BUDAPEST
A Rovatból

A fővárosi közlekedés Trianonjától a biciklis Budapestig

A Magyar Kerékpárklub szervezésében rendezett A kerékpározás elmúlt 100 és következő 10 éve című előadáson és vitaesten a részt vevő felek üdítően sok mindenben egyetértettek. Ha az est résztvevőin múlna, Budapest egy szuperül biciklizhető, élhető város lenne 2030-ra. Ahogy ez a régmúltban is így volt.


Amszterdam és Koppenhága. Ezt a két példát említette Zsigmond Gábor, a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum (MMKM) főigazgató-helyettese, amikor a leginkább bringásbarát városokról beszélt. Valószínűleg ma kevesen gondolnák, hogy egykor (legfőképp a '30-as években) Budapest is igazi biciklis paradicsomnak számított, egy cseppet sem voltunk elmaradva bármely nyugati nagyvárostól. Zsigmond egy 1932-es téli(!) adatot idézve elmondta: egy átlagos napon a Ferenc József (ma: Szabadság-) hidat naponta 2500 kerékpáros használta, de a Nyugati tér mellett is több mint napi 3000 autós haladt át. Nyári hónapokon értelemszerűen ez a szám még magasabb volt.

1932 és 1939 között megduplázódott a városi kerékpárhasználók száma, egy 1938-as adat szerint a budapestiek 37 százaléka használta napi szinten a biciklit a közlekedésben.

Konfliktusok persze így is akadtak, de ezek nem a mostanság jól ismert biciklis-autós tengelyen mozogtak, sokkal inkább a mai városlakó számára furcsának ható biciklis kontra tömegközlekedés ellentét volt a jellemző. A fő ok, hogy az olcsó, gyors és nem is feltétlenül kényelmetlen városi kerékpározás nagyon komoly vetélytársa volt az állam által fenntartott Budapest Székesfőváros Közlekedési Részvénytársaságnak, a legendás "Beszkártnak". Azonban sújthatták akár kezdetben komoly, 10 koronás (mai áron kb. 35 ezer forintos!) adóval, vagy tilthatták ki a város bizonyos részeiről, a bicikli utat tört magának, és a második világháború előtti közlekedés szerves részévé vált.

A budapesti kerékpározás nagy csapása - ahogy Zsigmond Gábor fogalmazott, a fővárosi közlekedés Trianonja - a szocialista, szovjet típusú közlekedéspolitika megjelenése volt.

Ez nagyon röviden annyit jelentett, hogy a felszínen biztosítani kell a zavartalan autós és buszközlekedést, akár olyan, városi autópályáknak is beillő utakon, mint a Rákóczi út. A villamosvonalak közül is számosat megszüntettek, a kötöttpályás közlekedést, akárcsak a gyalogos átkelést (lásd: aluljárók) igyekeztek a föld alá szorítani. Teljesen természetes, hogy ilyen modellbe nem illett bele a kerékpározás mint közlekedési forma, amit a belső városrészekből a '60-as, '70-es években egyre jobban kiszorítottak, tiltottak.

Jellemző, hogy az 1930-as években elkészült Horthy Miklós (ma: Petőfi) és az ekkoriban épülő, de csak 1950-re elkészült Árpád (egy ideig: Sztálin) hídra is terveztek kerékpársávot, ami az előbbi helyen meg is valósult. A szocializmus időszakában elkészült híd terveiről azonban az évek "letörölték" a bringasávot, amivel az 1984-es kibővítéskor sem számoltak. A biciklit főleg vidéken, a fővároson belül pedig elsősorban a külvárosokban és az újonnan épült lakótelepek környékén használták előszeretettel.

A budapesti kerékpárközlekedést tehát a kilencvenes években kellett (volna) újjáépíteni, ráadásul jó negyven év "bringacsendje" után. Nem csoda tehát, hogy sokaknak még mindig idegen a városban bringázás ötlete. És

szinte a nulláról kell kezdeni a magyarázatát annak, hogy ez nem afféle bolond hóbort, sőt mára nem is egy szubkultúra úri huncutsága, hanem a városi közlekedés szerves és integráns része - kellene, hogy legyen.

