Gazdasági válságot érzékel a lakosság fele, még a Fidesz-szavazók egyötöde is
A magyar választók többsége gazdasági válságot érzékel, a teljes népesség valamivel több mint fele szerint a magyar állam válságos pénzügyi helyzetbe került – írja a birtokába került Závecz Research kutatási adatok alapján a Telex.
A március 16. és 19. között megkérdezett 800 főből az ellenzékiek elsöprő többsége (93%) és a bizonytalanok (55%) nagyobb része úgy válaszolt, hogy a magyar gazdaság rossz helyzetben van, míg a kormánypárt támogatói nem fogadják el ezt a helyzetértékelést.

Az összes válaszadó többsége (57%) úgy gondolja, hogy Magyarország pénzügyi helyzete javulna, amennyiben az Európai Unió által a jogállami problémák miatt visszatartott támogatási pénzek megérkeznének az országba. Érdekesség, hogy az ellenzéki pártszövetség támogatóinál (52%) nagyobb mértékben értenek egyet ezzel az állítással a Fidesz-szavazók (70%). Emellett a bizonytalanok relatív többsége (46%) is osztja ezt az álláspontot.
Az ellenzéki kampány hangsúlyos üzenete, hogy az uniós pénzeket az Orbán-kormány már nem, csak egy Márki-Zay Péter vezette kabinet tudná sikeresen lehívni. Ezzel az állítással a választók 51 százaléka ért egyet, míg az összes megkérdezettnek mindössze 36 százaléka gondolja azt, hogy Orbán Viktor sikeres lehet az uniós pénzek kilobbizásában.

Ahogy arról korábban mi is írtunk, Orbán Viktor levélben kérte a héten Ursula von der Leyentől, hogy Magyarország hozzájuthasson a tavaly még elutasított több ezermilliárd forintnyi uniós pénzhez.