A gyerekek már nem tudják leolvasni az időt az analóg órákról, ezért az iskolában inkább leszerelik őket
Ma már egyáltalán nem meglepő látvány ez kisgyerek kezében telefonnal, tablettel vagy számítógép előtt ülve. Egyre inkább jellemző, hogy már az egészen picik is könnyedén kezelik a technikai kütyüket, sőt igazából már most vannak olyan gyerekek, akik jobban értenek ezekhez az eszközökhöz, mint a régi, hagyományos társaikhoz.
Jó példa erre az is, hogy az Egyesült Királyságban már egyre több iskolában leszerelik az analóg órákat, mert a kis diákok egyszerűen már nem tudják leolvasni róluk az időt - írja a Godfullness.
A portálnak nyilatkozó Malcom Trobe az Iskolai és egyetemi vezetők társaságának titkára azt mondta, szerinte a 18 évesnél fiatalabb diákok nem tudják értelmezni a kis-, és nagymutatók működését.
Ez pedig nemcsak azt jelenti, hogy nem értik, mennyi az idő, hanem azt is, hogy ezáltal külön stressz nehezedik rájuk.
Trobe azt is hozzátette, az iskolák szeretnék, ha minél könnyebb helyzetben lennének a diákok, így már ténylegesen van olyan iskola, ahol az volt a legjobb megoldás, hogy leszerelik az analóg órákat.
Sokakban felmerül a kérdés, hogy nem pont azért kellene otthagyni ezeket, hogy a diákok megtanulják értelmezni? Az Iskolai és egyetemi vezetők társaságának titkára szerint ugyanakkor az, hogy leszedik az analóg órákat nem azt jelenti, hogy nem is tanítják majd az értelmezésüket, sőt! Ezek után is tanulni fogják mindezt.
Viszont, a portál kitér arra is, hogy a különböző kütyük milyen egyéb hatással vannak a kis diákokra. Például megemlítik, hogy már az is egyre nehezebb nekik, hogy megtanulják a ceruza és a toll használatát. Ez pedig egy szakértő szerint azért van, mert a ceruza és a toll megfogásához és mozgatásához az ujjak finom izmai mellett komoly kontrollra is szükség van.