Az áhított 10 százalék

Ebben az est második programpontjaként szakmai vitára leültetett szereplők is maximálisan egyetértettek. Így nem is beszélhetünk igazi vitáról, hiszen kevés dolog volt, amiben ne lett volna egyetértés Balogh Samu várostervező, Karácsony Gergely kabinetfőnöke, Kürti Gábor "Kükü", a Magyar Kerékpárosklub (MK) elnöke és Vitézy Dávid, a Budapesti Fejlesztési Központ (BFK) vezérigazgatója között. Lényegében csak a súlypontokban volt némi eltérés, a probléma gyökerét és a megoldás körvonalait is hasonlóan látják.

A második rész elnevezése a budapesti kerékpározás következő 10 évére, azaz a 2030-ig tartó időszakra vonatkozott. Abban szintén nem volt vita a szereplők között, hogy erre az időszakra a 10 százalék volna az ideális szám, ami a rendszeresen kerékpárt használó közlekedőket jelenti. (Megjegyzendő, hogy bizonyos időszakokban, főképp tavaszi, nyári vagy koraőszi napokon, illetve a közelmúltban a koronavírus miatti karantén idején ez a szám néhány napon jóval magasabb is volt.)

Ez a szám azonban nem érhető el, ha alapvető bicikliutak hiányoznak. Kürti szerint ilyen például a külső Üllői vagy a Soroksári út szakasza. Balogh ugyanakkor hozzátette, hogy már tervezik a belsőbb városrészek bringasávjainak felfestését. Példaként a Baross utca (azóta el is kezdett) biciklisbarátabbá tételét említette, aminek köszönhetően tulajdonképpen (a viszonylag jól bringázható Szabadság híddal együtt) összefüggő kerékpárút jön létre Kelenföld és Kőbánya között. Vitézy pedig arról beszélt, hogy állami beruházás keretében bicikliút fog vezetni az újonnan épülő Galvani hídhoz vagy például a Ferihegyi gyorsforgalmi úthoz is.

Manapság forró téma a Lánchíd felújítása. Különösen érdekes lehet, ha egy asztalhoz ül a témában egy kormányhoz közeli szervezet (BFK) vezetője, illetve a fővárost és egy civil szervezetet (MK) képviselő szakértő. Érdekes módon azonban itt sem volt vita a felek között. Azon túl, hogy mindannyian a híd mihamarabbi felújításában gondolkoznak, tulajdonképpen abban is egyetértettek, hogy renoválás mellett forgalomcsillapításban is gondolkodni kell.

Vitézy Dávid szerint, ha a Lánchíd lezárásának nagyjából 18 hónapja azt mutatja, hogy az autósok nagyobb gond nélkül megoldják az útvonal pótlását, érdemes elgondolkodni azon, hogy a hidat autóforgalom nélküli, kerékpáros-gyalogos-tömegközlekedési útnak hagyják meg.

Az egykori BKK-vezér a Széchenyi teret és környékét is radikálisan átalakítaná, megközelíthetővé téve például a tér közepén található nagy zöldterületet.

Megkerülhetetlen volt természetesen az új, nagykörúti bringasáv kérdése is. Kürti Gábor elmondta, öröm volt megélnie, hogy hosszú évek után a kerékpárosklubnak végre nem kellett centiről centire alkudozni a fővárossal, sőt a kapott eredmény még több is lett, mint amit ő elképzelt volna. Az útvonal biciklis számaival mindannyian elégedettek (most 1500-an használják a sávot, a cél a július végi 3000-es szám volna), de Vitézy máshogy, a parkoló autók terhére oldotta volna meg a kerékpározást, 2X2 sávosnak hagyva meg a körutat. Szerinte ezzel egy olyan koncepció jött volna létre, mint a Kiskörút esetében, ahol a helyi kereskedelemnek és vendéglátásnak is jót tett a parkolók megszüntetése. Balogh Samu még nem tudta megmondani, hogy szeptember után is marad-e a mostani rendszer, mindenesetre

ha állandósulna a Nagykörút biciklis sávja, akkor is komoly átalakításokra és felújításokra lesz szükség.

Vitézy egyébként hozzátette még, hogy nagyon örülne, ha a Rákóczi út közlekedési szellemisége is alapvetően megváltozna.

A cikk a következő oldalon folytatódik.



Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Legnépszerűbb

Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


BUDAPEST
Vitézy Dávid az újraszámlálásról: Látom és értem, hogy egy választás után majdnem egy hónappal sok indulatot szül egy ilyen döntés
A főpolgármester-jelölt már nagyon várja, hogy megszülessen végre a választás jogerős végeredménye, miután a Kúria vasárnap ismét egy újraszámlálást rendelt el.


