Hiába a pompa, egy luxusjacht is klausztrofób hellyé válhat a karantén során
A koronavírus-járvány miatt a Föld lakosságának jókora része bezártságra van utalva, ám a milliárdosok ennek is megadják a módját. Sokan kastélyaikból a luxusjachtjaikra menekültek, ám jelenleg a privát jachtok világa sem olyan fényes, ahogy azt hinnénk - írja a CNN.
Így tett David Geffen, amerikai milliárdos is, aki 590 milliós szuperjachtjának fedélzetére "menekült", hogy az óceánon ringatózva vészelje át a járványt. Minderről Instagramján adott hírt: kiposztolt egy képet arról, ahogy hajója, a Rising Sun - amely egyébként a világ egyik legnagyobb jachtja - a naplementében hullámzik az óceánon. A képhez azt írta, hogy éppen a Grenadine-szigetek mellett tölti a karantént, és reméli, hogy mindenki biztonságban van.
Az ártatlannak szánt kép rengeteg embernél kiverte a biztosítékot, több ezer olyan komment érkezett, amelyben bírálják a férfit, amiért a kommentelők szerint igazságtalanul sajnáltatja magát a luxusjachtja fedélzetéről.
Geffen olyan mértékű negatív kommentáradattal találta szembe magát, hogy hamarosan az egész Instagram-fiókját törölni kényszerült.
Mindez egy érdekes jelenségre mutat rá, amely nem csak őt, de a többi gazdag sztárt és üzletembert is érinti: a kommentelők szerint nem helyénvaló, hogy a gazdagok folyamatosan arról posztolnak, mennyire rossz nekik a karanténban, és gyakran utalnak arra, hogy most mind egy csónakban evezünk. Erre az a bevett válasz a kommentek közt, hogy igen, de a te csónakod azért mondjuk pont egy luxusjachtnyival nagyobb, mint a hétköznapi embereké. Több ismert személyiség - mint például Ricky Gervais is - kikelt már az ellen, hogy tényleg nem túl szerencsés egy több milliós kastélyból siránkozni, hogy milyen rossz a kényszerű bezártság.
Sokan - Geffenhez hasonlóan - nem is kastélyaikban várják ki a járvány végét, hanem inkább luxusjachtjaik fedélzetén. Ez azonban a karantén szempontjából problémás lehet:
hogyan működhet a "maradj otthon", ha az éppen aktuális otthon mozogni is tud?
A világ legtöbb részén utazási korlátozások vannak érvényben, amely a vizekre is vonatkozik: a jachtok sem indulhatnak most világ körüli útra. Rupert Connor, a Luxury Yacht Group LLC vezetője elmondta a CNN Travelnek, hogy több olyan jachttulajdonos is van náluk, aki úgy döntött, hogy a vírus idejére a hajójára vonul vissza. A nagyobb jachtokon ugyanis jellemzően több hónapra elegendő élelem van, és a hajók kialakítása is megfelel annak, hogy hosszabb ideig lehessen rajtuk élni. A tulajdonosokat ellátó személyzet pedig általában orvosi kiképzést is kapott, így orvosi ellátásban sem szenvednek hiányt.