelentései után a Twitteren
A rapper még 2004-ben a Katrina hurrikán idején azzal vádolta ifjabb George Bush amerikai elnököt, hogy „nem törődik a feketékkel.” Aztán egyszer félbeszakította Taylor Swift köszönő beszédét az MTV Video zenei díjának átvételekor, mondván, hogy Beyoncé jobban megérdemelné az elismerést. A legnagyobb felháborodást viszont a TMZ csatornán tett kijelentései váltottak ki.
„Négyszáz év rabszolgaság? Ez úgy hangzik, mint egy választás.”
– mondta.
Később a Twitteren próbálta megmagyarázni, hogy mit is akart tulajdonképpen mondani: „Tudom, hogy a rabszolgákat nem szabad akaratukból szedték össze és tették hajóra. De úgy gondolom, hogy az, hogy ebben az állapotban maradtunk, holott számbeli fölényben voltunk, azt jelenti, hogy mentálisan rabszolgasorban tartottak bennünket.”
A Boredpanda olyan Twitter-üzenetek között szemezgetett, amelyek Kanye West szavaira reagáltak.
„Ha így lenne, akkor a nevezetes film címe 12 év önkéntesség lenne”
– írta „Sly Dude”.
Voltak akik, a fekete rabszolgák gúnyolására szánt rossz angolsággal emlékeztették Westet az össze nem szedett gyapotra, mások azon ironizáltak, hogy jókedvükben akár még három ültetvényt is learattak volna egy héten. De néhányan még ennél is messzebb mentek.
„Én üzentem volna a Gazdának, hogy túl meleg van, nem megyek ki dolgozni”
– írta egy lány, egy vidám fiúkompánia pedig egyenesen az urat küldte volna ki. „Shahem” azt a jelenetet játszotta el, hogy bár nem tud olvasni, tudja, hogy a szerződésében 8 nap szabadság jár neki.

A sok poénkodás mellett azért akadtak komolyabb hozzászólások is.
„King Kunta”, nevében utalva a Gyökerek című regény és film főhősére, azt tanácsolta a zenésznek, hogy gondoljon bele: lekésett a rabszolgalicitről és kedvenc unokatestvérét már megvették.
Ehhez csatlakozott Quioncé, aki szerint csak az mehetett volna rabszolga-egyetemre, aki már több mint tíz évi tapasztalattal rendelkezett. Rudy Grey pedig felteszi a kérdést:
Kanye West tényleg azt hiszi, hogy a „niggerek” ültek és közben arról beszélgettek, hogy mikor mennek rabszolgának?

Kayne Westet pályatársai és afro-amerikai újságírók, értelmiségiek is keményen bírálták. Többen úgy vélték, hogy a rapper, aki nemcsak dalaival, hanem öltözködésével is divatot csinált, az ilyen kijelentések miatt könnyen elveszítheti hitelét és ezáltal befolyását is.
Az amerikai rabszolgaság kezdetét 1619-től számítják, amikor egy holland hajó 20 afrikai rabszolgát szállított a Virginia állambeli Jamestown-ba, ami akkor még brit gyarmat volt. az Afrikából elhurcolt emberek ezt az állapotot egyáltalán nem tartották természetesnek. Ezt bizonyítja, hogy az évszázadok során több mint 250 rabszolgalázadást és összeesküvést jegyeztek fel.