Vitézy Dávid is a Facebookon reagált a Kúria vasárnapi esti döntésére, melynek értelmében újra kell számolni a június 9-i főpolgármester-választáson leadott valamennyi érvényes szavazatot. Az egy hónappal ezelőtti szavazáson Karácsony Gergellyel szemben először 324, majd az érvénytelen szavazatok újraszámlálása után már csak 41 vokssal alulmaradó politikus a posztban azt írja, hogy senki sem tudhatja, mi lesz a folyamat végeredménye, még az is lehet, hogy nő a különbség kettejük között.

„Egyet azonban tudok: bármely fejlett demokráciában egy ennyire szoros eredmény (41 szavazat, ami 0,005%, azaz öt százezrelék különbség) és az ahhoz képest igen magas tévesztési arány a már újraszámolt érvénytelen szavazatok megítélésében (2,3%) teljes újraszámláláshoz vezetne. Ennek így kell történnie Budapesten is – persze jó lett volna, ha ehhez nem kellett volna ennyi jogorvoslati lépcső és ennyi idő”

– írja a bejegyzésben a Vitézy Dáviddal Budapestért Egyesület és az LMP közös jelöltje. Ezután idézi Magyar György ügyvéd friss posztját, aki szerint „hibázott az NVB, amikor csak az érvénytelen szavazatok újraszámlását rendelte el, és az érvényeseket nem vizsgáltatta”.

Vitézy részletesen leírja a Kúria döntését, majd kifejti, hogy bízik a folyamat törvényes lebonyolításában.

„Természetesen látom és értem, hogy egy választás után majdnem egy hónappal sok indulatot szül egy ilyen döntés, de a fentiek alapján mindenki számára józanul belátható, miért indokolt a teljes újraszámlálás”

– teszi hozzá.

„Mint minden budapesti, én is azt szeretném, ha végre megnyugtatóan pont kerülne a főpolgármester-választás végére és a választás jogerős eredménye végre megszületne, és akármi is lesz a jogerős végeredmény, elkezdhetnénk Budapest fejlesztéséért dolgozni” – zárja a posztot Vitézy Dávid.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
BUDAPEST
Hol érdemes nézni az augusztus 20-i tűzijátékot? Itt vannak a legszebb budapesti helyszínek
Összegyűjtöttük honnan érdemes a minden bizonnyal páratlan látványt figyelemmel kísérni.


Az augusztus 20-i tűzijáték Budapesten az egyik leglátványosabb esemény, amelyet évről évre több tízezren csodálnak meg. Idén négynapos rendezvénysorozattal, 19 helyszínen ünnepeljük az államalapítás évfordulóját, és az augusztus 20-i hosszú hétvége miatt már szombattól várhatók programok.

Minden idők leglátványosabb tűzijátékát élvezhetjük idén ugyanis az eddigi 4,3 helyett több mint 5 kilométer hosszan lehet majd látni a Duna mentén, vagyis ezúttal a látványterület egészen a Margitszigetig tart majd, és a tavalyi kettő helyett három belvárosi hidat érint.

A pirotechnikai eszközök, a drónok száma és a fényfestés volumene is nagyobb lesz a tavalyinál, így ha teheted mindenképp érdemes lesz élőben nézni, ehhez adunk pár helyszínötletet!

Aranybástya

Augusztus 20-án valami igazán különlegesre vágysz? Akkor irány a Budai Vár és az Aranybástya Étterem! Itt nem csak a tűzijátékot nézheted meg a legjobb helyről, de még a vacsorád is prémium lesz. Képzeld el, ahogy a Margitszigettől a Citadelláig mindent bevilágít a tűzijáték és a drón show, te pedig egy pohár különleges magyar itallal, a Kreinbacher Prestige Brut pezsgővel a kezedben élvezed a látványt.

Az augusztus 20-i tűzijáték látványos fényjátéka mellett olyan különleges gasztronómiai élmények várnak, amiket máshol csak irigykedve néznél az Instagramon. Az étlapon olyan ínyencségekkel találkozhatsz, mint például a tempura tigrisrák, a parmezános bélszín vagy a burgonyagolyók szarvasgombával. Emellett változatos és prémium minőségű italok, saját készítésű nemzeti fröccs, koktélok valamint gondosan összeállított, izgalmas falatok garantálják, hogy felejthetetlen legyen az estéd. És még nincs vége: open bar szolgáltatásukkal nem kell visszafognod magad, csak élvezned kell a mennyei fogásokat és a gyönyörű budapesti panorámát hazánk történelmének egy darabjában.

