Elnézést, nem tudja merre van a Micimackó utca?
Csillagmotor köz
Első pillantásra elég elborult ötletnek tűnik egy speciális műszerről elnevezni egy közteret. Ráadásul nem is mindenki tudja, mi az a csillagmotor. Ez a közterület a XVII. kerületben található, és a környéken olyan izgi utcanevek is akadnak, mint az Ősrepülő utca, a Helikopter út vagy a Siklórepülő utca.
Ám ha tudjuk, hogy a Helikopter lakóparkban található, akkor már mindjárt érthető a névválasztás.
A Csillagmotor köz:
Elvis Presley park
A városvezetés döntéseként Budapest számos közterületének a neve változott 2011 tavaszán. A Margit híd budai hídfőjének és a Lukács fürdőnek a közelében, az Árpád fejedelem útjának elején található közterületnek Elvis Presley park lett a neve. A döntés nem mindenkinek volt ínyére, többen is támadták emiatt a Fővárosi Önkormányzatot.
Tarlós István főpolgármester azzal indokolta a lépést, hogy Elvis Presley az 1956-os forradalom támogatója volt. Azt is sokan megírták, hogy az Ed Sullivan Show-ban 1957. január 6-án a Király egy dallal tisztelgett a vérbe fojtott magyar forradalom hősei előtt.
A legendáról Nyáry Krisztián írt az egyik Facebook-posztjában.
A 22 éves Presley a műsorban valószínűleg új dalaira koncentrált, s nem arra, hogy színpadra lépése előtt a műsorvezető a magyarok ügyéről beszél majd a közönségnek. E gesztusért utólag köszönet jár Ed Sullivannek, aki akkoriban kettejük közül a híresebb volt, s ily módon sok pénztárcát megnyithatott. Elvisnek azonban nem sok köze lehetett a felkonferálás szövegéhez. Magát a dalt sem ő írta, ez egy ismert gospel, amit Mahalia Jackson adott elő először húsz évvel korábban. Sullivan ki is akarta húzni a repertoárból, de Elvis ragaszkodott hozzá, hogy előadhassa. Nem a magyarok miatt, hanem mert az anyukájának ez volt az egyik kedvenc száma.
VIDEÓ: Elvis Presley "1956-os" dala:
A Google Street View-n így fest a róla elnevezett terület:
A jelenleg hatályos fővárosi rendelet (94/2012. (XII. 27.) Főv. kgy. rendelet) értelmében a személyről való közterület-elnevezésnél a személy halála után 5 évnek kell eltelnie a névadást megelőzően. Az 5 éves korlátozás aló csak Budapest díszpolgárai mentesülnek.
Fradi utca
Sokan meglepődnek azon, hogy egyáltalán létezik ilyen utca. Azon még többen, hogy éppen Csepelen, és nem a Ferencvárosban. Pedig létezik!
Futrinka utca
Ki látta gyermekkorában a Futrinka utca című bábfilmet? Emlékeztek még rá? Gondoltátok volna, hogy valóban létezik ilyen utca, a XI. és a XII. kerületben is? És tudjátok, mi a cuki nevű futrinka? Egy kis rovar, a futóbogár.
Lelesz utca
A XII. kerületben található utca eredete az, hogy hazánkban nem ritka, hogy magyarok lakta, egykor a történelmi Magyarországhoz tartozó településekről kapják a nevüket a közterek.
A különös hangzású Lelesz egy felvidéki, ma Szlovákiához tartozó település. A falu neve egy régi magyar személynévből származik.
Medve utca és Málna utca
Az első kerület legmókásabb helye a neve miatt a Málna utca, és annak folytatása a (már a II. kerületben lévő) Medve utca, mivel szinte mindenki arra asszociál, hogy a medve mennyire szereti a málnát. Ennek köszönhető, hogy néha, amikor a környéken útbaigazítást kér egy idegen, az emberek összekeverik a Málna és a Medve utcát, és helytelen információt adnak.
A Málna utca amúgy csupán egy nem túl érdekes és igen rövid utca, amelynek egyik oldalát két lakóház tömbje foglalja el. (Na jó, az utca végén, a sarkon vagy egészen jó cukrászda is, parányi terasszal.)
A Medve utca érdekessége, hogy itt található a Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, az épület falán a medveszoborral és egy kis táblával.

Micimackó utca
Teljesen nyilvánvaló, hogy A. A. Milne Karinthy Frigyes által zseniálisan magyarra fordított meséjének legendás alakja az utca névadója. Rövid kis utca ez Soroksáron.
Ó utca
Még véletlenül sem a felkiáltást, meglepődést vagy sóhajt kifejező szóról kapta a nevét. Hanem a régi, ódon jelentésű, ám mára a hétköznapi nyelvhasználatból kikopott ó szavunk áll az utcanév táblán. (Lásd még: óarany, ókút.) Korábban Alt gasse vagyis régi utca volt a neve, csak magyarosították. Ez egyébként Budapest legrövidebb utcaneve.
Sóhaj utca
Budafokon, a temető közelében található az utca. (Vajon véletlenül? Biztosan, mivel a túloldalon egy van egy Víg utca is.)
Sramli utca
A békásmegyeri utca névadója valószínűleg tréfás kedvében volt, azért kapott ilyen nevet egy szimpla lakótelepi utca. Bár hangszerről elnevezett közterület is akad itt, például a Víziorgona utca.
Tömő utca
Itt az égvilágon senkit és semmit nem tömnek. A név eredete a XIX. század elejére vezethető vissza. Egykor a Schopper családnak voltak itt szántói, a schoppen pedig a dél-német nyelvterületen azt jelenti, hogy tömni. 200 évvel ezelőtt a terület gazdájáról nevezték el Schopper Gassénak az utcát, aztán amikor az egyik leszármazott Tömörire magyarosított, az utca neve Tömőre változott.
Ha a Tömő utcán jártok, ne feledkezzetek meg arról, hogy itt áll Táncsics Mihály lakóháza. Az alapkövet 1872. március 15-én maga a költő tette le.
Te mivel bővítenéd a listát?