Miután meghalt egyikük nagyapja, rituálisan megették az elhunyt egyik lábát
Egy Peru őserdeiben élő törzs titkos életébe nyerhetett betekintést egy orosz fotós. A moszkvai Alekszej Kolbov végig utazta a Galves folyót, és Buen Peru faluban bukkant rá egy különleges közösségre. Nyolc napot töltött velük, és elmondása szerint igen nagy szeretettel fogadták őt, szinte otthonra talált közöttük.
A Matses nevű amazóniai törzs tagjai felismerhetőek különleges arctetoválásaikról, valamint a nők által viselt „bajuszról”, amely valójában vékonyra sodort pálmalevél-rostokból áll, amelyeket orrcimpájukba szúrnak, akár oldalanként tízet. Ezeket saját nyelvükön „demuzh”-nak nevezik – írja a Sun.
Ugyancsak jellemző rájuk a piros arcfestés, amely hiedelmük szerint erőt ad nekik. Ezek az egyedülálló ismertető jelek megóvják őket, hogy a törzs tagjait ne rabolják el más törzsek, ez ugyanis gyakori a perui esőerdőben.

Alekszej kissé meglepődve hallgatta a törzs egyik tagját, aki elmesélte neki, hogy
miután meghalt a nagyapja, rituálisan megették az elhunyt egyik lábát. Kiderült azonban, hogy a törzs nem emberevő, csupán egy ősi szertartásról van szó, amelynek révén magukba szívhatják őseik szellemét.
Az orosz fotós meglehetősen kalandosan jutott el a Matses törzshöz: a perui hadsereg repülőgépével utazott, amelynek pilótája otthagyta őt a vadonban. Innen két napig egy bárkán utazott felfelé a Galves folyón, mígnem megérkezett az őslakosokhoz a brazil határ közelében.
Peruban nincsenek olyan állami intézmények, amelyek megvédik a bennszülött kisebbségeket. A Matses törzs a világ elől elrejtett erdei otthonának köszönhetően tudta őrizni hagyományos életét.
Kobrovnak erről az élményéről is a koronavírus jutott eszébe: „Többet kellene tanulnunk ezekből a kultúrákból. A mostani helyzetben például, hogy miként hasznosítsuk azt, amink van, egy fenntarthatóbb világért.”