Tipp: Ha nem akarsz lemaradni róla, elővételben 10% kedvezménnyel vehetsz jegyet az “ILOVEARANYBASTYA” kuponkóddal. Ez az este simán a nyár fénypontja lesz, kár lenne kihagyni! Részletekért kattints IDE!

Aranybástya

1015 Budapest, Csónak u. 1.

PONTOON

 

A PONTOON a nyári Budapest egyik megkerülhetetlen helyszíne szuper bulikkal, koncertekkel és persze az összetéveszthetetlen panorámával a Lánchíddal és a budai Várral a háttérben. Ez a helyszín tökéletes választás, ha augusztus 20-án különleges környezetben szeretnéd élvezni a tűzijátékot.

Laza, fiatalos hangulata keveredik a Duna-parttal és annak lenyűgöző panorámájával, így garantáltan emlékezetes pillanatokat szerezve. Az esti órákban a híd és a Parlament kivilágított látványa mellett élvezheted a belváros pezsgését, de nem városi környezetben. A helyszín nem csak a design-ját illetően egyedülálló, de a válogatott programoknak és koncerteknek köszönhetően nemcsak szórakozóhelyként beszélhetünk, hanem egyfajta kulturális közösségi térként is, ahol minden kultúra és zenei irányzat kedvelői megtalálhatják az igényeire szabott szórakozás lehetőségét. Náluk a nyári esték legjobb hangulatú programjai várnak rád: élőzene, DJ-k, és persze remek italok. A koktélok és a hideg sörök mellett a helyszínen könnyed falatok is várnak, hogy teljes legyen az élmény.

PONTOON

1051, Id. Antall József rkp. 1.

Spoon The Boat

A Spoon the Boat Budapest egyik ikonikus helye, amely közvetlenül a Lánchíd mellett várja vendégeit. Ez az elegáns helyszín tökéletes választás, ha augusztus 20-án a Dunán ringatózva szeretnéd élvezni a tűzijátékot. A hajóról fantasztikus panoráma nyílik a Budai várra, a Lánchídra és a Parlamentre, így a tűzijáték minden pillanatát tökéletesen láthatod. A fedélzetén több terasz is található, de ha az időjárás borongósabbra fordul, vagy este hűvösebb lesz, a télikertbe is átköltözhetsz, ahonnan ugyanolyan remek panoráma tárul eléd.

A Spoon erőssége, hogy a remek lokáció mellett kiemelkedő a konyhája is. Komfortos ízekkel dolgoznak, miközben az adagokkal sem spórolnak. A bisztró jellegű étteremben több magyaros, és jópár nemzetközi fogást is kínálnak, így a tűzijáték alatt egy igazi kulináris élményben lehet részed. Ha augusztus 20-án egy exkluzív, stílusos helyszínen szeretnéd átélni a tűzijátékot, miközben Budapest legszebb látványosságai vesznek körül, akkor a Spoon the Boat a tökéletes választás!

Spoon The Boat

1052, Vigadó tér 3.

The Duchess Rooftop Bar

A The Duchess Rooftop Bar Budapest egyik legexkluzívabb tetőterasza, amely a belvárosban, a Matild Palace tetején található. Ha augusztus 20-án egy igazán exkluzív, elegáns és hangulatos környezetre vágysz, akkor a The Duchess Rooftop Bar az ideális választás! A helyszínre érve a kulcsos logót követve, kis folyosón át, Budapest első liftjével juthatunk fel a tetőre, ahol szinte az Erzsébet híd fölött lebegve szemlélhetjük a Dunát és a budai oldalt.

Innen a város fényei és a tűzijáték teljes pompájukban tárulnak eléd. Az elegáns, mégis modern dizájn, a kényelmes ülőhelyek és a hangulatos világítás mind hozzájárulnak ahhoz, hogy extra kényelemben érezd magad! A bár prémium italválasztéka és kreatív koktéljai tökéletesen kiegészítik az élményt, miközben a tűzijáték látványában gyönyörködsz. A gondosan összeállított itallap és a finom falatok garantálják, hogy az estéd minden szempontból élvezetes legyen.

