A fotóisten telefon, amire nem megy rá a gatyád
Nincs két hete, hogy kihevertem a párizsi Huawei csúcsbemutatót, ahol a P30 Pro és a P30 mutatkozott be- és azóta legjobb barátok vagyunk az előbbivel - máris itt a kistesó a Huawei P30 Lite képében.
Megmondom őszintén a P30 Pro után már nem ugyanazzal a kézremegéssel vettem át a Lite dobozát, hiszen mégiscsak a széria leggazdaságosabb verziójáról van szó, de amikor kibontottam és kézbe vettem, az első gondolatom az volt, hogy nekem egy ilyen is KELL. A teló iszonyatosan szép, akár csak a felmenői, a hátlap dizájn egyezik az összes P30 -nál. Perceket el tudok tölteni csak azzal, hogy belemerülök a hátlap kékségébe, ami a fény felé forgatva már-már hologram szerű flesseket szül. Elöl egyedül csak a pici, csepp alakú frontkamera töri meg a kijelző galaxisokat (höhö galaxy) megszégyenítő telítettségét.


Ahogy elkezdtünk barátkozni hamar levontam azt a konklúziót, hogy nem kell ezt a telefont lakossági P30-ként kezelni, ez egy külön világ (már amennyire külön világ lehet egy gyártó egyidejűleg kiadott két modellje). Ez alatt azt értem, hogy egyáltalán nem biztos, hogy mindenkinek a P30 Pro állna közelebb a szívéhez ha választania kellene (eladni nem érné), hiszen a sok pro mellé mindig tapad valami kontra, ami emberfüggően lehet zavaró, ráadásul néhány dologban akár meg is előzi a csúcstelót. Kezdjük ott, hogy a nevéből is kiindulva a Lite sokkal könnyebb és vékonyabb, ugyanakkor a kijelző mérete csak kicsivel marad le a Pro-tól. Ezek az utóbbi paraméterek igazából sohasem foglalkoztattak, de miután 2 hete húzza a zsebemet a szörny, és egy kézzel nagyon megfontoltan lehet használni olykor, már értem hogyan könnyíthetné meg a Lite ezen funkciói egyesek életét.
A teló egyébként a Kirin 710-es rendszerchip dolgozik, ez a proci volt egyébként a Honor 8X-ben, a Huawei P Smart 2019-ben és a Huawei Mate 20 Lite-ban is. Ehhez jön a 4 GB RAM, és 128 GB alap tárhely, ami tovább bővíthető microSD kártyával 512 GB-tal. Gyakorlatilag 10 éve ilyen volt a csúcs PC-m.
Az akksija parádés 3340 mAh kapacitású és a telefon gyorstöltést is támogat, így ha csak nem napokra eltévedni tervezünk egy erdőben, elbúcsúzhatunk a powerbanktól, vagy a kábelcipeléstől.
Ennél a modellnél még hátul található az ujjlenyomat olvasó, engem például előbb lázba hoz egy doboz mustár, mint hogy hol van az ujjlenyomat-olvasó egy telón, így aki hasonszőrűen érez, máris könnyebben barátkozik egy olyan telóval, ami kihagyta ezt az egyelőre igen drága technikát, és több pénz marad a zsebében.



A lényeg. A telefonunkat manapság leginkább a legritkábban használjuk konkrét telefonálásra. Az internethasználat mellett a dekadens fogyasztó bizony az adott telefon kamerájára bukik rá leggyakrabban, hiszen nagyjából ezekkel rögzítjük az egész hátralevő életünket. A P30 szériával a Huawei eléggé határozottan szétkürtölte a világban, hogy kicsit nagyon ráfordultak a fotózásra, és szó se róla, a piacon kapható legjobb kamerája van a Pro-nak. Örvendetes, hogy a Lite sem lett rommá butítva ezen a téren, sőt...
Itt is van 4 kameránk: egy 24 MP-es front kamera, a 48 MP-es főkamera, a 8 MP-es ultra nagy látó és egy 2 MP-es Zoom.
A Pro ugye a hibrid zoomjával akkora port kavart, hogy már előre látom, hogy jövő ilyenkor már új naprendszereket lehet találni az éppen megjelenő csúcstelefonokkal. A Lite-ba ugyan nem az 5x optikai került be, hanem egy 2x-es, de szerintem ennyi minden olyan szituációra elegendő lehet, ami erkölcsileg nem ingoványos terepre kallódik. A 48 MP pedig akár elég meghatóan vagdalható egyébként. A képminőség pompa és parádé, nyilván ne számítsunk arra, hogy egy Full HD monitoron ugyanazt adja, mint egy hasonló MP számú kamera (ezt senki nem is gondolhatja mondjuk komolyan remélem), de teló kategóriában erős, nagyon erős.




Aztán itt van még a Huawei epik fotó mód tárháza olyan klasszikusokkal, mint az éjszaka mód, ami elképesztő dolgokat lát és alkot a sötétben.
Egészen elképesztően éles és színes fotókat alkot és tényleg csak nagyjából kell mozdulatlanul tartanunk a telót, amíg befejezi. Aztán itt van nekünk a 4K 30fps videofelvétel is, és a 720p 480FPS lassított, amivel a mozgást tizenhatod sebességére lassíthatjuk, így ha akarunk szórakozhatunk a popcorn pattogtatás lassításával is. Hát kell ennél több most így hirtelen?
Érzésre és ránézésre a mai elit telefonokra hajaz, teljesítményében a középkategória teteje, fotóban azonban ezt a kategóriát még rommá alázza. Ehhez pedig párosul az is, hogy durván 100-120 ezer forintos áron hozzák forgalomba, amivel egyértelműsíti, hogy ki is a Jani ebben a szegmensben. Ha tehát szeretnél egy megbízható telefont, ami nem egy táskarádió méretét verdesi, és elképesztő fotó és videó funkciókkal van töltve, de nincs rá pénzed, akkor a Huawei P30 Lite lesz az a bizonyos.
googletag.pubads().definePassback('/22652647/Szeretlekmagyarorszag_HuaweiP30_1x1', [1, 1]).display();