Az augusztus 20-i eseményre kifejezetten erre az alkalomra készült koktélokkal készülnek, továbbá két órán át korlátlan Cattier pezsgő csomag is vár az érkezőkre. Kényeztheted magad a hideg és meleg canapék, valamint az ínycsiklandó desszertek elragadó választékával. Foglalni ide kattintva tudsz!

The Duchess Rooftop Bár

1056, Váci utca 36.

raqpart

Budapest nyári lazulós és szórakozóhelye, a raqpart. A Lánchíd pesti hídfőjét betámadó szabadtéri bárterasz a város egyik legszebb panorámáját tudhatja magáénak, háttérben a Budai vár - Mátyás templom - Halászbástya kombóval. Innen a limonádét is jobban esik szürcsölgetni, a hely tényleg jó választás egy könnyű nyári chill-ezéshez. Ami az étel- és italkínálatot illeti, igazi gourmet fogásokat rendelhetünk, úgymint a magyaros vagy a provance-i tál, az Angus burger, cézár saláta garnélával vagy az elmaradhatatlan hekk kovászos uborkával. A fröccs és a sör hűsítő a nyári koktélok pedig könnyűek és izgalmasak.

Az élet éjszaka sem áll meg a parton! Amint a nap eltűnik a Budai Vár kupolája mögött, a város legjobb koktélmesterei előveszik legféltettebb long drink receptjeiket és shot-különlegességeiket, felerősödnek a lágy deep vokálok és a mosolygós nu disco ütemek, hogy egy emberként mozogjunk a szabad ég alatt, egészen hajnalig. Nem lesz ez másképp augusztus 20-án sem, érdemes követni a Facebook eseményt az aznapi részletes programokért!

raqpart

1051, Jane Haining rkp.

További budapesti helyszín ajánló

Várkert Bazár

Hamarosan finomságokkal, koncertekkel, gasztrobeszélgetésekkel telik meg a Várkert Bazár környéke, mert augusztus 18-tól 20-ig újra megrendezik hazánk egyik legnagyobb gasztronómiai fesztiválját, a Magyar Ízek Utcája rendezvényeit. Ez elsősorban magyar gasztrokulturális kiállítás és vásár, de a Kárpát-medence színes ízvilágát és gasztronómiai kultúráját is igyekszik bemutatni. Itt kóstolhatod meg először Magyarország tortáját, és mutatják be a Szent István-napi kenyeret is. A szervezők a Magyar Ízek Utcája programjának záróeseményeként tüntetik fel a 21 órakor kezdődő tűzijátékot. Ha a Várkert Bazárban vagy annak környékén ragadnál, egy percig se aggódj: innen is tökéletesen lehet majd látni a műsort.

Gül baba türbéje

A rutinos tűzijátéknézők tikos favoritja épp a Duna azon szakaszára néz, ahol fellövik a rakétákat. A Gül baba türbéje a csodás látkép mellett egy nyugodt, csendes környezetet is kínál, amely tökéletes helyszínt biztosít az ünnepi események megtekintéséhez. A türbéhez vezető séta és a környező kert is hozzájárul ahhoz, hogy az este egy különleges élmény legyen.

A Bálna környéke

A főváros egyik legszebb panorámája nyílik a Nehru partról a Gellért-hegyre, ráadásul könnyen megközelíthető a zöld terület. Ideális választás lehet azoknak, akik a pesti oldalról szeretnék nézni a tűzijátékot.

Filozófusok kertje

A klasszikus helyszínekhez képest szinte biztos, hogy jóval kevesebben lesznek a romantikus környezetben, ahol ezúttal élő zenei aláfestést is kap a tűzijáték. Ráadásul kényelmes babzsákfotelekből lehet nézni a műsort a Gellért-hegy Erzsébet hídhoz közeli zöld oázisában.

Hármashatár-hegy

Népszerű hely, ahol évről évre sokan gyűlnek össze. Éppen ezért aki ezt választja, számoljon úgy, hogy az este kilenc órai kezdés előtt már egy, másfél órával oda kell érni.

Sas-hegyi Látogatóközpont

Az ünnep alatt kizárólag a fogyatékossággal élőknek és kísérőiknek kínál egyedi élményt a látogatóközpont. Mivel azonban a tűzijátéknéző helyek száma korlátozott, ezért előzetes regisztráció szükséges ezen a honlapon.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

BUDAPEST
A Rovatból
Főpolgármesteri újraszámlálás: egyre nagyobb lehet Karácsony Gergely előnye
Vitézy Dávid tud olyan körzetről ahol 134 szavazattal szavazattal nőt Karácsony előnye. A végeredményt pénteken hirdeti ki az NVB.


„A hibásan máshoz számolt érvényes vagy a tévesen érvényesnek minősített szavazólapok száma mára összesen eléri az 1200-at, ez a köztünk lévő eredeti 41 szavazatnyi különbség harmincszorosa”

– írja Vitézy Dávid a főpolgármester-választás második újraszámlálásának második napján, aki egy korábban érvényesnek nyilvánított, de láthatóan érvénytelen szavazólapról is megosztott egy fotót.

A bejegyzésben leír egy újlipótvárosi esetet is, ahol többszörösére nőtt a különbség közte és Karácsony Gergely között, mint amekkora az első újraszámlálás után volt a teljes városban.

„Ebben az esetben épp az ő javára változott az eredmény, 134 szavazattal, mivel amúgy rá adott érvényes szavazatokat tévesen hozzám számoltak a XIII. kerületi szavazatszámlálók június 10-re virradó éjszaka. De fordítva is történt hasonló másutt. Csak ilyen jellegű tévesztést legalább kétszáz helyen tapasztaltunk már Budapest-szerte az újraszámlálás során, bár általában kisebb számú szavazatot érintően.”

A 444 közben úgy tudja a A Nemzeti Választási Bizottság (NVB) egyik tagjától, hogy Karácsony 200-250 szavazattal vezethet Vitézy előtt. A végeredményt pénteken közlik.

Vitézy Dávid teljes posztját itt lehet elolvasni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

BUDAPEST
Fél Budapestet lezárják a hosszú hétvégén, itt a teljes lista, hogy hol nem lehet majd közlekedni
A Lánchidat már csütörtökön lezárják. A lezárások érintik többek között a Hősök terét, a Műegyetem rakpartot és a legtöbb fővárosi hidat is.


Az augusztus 20-ai ünnepségek miatt időszakos lezárásokra, forgalomkorlátozásokra kell számítani a következő napokban a fővárosban, írja az MTI a Budapesti Rendőr-főkapitányság közleménye alapján. Az intézkedések több Duna-hidat is érintenek: a Lánchidat már csütörtökön, a Szabadság hidat pedig vasárnap este lezárják.

A Lánchidat csütörtökön 0 órától szerda hajnalig zárják le. Lezárásra kell számítani a budai alsó rakparton a Slachta Margit rakparttól a Dombóvári útig, időszakosan a pesti alsó rakparton a Carl Lutz rakparttól (Jászai Mari tér) a Közraktár utcáig, a Margit híd északi oldalán, az Alkotmány utcában, és a Tárnok utcában a Dísz tér és Szentháromság tér között.

Péntek reggeltől le lesz zárva a Várkert rakpart is, valamint a Döbrentei utca és a Váralja utca a Dózsa György tértől (Palota út) az Attila útig.

Szombat estétől nem lehet majd közlekedni a Kós Károly sétányon a Hősök terétől a Hermina útig.

Vasárnap lezárják az Erzsébet híd buszsávjait, este pedig - szerda hajnalig - a Szabadság hidat a gépjárműforgalom elől.

Hétfőtől nem járható a Műegyetem rakpart a Budafoki úttól a Bertalan Lajos utcáig, a Szent Gellért tér a Budafoki út felé, és a Budafoki út a Csiky utcától a Szent Gellért térig, estétől pedig Széchenyi rakpart a Kossuth tértől a Széchenyi térig.

Augusztus 20-án, kedden időszakosan lezárják a Szent István teret, a József Attila utcát a Bajcsy-Zsilinszky úttól a Széchenyi térig és a Széchenyi teret körben, estére - a tűzijáték ideje alatt - pedig a Margit hidat, a Lánchidat, az Erzsébet hidat, a Szabadság hidat, továbbá több rakpartot és a Margitsziget meghatározott részét.

Mindemellett szakaszosan és időszakosan lezárják a Szent István tér - Zrínyi utca - Október 6. utca - József Attila utca - Széchenyi tér - Zrínyi utca - Szent István tér útvonalat, továbbá a Szent István tér - Zrínyi utca - Október 6. utca - József Attila utca - Széchenyi tér - Akadémia utca - Arany János utca - Sas utca - Szent István tér útvonalat is.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk